Резултати от 1 до 13 от общо 13

Светият Синод поиска спиране на "Шифърът на Леонардо"

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #1

    Светият Синод поиска спиране на "Шифърът на Леонардо"

    Светият Синод поиска спиране на "Шифърът на Леонардо"


    Отношението ни към филма "Шифърът на Леонардо" е отрицателно и ние искаме спирането на прожекцията на филма. Това е становището на Светия Синод, което бе прието по време на днешното заседание, съобщи русенският митрополит Неофит.

    Както и други държави са изразили такова становище, не е редно такъв богохулен и кощунствен филм да се представя и някои неукрепнали във вярата могат да се съблъзнят от това. Не цитирам точно становището, но това е най-общо, заяви още митрополит Неофит.

    Същевременно и Китайската католическа църква призова последователите си в страната да бойкотират филма "Шифърът на Леонардо" като заявиха, че продукцията нарушава религиозната етика, предаде Синхуа.

    Филмът е обида към чувствата на духовенството и последователите на Църквата, се казва в декларация на висшия католически клир в Китай.

    Пекин разреши лентата да бъде прожектирана без съкращения в повече от 30 кина след премиерата й вчера.
    http://www.darik.net/?p=article&tid=5&id=64090

    Днес май е ден на идиотите, б@х м@@му
    Значи протестантско-евангелиския филм за Исус дето ми проглушиха ушите и по радио и по тв и по билбордове, бил бохоугоден за Св.Синод, нищо че е хиляди пъти по-вреден за децата, ама "Шифъра" дето не претендира за нищо повече от художествено произведение - да се забрани.
    За кви са имат тия от Светия синод???!!!? Ми аз съм атеист, а ако искам и мюсулманин може да съм и къвто си искам, от къде на къде дори ще си помислят да поискат забраняване на филми и книги и то през XXI, бас държа че нито един то изкуфелите дъртаци не е гледал филма, камоли да е чел книгата, ама като папагали повтарят каквото са чули по новините.
    То нали всичко им наред у Синодите, та само до филмите опряха. И как пък баш сега се замислиха за 'неукрепналата вяра" на младежите, дето по цял ден гледат какви ли не идитщини и по новини и по филми и по т.нар. ШОУ-та. И кви съблазни предизвиква, че не мога се сетя, гаче ли показват как Исус си размахва паламарката пред Web камера и го гледат сичкото 12 апостола барабар със св.40 мъченика.
    Що не поскаха забрана на 'Аз, Азис', нали и филм ще снимат сега по таз книга :knuppel2:
    Ай ша им .....


  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re: Светият Синод поиска спиране на "Шифърът на Леонардо"

    аз пък съм против филма "Brokeback Mountain", защото не съм педал

    също така съм против Коледа, защото дядо Коледа не съществува

    също така съм против инсектицидите, защото заради тях отровиха Снежанка

    категорично искам да не се продават дезодоранти, защото те са директно против Божествения промисъл да миришем като се потим

    аха-аха да се обявя и против оралния секс, защото не е това работата на устата, ама овреме се спрях :coolsmiley:


    абе, хора, човечеството дали ще просъществува още 1000 години, щом се дава на освидетелствани кретени трибуна и лостове за манипулиране на останалите?!

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #3

    Re: Светият Синод поиска спиране на "Шифърът на Леонардо"

    Ееее недейте така...все пак гърците се разцъфтяха нещо, как ние ще остваме назад...не е важното за какво се цъфти, важното е да се цъфти защото само това им остана

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    496
    #4

    Re: Светият Синод поиска спиране на "Шифърът на Леонардо"

    По-добра реклама на филма и книгата не можеха да направят, дори и да ги бяха подкупили.
    @FearMe: Ти ... това ... за Дядо Коледа ... наистина ли???* Направо уби детското в мен, убиец такъв.* *:couple:

  6. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #5

    Re: Светият Синод поиска спиране на "Шифърът на Леонардо"

    FearMe... наистина ли отровиха Снежанка???!!! Мръсни гадове!!! Край на еротичните ми сънища...

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #6

    Re: Светият Синод поиска спиране на "Шифърът на Леонардо"

    В България има свобода на словото (ако не се лъжа, или поне на книга) и всеки може да изразява мнението съобразно своите разбирания и вярвания - така че защо и Светият Синод* да не може да изрази мнението си и желанието си; Атака има много по-екстремни искания, ама никой не псува тази организация

    значи мюсюлманите могат да горят сгради заради някакви си карикатури, да искат джихад и т.н., а* една християнска организация няма право да иска нещо, съобразно каноните си ?*

    Днес май е ден на идиотите, б@х м@@му* *
    не съм сигурен, че е уместно да се нарича Светия синод (въпреки кусурите му) идиоти и да се псува...най-малкото това показва липса на възпитание (това не е защита на Светия синод, аз не съм вярващ, това е в защита на добрия тон и правото всеки да има мнение и да го исказва, без да обижда, разбира се)

    лично на мен книгата не ми хареса (има много трилъри, по-добри, и без да са плагиати)...няма да гледам и филма на кино....

    така че тази тема всъщност е излишна...по-добре се възмущавайте от тези, които си хвърлят буклуците от балконите и пускат чалга в 2 часа през нощта ....

    виж да се наричат политиците идиоти, нямам нищо против... :knuppel2:

    много по-важна новина за коментиране е пребитото за един мобилен телефон 9 годишно дете...щото покава докъде сме потънали http://www.ntv.bg/news/show_news.php?id=9352

    или това например: http://dnes.dir.bg/2006/05/18/news186656.html

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #7

    Re: Светият Синод поиска спиране на "Шифърът на Леонардо"

    hihimor, принципно няма нищо лошо в това, което си написал, само че се налага едно "малко" уточнение - свободата на словото за мен и теб е да напишем тук няколко реда, и тези няколко реда да ги прочетат още няколко човека

    свободата на словото обаче, с която се ползват други лица и организации им дава достъп до хиляди и милиони хора. това ги товари с ОТГОВОРНОСТТА да не се държат малоумно, да не манипулират въпросната аудитория в свой интерес.

    съблюдаването с тяхната свобода на словото ще доведе до отнемане на ПРАВОТО НА ИЗБОР! а кой е лишен попрезумпция от право на избор? затворникът! само дето те искат да ни направят не затворници в клетка в някоя сграда, а затворници в нашите умове, деформирани както на тях им е изгодно

    ето срещу това трябва да роптаем, а не срещу някакъв си филм!

    p.s. а и тях щом един филм може да уплаши, смятай колко им е вярата в божията сила!

    p.p.s. за хлапето с телефона... какво да ти кажа - аз като бях на 9 години нямах телефон и хич не мисля, че ако имах щях да съм по-добър човек сега. жалко, че се е случило, ама като си в пловдивско село трябва да си наясно, че там хората не са английски икономи в маниерите си и възпитанието

    p.p.p.s. въпросът с военните плячки и "спасените" реликви не е от вчера и няма да е до утре. тя Портата на Ищар се кипри в Пергамон музеума в Берлин, ние тук за 2-3 рула изгнил пергамент ще се кахърим..

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #8

    Re: Светият Синод поиска спиране на "Шифърът на Леонардо"

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    свободата на словото обаче, с която се ползват други лица и организации им дава достъп до хиляди и милиони хора. това ги товари с ОТГОВОРНОСТТА да не се държат малоумно, да не манипулират въпросната аудитория в свой интерес.
    то и филмът манипулира хората доста яко - даже ги кара да се изръсят за билети...

    ...а и на Светия синод едва ли някой ще обърне особено внимание, а и тази организация е доста мижава откъм манипулация

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    p.p.s. за хлапето с телефона... какво да ти кажа - аз като бях на 9 години нямах телефон и хич не мисля, че ако имах щях да съм по-добър човек сега. жалко, че се е случило, ама като си в пловдивско село трябва да си наясно, че там хората не са английски икономи в маниерите си и възпитанието
    не става дума за липса на възпитание и английски маниери, а за липса на човещина и за озверяване - дори да е пловдивско селото..

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    p.p.p.s. въпросът с военните плячки и "спасените" реликви не е от вчера и няма да е до утре. тя Портата на Ищар се кипри в Пергамон музеума в Берлин, ние тук за 2-3 рула изгнил пергамент ще се кахърим..
    нали им върнахме история славянобългарска...

    чао и споко! (че стана спам даже...)


  11. Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    168
    #9

    Re: Светият Синод поиска спиране на "Шифърът на Леонардо"

    А какво пък толкова му има на филмчето? Чел съм книгата и е много добра. А и никъде не е казано че е по действителен случай. Това си е само филм.

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    546
    #10

    Re: Светият Синод поиска спиране на "Шифърът на Леонардо"

    Цитат Първоначално публикувано от Avis
    По-добра реклама на филма и книгата не можеха да направят, дори и да ги бяха подкупили.
    @FearMe: Ти ... това ... за Дядо Коледа ... наистина ли??? Направо уби детското в мен, убиец такъв. :couple:
    sms:
    <M-TEL> Da Vinci Code. Iztegli igrata Light Puzzle i razshifrovai misteriata http://... <M-TEL>
    4.50 лв без ДДС

  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #11

    Re: Светият Синод поиска спиране на "Шифърът на Леонардо"

    Чухме Ватикана, чухме Светия синод, сега остава да се произнесе и арменския поп!

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #12

    Re: Светият Синод поиска спиране на "Шифърът на Леонардо"

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Чухме Ватикана, чухме Светия синод, сега остава да се произнесе и арменския поп!
    Armenskia_POP@hotmail.com

    Всички оплаквания - там се приемат, но сме забравили паролата, така че не очаквайте отговор)

    //едит
    И все - пак това си е някакъв художествен филм - изкуство.
    Какво общо има с него църквата (нашата или вашата)
    Ами по Дискавари даваха нещо за динозаврите - дали няма обидени??

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    134
    #13

    Re: Светият Синод поиска спиране на "Шифърът на Леонардо"

    Нещо интересно по темата
    http://www.zhizn.ru/anons/society/2518/0/


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 29
    Последно: 29-01-23, 16:48
  2. Отговори: 4
    Последно: 15-01-12, 23:07
  3. Отговори: 6
    Последно: 15-09-10, 17:53
  4. Терзания - аспиратори - "Eurolux MOSAIKO PRO Vario" vs "Faber Perla"
    От observer във форум Бяла техника
    Отговори: 5
    Последно: 26-11-07, 10:56
  5. Отговори: 13
    Последно: 07-06-06, 10:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе