
Първоначално публикувано от
Malone
По принцип не съм фен на безмисленото даване на пари, но за поддържането на скъпа вещ, като LCD монитор мисля, че не е много разумно да се правят сапунено-водно-турско/препаратни експерименти.
Аз използвам Screen/TFT CLEANER, препарат закупен от Office1Superstore и произведен/брандован за тази верига видно от етикета. Не е много евтин, над 10 лева беше, но пък вече го ползвам трета година и не съм стигнал дори половината.
Важно е да се отбележи, че препарата не съдържа Alcohol, както и Butylglycol и Methanol.
Има антистатично действие.
Препоръчвам него.
Не препоръчвам препарати на EDNET.
1 седмица след отварянето му вътре става като сопол и на бучки, които трудно се махат, когато останат върху дисплея.
Разбира се, чистата памучна и НЕмъхеста кърпичка е задължителна. Или по-добре, както правя аз, комбинирам препарата с тоалетни кърпички, но от по скъпите, не българските. По твърди са и не се късат от препарата.