Резултати от 1 до 9 от общо 9

Антимафиоти започват лов на LAN оператори без лиценз

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #1

    Антимафиоти започват лов на LAN оператори без лиценз

    Антимафиоти започват лов на оператори без лиценз
    Половин София ползва пиратски интернет

    "Вече всяко второ жилище в София наред с кабеларката е вързано и с интернет. Локалните (ЛАН) мрежи, предлагащи достъп до глобалното село, вече са повече от 200 само в столицата. Големите доставчици са 15-ина и покриват близо 60 на сто от пазара. Сред по-дребните конкуренти повечето са откровени пирати. Те работят на пълни обороти и нагло се рекламират, без изобщо да са лицензирани от Комисията за регулиране на съобщенията и да имат съответните разрешения, твърдят антимафиоти. Тъй като не плащат данъци и не поддържат офиси и екипи, мрежите фантоми продават на клиентите си разнообразни интернет услуги на двойно по-ниски цени. По този начин примамват абонати и подриват бизнеса на легалните оператори. Междувременно всички малки ланове, независимо дали имат или не лиценз, освен с ниската цена пробиват и с десетки терабайтове незаконни филми и музика, качени на сървърите им."

    Източник: в-к Стандарт
    http://www.standartnews.com/bg/artic...article=153337

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #2

    Re: Антимафиоти започват лов на LAN оператори без лиценз

    Така е.
    Борбата е безмилостна жестокааааа!

    В черния списък са записани "Онлайн директ", "Метролан", "Кейбъл интернет системс", "Скилнет", "Кузелнет"...
    ..."Кочнет", "Овцанет", "Краванет", "Минет"...

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Re: Антимафиоти започват лов на LAN оператори без лиценз

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Тъй като не плащат данъци и не поддържат офиси и екипи, мрежите фантоми продават на клиентите си разнообразни интернет услуги на двойно по-ниски цени.
    аз предлагам да се замислим върху горното, защото (то надали е вярно, но нека заради спорта приемем, че е) в такъв случай се оказва, че имаме едни 100% отгоре върху услугата, които влизат в хазната. това е ДАЛЕЧ ПОВЕЧЕ то всякакво протекционистично мито (кеф ти домати, кеф ти чесън, кеф ти... то всъщност ние все още какво произвеждаме, че да си защитаваме родното производство?!)

    а иначе съм напълно убеден, че най-големите радетели на реда и законността са вече големите, бивши пирати...

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    781
    #4

    Re: Антимафиоти започват лов на LAN оператори без лиценз

    Поредния опит на "големите" просто да си затвърдят позициите...Щото големите са били 100% легални.. да бе да... :-)

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    168
    #5

    Re: Антимафиоти започват лов на LAN оператори без лиценз

    Мен лично не ме интересува особено много дали кабеларката ми е законна или не. Щом си имам неква гарантирана скорост и не плащам кой знае какви тарифи...

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    634
    #6

    Re: Антимафиоти започват лов на LAN оператори без лиценз

    Ми да - защо да ти пука че кабеларката ти не е законна! Тя не плаща данаци, не плаща осигуровки на служителите си...

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #7

    Re: Антимафиоти започват лов на LAN оператори без лиценз

    От доста време се очакваше. Грозна картинка - докато големите играчи не си бяха оправили бъкиите, нямаше проблем. Сега обаче в време да погълнат всики дребни рибки. Кой е най-лесния начин - ами да насъскаме ченгетата...
    Просто се повтаря епизода с кабеларките.
    Нищо хубаво не очаквам да се получи - много хора ще останат без достъп до Интернет, докато големите риби стигнат до техния квартал. Е..разбира се, може да идат при една от най-големите риби - БТК. Кофти.


  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #8

    Re: Антимафиоти започват лов на LAN оператори без лиценз

    Цитат Първоначално публикувано от bucho
    Ми да - защо да ти пука че кабеларката ти не е законна! Тя не плаща данаци, не плаща осигуровки на служителите си...
    Ани да, не ми пука! Това си е вътрешен проблем на кабеларката, а не мой. Мен ме интересува да получавам това, за което съм платил и толкоз. Ако служителите в кабеларката имат проблем със заплатите, осигуровките и/или нещо друго, никой не им пречи да напуснат. Да не говорим, че най-напред никой не ги е карал на сила да започват работа. Предложили са им някакви условия, те са се съгласили и всичко е ОК. Ако се чувстват излъгани има един куп възможности да си потърсят правата, щом не го правят, значи няма проблем.

    Не виждам теб какво те притеснява...или просто демонстрираш типичната БГ черта да си навираме носа в чуждите чинии?

  11. etg
    etg е на линия
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #9

    Re: Антимафиоти започват лов на LAN оператори без лиценз

    Пак се вдига пушилка за глупости.
    Числата, написани в "Стандарт", щяха да са верни, ако се отнасяха за времето преди една година. В момента повечето малки доставчици са изкупени от по-големите, така че бройката им е далеч под написаните 200. А като се има предвид, че към днешна дата регистрираните фирми по обща лицензия са 104 (става въпрос само за София) - не ми е ясно какво ще се лови. Е, не може да няма и някои нелегални, но на фона на общата картина все пак бройката им е нищожна, така че ангажирането на антимафиоти с тях е меко казано доста пресилено.
    И още нещо - интересно какво им е нелегалното на фирмите, посочени в черния списък, като се има предвид, че някои от тях са сред най-големите - например "Онлайн директ". Не ми се вярва да нямат офиси, лицензии, и да не плащат данъци.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Я вижте тук, започват да идват Nordic модели.
    От Mega във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 49
    Последно: 19-11-15, 16:57
  2. Windows 98 лиценз ?
    От rockman във форум Windows
    Отговори: 10
    Последно: 15-10-11, 01:17
  3. Отговори: 1
    Последно: 21-12-10, 13:04
  4. Антимафиоти разбиха мрежа за нелегален софтуер
    От dragozow във форум Коментирай новина
    Отговори: 5
    Последно: 20-10-07, 11:25
  5. Отговори: 271
    Последно: 05-06-06, 19:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе