Резултати от 1 до 11 от общо 11

Windows 98 лиценз ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    20
    #1

    Windows 98 лиценз ?

    Извинявам се за малко глупавия въпрос , но дали някой знае към днешна дата трябва ли да се плаща лиценз за 98, защото ми дойде някакво писмо от майкросот във фирмата че нямам никакъв лицензиран софт от тях . т.н . Имам 3 компютър на показ и всички са с Win 98 защото ми стигат за програмите които ползват. Един в ресторант, един в склад и един в хранителен магазин . Та знаете ли дали още се плаща лиценз за 98 при положение че отдавна е спрян от потдръжка ?

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Re:Windows 98 лиценз ?

    Това ,че е спряна подръжката и не се продава вече 98 не значи , че може да се ползва безплатно. Политиката на Майкрософт си е ... гадна

  4. tyo
    tyo е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    134
    #3

    Re:Windows 98 лиценз ?

    Цитат Първоначално публикувано от rockman
    ...
    Колега, най-изгодният начин човек да е "законопослушен", както казва другаря В.Златев

    Microsoft Registered Refurbisher

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #4

    Re:Windows 98 лиценз ?

    Използваш ли го за комерсиална цел - трябва да си плащаш. Независимо от това че не се предлага.
    Иначе по друг начин въпросът ти би звучал:
    Ползвам няколко служебни коли модел от 1998г , макар да не се произвеждат, трябва ли да ги платя на собственика им?

  6. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #5

    Re:Windows 98 лиценз ?

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Ползвам няколко служебни коли модел от 1998г , макар да не се произвеждат, трябва ли да ги платя на собственика им?
    (производителя, не собственика)
    - Трябва, ама той такива вече не поддържа и не продава, затова му наплати цената на модела от 2010г - турбинирания, па си ги търкаляй с кеф...

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #6

    Re:Windows 98 лиценз ?

    Производител и собственик на софтуер е едно в този казус.
    За колите е малко особено, затова казах собственика.

    Все още могат да се купят Windows XP Pro лицензи.
    Според microsoft EULA ако си притежател на Professional license имаш право на стъпка назад по желание !!!

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #7

    Re:Windows 98 лиценз ?

    можеш без проблем да си ги легализираш, като се обадиш на майкрософт.
    Това че не се произвежда, нито поддържа не значи, че няма начин да се легализират.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #8

    Re:Windows 98 лиценз ?

    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange
    можеш без проблем да си ги легализираш, като се обадиш на майкрософт.
    Останал съм с впечатлението, че живееш във Франция. Ако е така, то явно не знаеш за последните изгъзици на местните представители на М$: АКо си купиш система в магазин (който от години предлага сиситеми с ОЕМ WIndows) и си поръчаш и ОЕМ версия на Windows, то излиза, че полученият със системата стикер е фалшив и трябва сделката да се развали. Но ако си купиш системата от М$ представител, то всичко е ОК.
    Ами ситуация с активиран Офис на лаптоп - клиентът идва по малко след активацията, вижда изгорели пиксели и иска друга машина. ОК, с това няма проблем, има проблем с активацията на Офиса - вече не може да се прехвърли на новата машина. Като това става в офиса на Gold partner на М$, и е ясно, че клиентът още не го е пипнал даже лаптопа...

  11. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #9

    Re:Windows 98 лиценз ?

    Цитат Първоначално публикувано от emos
    Останал съм с впечатлението, че живееш във Франция. Ако е така, то явно не знаеш за последните изгъзици на местните представители на М$: АКо си купиш система в магазин (който от години предлага сиситеми с ОЕМ WIndows) и си поръчаш и ОЕМ версия на Windows, то излиза, че полученият със системата стикер е фалшив и трябва сделката да се развали. Но ако си купиш системата от М$ представител, то всичко е ОК.
    Ами ситуация с активиран Офис на лаптоп - клиентът идва по малко след активацията, вижда изгорели пиксели и иска друга машина. ОК, с това няма проблем, има проблем с активацията на Офиса - вече не може да се прехвърли на новата машина. Като това става в офиса на Gold partner на М$, и е ясно, че клиентът още не го е пипнал даже лаптопа...
    Да, на теория е така. Но практиката показва, че от местния клон за поддръжка и активация на Майкрософт са склонни да правят компромиси при едно добро обяснение от страна на искащия компромиса. В по-редки случаи, се налага и допълнително аргументиране с някой друг документ (копие от фактури и т.н.)
    А ако нещата с аргументирането се позакучат, най-добре е опита за активация да се прави по телефона в извън работно местно време. Тогава системата те праща към някакъв любезен робот, който много-много не пита - даваш му цифричките, той ти връща неговите и така. Е, ако твоите цифри са прекалено компрометирани - сори, не става.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    20
    #10

    Re:Windows 98 лиценз ?

    Не знам на някой от вас налагало ли се е да говори с MS скоро (за бг офиса става дума). Мислех си че поне от толкова голяма фирам няма да лъха на некомпетентност , ама уви. По никакъв начин не можеш да си купиш лоценз за 98 от МС. Насочиха ме към тяхни представители които ако имали лицензи можели да ми преотстъпят , обадих и м се и оооо чудо- можело да си купя само срещу 165лв. Нямам думи просто. Много беше дълъг разговора ми с представител на МС, но ако някой можеше да го чуе щеше да разбере какви малоумни неща могат да се измислят за да затруднят човек максимално вместо да му пумогнат, дори когато искаш да си платиш. Накрая се изнервих и просто ще си купя няколко рефърбиш комп. на ДЕЛЛ изхвърлени кой знае от каде които на мен ще ми вършат работа и забележете цената на компютъра + лицензиран ХР е по ниска отколкото лиценза на 98 който ми предложиха да ми отстъпят.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #11

    Re:Windows 98 лиценз ?

    Официално 98 не се предлага от МС.
    След 31.12.2011 и XP се спира

    това е политика, а ако някой партньор има - естествено че може да ти го продаде

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Лиценз за Windows XP Home
    От favorit73 във форум Windows
    Отговори: 8
    Последно: 28-01-09, 13:51
  2. Лиценз за видео файл >> краш на WMP
    От bluefish във форум Общ - софтуер
    Отговори: 0
    Последно: 17-11-06, 20:26
  3. Лиценз: Trial
    От shutdawn във форум Общ - софтуер
    Отговори: 7
    Последно: 06-09-05, 17:48
  4. Win98 Лиценз
    От silverfox във форум Windows
    Отговори: 36
    Последно: 05-05-05, 09:15
  5. Лиценз Сървъар ???
    От Vova във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 08-03-04, 15:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе