Резултати от 1 до 9 от общо 9

Жестове управляват програми и местят файлове

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #1

    Жестове управляват програми и местят файлове


    Жестове управляват програми и местят файлове

    Fingertip Digitizer се поставя на показалеца. Чрез движения в свободното пространство човек може да командва своя РС, да играе и твори

    05.09.2006 г., НетИнфо.БГ


    Чували ли сте за Fingertip Digitizer? Това е едно от немалкото устройства, предназначени за разпознаване на човешки жестове и превръщането им в средство за контрол на виртуалната реалност.

    Изобретението обаче има някои сериозни предимства пред други подобни технологии.

    Устройството се поставя на човешкия показалец и разпознава жестовете чрез три главни сензора - за позиция в триизмерното пространство, за ускорение (или още "акселерометър") и за "сила".

    Сензорите прехвърлят информацията чрез кабели до компютъра, където тя се обработва. Създателите обещават, че до една година ще разработят и безжична версия.

    Човек може да използва устройството за управление на компютърни програми. За целта е необходимо да го постави на палеца си и да застане на известно разстояние от монитора на своя PC.

    При работа със съответна програма, преместване на файлове или забавление с видеоигра, от потребителя се изисква единствено да извършва определени движения от тип свободна жестикулация във въздуха. Не е необходимо да докосва монитора, както е например при "touch screen" технологиите.

    Устройството също така предоставя възможност за прехвърляне върху персоналния компютър на прецизна информация за физическите характеристики на обекти.

    Тази, както и други негови възможности имат потенциала да го превърнат в незаменим помощник за уебдизайнерите например, смятат специалисти.

    Според проф. Касевадас, който е ръководител на екипа, разработил продукта, и управител на "лабораторията за виртуална реалност" в университета в Бъфало (VLab.Buffalo.edu), Fingertip Digitizer има някои сериозни предимства пред продуктите от своя клас.

    Никое друго устройство за "осъзнаване" на човешките жестове не отчита фактора "сила", нито пък има възможност за детайлен анализ на ускорението и инерцията на човешките движения.

    Друг важен фактор, който може да изстреля Fingertip Digitizer далеч пред други подобни разработки, е сериозното намерение на неговите създатели да го превърнат в хит след пускането му на пазара.

    Касевадас и екипът му предвиждат след като разработят безжичната версия на джаджата, да я "смалят" до размерите на човешки нокът. Това ще осигури на Fingertip Digitizer широка приложимост към различни технологични устройства и голяма популярност на хай-тек пазара, смятат експертите.

    Продукти от рода на Fingertip Digitizer имат потенциала в близко бъдеще да се превърнат в алтернатива на клавиатурата, мишката и джойстика. Медицината също вече проявява интерес към въпросната технология.

    Професор от Калифорнийския университет, който преподава рисуване на студентите, пък си мечтае за времето, в което художникът ще използва дигитална четка тип Fingertip Digitizer, за да създава творбите си директно на монитора.



    Линк: http://news.netinfo.bg/?tid=40&oid=931847

    Коментар: Аз не искам само за пръста! Искам и за езика, и за... и за други местаааа!!!

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re: Жестове управляват програми и местят файлове

    Цитат Първоначално публикувано от IvO™
    Коментар: Аз не искам само за пръста! Искам и за езика, и за... и за други местаааа!!!
    а feedback не искаш ли да има

  4. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #3

    Re: Жестове управляват програми и местят файлове

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    а feedback не искаш ли да има
    Ми то се подразбира...

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    331
    #4

    Re: Жестове управляват програми и местят файлове

    .

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #5

    Re: Жестове управляват програми и местят файлове

    Цитат Първоначално публикувано от MrMyr
    IvO™ , ако ти дадат подобна джаджа за онова "друго място" какво ще "управляваш" и как.. ? Аз се сещам единствено за жестове от рода на възвратно-постъпателни движения
    Може и леко въртеливи, ако обекта е съвсем заспала ***** (Гана)

  7. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #6

    Re: Жестове управляват програми и местят файлове

    Смешно ви е на вас, смешно ви ееее...

    Те и на виаграта се смееха хората!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    331
    #7

    Re: Жестове управляват програми и местят файлове

    .

  10. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #8

    Re: Жестове управляват програми и местят файлове

    Цитат Първоначално публикувано от MrMyr
    Ми на мен Виагра не ми трябва така че що да не и се смея
    Оооо, ще дойде време тогава и ще те питам по колко харчиш на месец за овлажняващи кремчета...

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    331
    #9

    Re: Жестове управляват програми и местят файлове

    .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. SetCombG.com Форуми се местят на нов сървър
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 4
    Последно: 21-12-10, 11:47
  2. Програми на BG...
    От Garu във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 01-08-07, 02:37
  3. Ще местят Централна гара до летището
    От BerkStock във форум Коментирай новина
    Отговори: 10
    Последно: 12-10-05, 19:29
  4. Програми без инсталация
    От Борис във форум Windows
    Отговори: 16
    Последно: 01-12-03, 20:15
  5. Отговори: 1
    Последно: 13-06-03, 14:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе