Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 40

Плащаш до 5 лв. за влизане в центъра на София

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    379
    #16

    Re: Плащаш до 5 лв. за влизане в центъра на София

    Цитат Първоначално публикувано от zaphodb
    аз съм навит !!!

    и без това ме "газят" разни лимузини по жълтите павета...

    и без това трябва да дам левче/отиване + връщане/ за билети с грозният(мръсен и пълен с бактерии тролей)...


    ако пък хвана маршрутката .. - отиване и връщане ми излиза 3 лв(засега, че чух че щели по 2 лв да стават) и то правостоящ/в повече от половината случаи/...

    изобщо - да го духат богатите !!!

    ако пък не са съгласни да го духат(нищо повече не искаме от тях освен да си плащат данъците по ЗПОДФЛ) ...


    та ако не са съгласни да го лапат - има място пред партийният дом за една гилотинка.

    и няма да ни обвинят в зверства - има си прецедент..

    пък и румънията с нас ще я приемат - а някой да се сети, че чаушеско беше убит почти криминално.....


    та много глупости изписах...

    ама,

    утре като ви викна на борба - излезте и да направим революцията...

    не бъдете мишки... мамамустара
    малеей...

    това нещо ми се губи.... :dock:

    ма няма да го редактирам - казана дума, хвърлен камък.


  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    36
    #17

    Re: Плащаш до 5 лв. за влизане в центъра на София

    Цитат Първоначално публикувано от zaphodb
    малеей...

    това нещо ми се губи.... :dock:

    ма няма да го редактирам - казана дума, хвърлен камък.


    в/у собствената си глава -казват някои......

  4. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #18

    Re: Плащаш до 5 лв. за влизане в центъра на София

    @Ско, таксата не е за паркиране, а за влизане с кола в центъра. Никой няма да те спира да паркираш на позволените за това места. Но "удоволствието" да се разхождаш в тази зона със собствената ти кола ще ти струва определена сума. Никой не те задължава да ползваш колата всеки ден, а ако не те устройва и въпреки всичко искаш да си постоянно с автомобил - ами плащаш и нямаш грижи.
    Лично съм бил в градове където дори и на такситата им се взема такса за влизане в централната зона и то преди мнооого години , така че както казах по-горе - топлата вода вече е открита :coolsmiley:

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #19

    Re: Плащаш до 5 лв. за влизане в центъра на София

    Без да се построят многоетажни паркинги, без значение дали са под - или надземни, проблема с паркирането в София няма да се реши. Що се отнася до трафика, там изобщо не виждам решение, освен разширяването на 50-60% от пътищата. Просто уличната мрежа не е проектирана за такова количество автомобили. Така, че тия такси са една безполезна тъпотия. Просто "хорицата" са намерили нов повод да ръсят парички от народа.

  6. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #20

    Re: Плащаш до 5 лв. за влизане в центъра на София

    Цитат Първоначално публикувано от Ghost
    Без да се построят многоетажни паркинги, без значение дали са под - или надземни, проблема с паркирането в София няма да се реши. Що се отнася до трафика, там изобщо не виждам решение, освен разширяването на 50-60% от пътищата. Просто уличната мрежа не е проектирана за такова количество автомобили. Така, че тия такси са една безполезна тъпотия. Просто "хорицата" са намерили нов повод да ръсят парички от народа.
    По въпроса с паркирането съм съгласен, но за трафика не си прав. Имено таксата е онова нещо което би те накарало да се замислиш дали да тръгнеш с колата в центъра за щяло и нещяло или да използваш друг транспорт (било то и комбиниране на няколко души в една кола). А това съответно ще доведе до намаляване на трафика.
    Аз лично и без такса не слизам с кола в центъра, ако не ми е наложително - просто си спестявам много нерви време, че и средства (маршрутките карат по-бързо отколкото бих си позволил аз )

  7. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #21

    Re: Плащаш до 5 лв. за влизане в центъра на София

    Абе ... не знам ...
    Имал съм щастието да посетя някоя и друга европейска столица и да кажем в Лондон не видях един, ама нито един паркиран автомобил в центъра. Улиците са си пълни с автомобили, но не паркират където им падне. Не знам дали имат етажни или подземни паркинги, но никой не паркираше на улицата. А баровци в този град дал господ.
    Та мисълта ми е, вероятно има изход от ситуацията, къде със сериозни глоби, къде с други мерки. Топлата вода е открита, на нас ни остава само да се поучим.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #22

    Re: Плащаш до 5 лв. за влизане в центъра на София

    Pat, в случая демонстрираш "пенсионерско" мислене. Пенсионерите разсъждават така: "малка ми е пенсията, значи трябва да се лишавам и да пестя", вместо да мислят правилно: "откъде да набавя допълнителни пари, за да не се лишавам". Аз пък не искам да има такси и глоби, а искам градът да е така устроен, че да не се налага да се ограничавам в ползването на каквото и да е. По тази логика, ако водата е в недостиг, какво, да направим 10 лв литъра, вместо да набавим вода ли? И бедните да изпукат от жажда!? :dock:

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #23

    Re: Плащаш до 5 лв. за влизане в центъра на София

    Като гледам и другите теми, коментирани като новини, си правя извода, че всичко се свежда да "Рекета като държавна политика..." или с други думи: който има пари- да ги дава тука, че мандата ни свършва...

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    54
    #24

    Re: Плащаш до 5 лв. за влизане в центъра на София

    Атина е град със още по тясни и стари улици от София:там нестига че колите се движат на четни-нечетни,но и се плаща ежедневно
    За да имаш автомобил в Токио трябва задължително да имаш собствено парк-място,а и като го купиш плащаш 100% акциз(мисля че беше такса пътища и екология)
    Това с акциза важи и за Гърция между другото
    Самия факт че живееш в център не ти дава право да имаш ауто-точно заради това положението е такова в момента...виж,ако си имаш гараж или там друго е съвсем различно
    Честно казано не мога да разбера повечето българи:почти всеки иска да живее в центъра на града:но някак си така безплатно:да не плаща за нищо...а ако може и парно да краде
    Някой от вас загледал ли се е каква мърсотия и мизерия е по центъра?На всичко отгоре и разбити пътища
    Никога не съм виждал така наречените граждани да почистват и поддържат входовете или градинките пред тях,а защо не и дупките?!?Лично мен направо м е е гнус от някой така наречени улици в центъра
    На всичко отгоре през почивните дни когато наизлязат от мизерните панелни дупки(които сами са си направили такива)минават уж на пикник и след тях трева не никне
    Егати и софиянците,и европейците!

  12. Member Аватара на sclera_bg
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    475
    #25

    Re: Плащаш до 5 лв. за влизане в центъра на София

    Цитат Първоначално публикувано от maks
    Атина е град със още по тясни и стари улици от София:там нестига че колите се движат на четни-нечетни,но и се плаща ежедневно
    За да имаш автомобил в Токио трябва задължително да имаш собствено парк-място,а и като го купиш плащаш 100% акциз(мисля че беше такса пътища и екология)
    Това с акциза важи и за Гърция между другото
    Самия факт че живееш в център не ти дава право да имаш ауто-точно заради това положението е такова в момента...виж,ако си имаш гараж или там друго е съвсем различно
    Честно казано не мога да разбера повечето българи:почти всеки иска да живее в центъра на града:но някак си така безплатно:да не плаща за нищо...а ако може и парно да краде
    Някой от вас загледал ли се е каква мърсотия и мизерия е по центъра?На всичко отгоре и разбити пътища
    Никога не съм виждал така наречените граждани да почистват и поддържат входовете или градинките пред тях,а защо не и дупките?!?Лично мен направо м е е гнус от някой така наречени улици в центъра
    На всичко отгоре през почивните дни когато наизлязат от мизерните панелни дупки(които сами са си направили такива)минават уж на пикник и след тях трева не никне
    Егати и софиянците,и европейците!

    С риск да има обидени и засегнати ще кажа, че вече повечето "софиянци" са срали на двора като малки и са получили съответното възпитание. Защото българската селска свинщина няма аналог по света - всички знаем какво представлява двора на село, пълен със всякакви боклуци. Как чичо си изхвърля хладилника или дюшека или старите гуми в селската рекичка и прочее и прочее. И когато чичовото [отроче] дойде в София то прави същото.

    Толкова от мене


  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #26

    Re: Плащаш до 5 лв. за влизане в центъра на София

    Цитат Първоначално публикувано от Ghost
    Pat, в случая демонстрираш "пенсионерско" мислене. Пенсионерите разсъждават така: "малка ми е пенсията, значи трябва да се лишавам и да пестя", вместо да мислят правилно: "откъде да набавя допълнителни пари, за да не се лишавам". Аз пък не искам да има такси и глоби, а искам градът да е така устроен, че да не се налага да се ограничавам в ползването на каквото и да е. По тази логика, ако водата е в недостиг, какво, да направим 10 лв литъра, вместо да набавим вода ли? И бедните да изпукат от жажда!? :dock:
    сравнението е глупаво... водата е жизненоважна за разлика от това да си дондуркаш задника из центъра на града...

  14.  
     
  15. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #27

    Re: Плащаш до 5 лв. за влизане в центъра на София

    Цитат Първоначално публикувано от Ghost
    Pat, в случая демонстрираш "пенсионерско" мислене. ............
    Аз пък не искам да има такси и глоби, а искам градът да е така устроен, че да не се налага да се ограничавам в ползването на каквото и да е.
    Ако моето е "пенсионерско", то твоето си е направо идеалистично....да не казвам комунистическо :coolsmiley:

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #28

    Re: Плащаш до 5 лв. за влизане в центъра на София

    Учудвам се.. ! Значи вие сте съгласни да се въведе такса за провинциалните коли, идващи в София и такса 5 лв. за да минете през центъра? И това ще реши всичките проблеми, ще потече мед и масло... София ще стане рай в които припкат тимуровските команди на @maks- тия дето прекопават градинките и запушват уличните дупки..

  17. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #29

    Re: Плащаш до 5 лв. за влизане в центъра на София

    Следващото нещо, което очаквам, е България да се раздели на няколко независими републики - всяка, със своите специфични закони и политика.

    :knuppel2:

  18. YG
    YG е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    348
    #30

    Re: Плащаш до 5 лв. за влизане в центъра на София

    Ми да, защо например не се пуснат бариерки тук-там и хоп таксичка. Всеки ден карам "градско" около 30-40 минути в центъра на София за да намеря място за паркиране. Естествено в крайна сметка пак си оставям колата на непозволено място, но където знам че вероятността да ме глобят е малка. Направете сметка още колко такива като мене има. Ами това време на лутане май прави излишен трафик и натоварване. Таксата дали го решава. Каква е промяната че не стоплям. Само ново перо за приход - това е!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 13
    Последно: 15-07-14, 11:19
  2. Хайка контрольори гонят пътничка из центъра на София
    От BerkStock във форум Коментирай новина
    Отговори: 14
    Последно: 14-04-07, 14:18
  3. Трагедия в центъра на София
    От MrMyr във форум Коментирай новина
    Отговори: 13
    Последно: 21-09-06, 10:39
  4. Още един разстрел (в центъра на София)...
    От BerkStock във форум Коментирай новина
    Отговори: 2
    Последно: 10-09-05, 09:17
  5. Отговори: 6
    Последно: 12-11-03, 16:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе