Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

Българите били сред най-честните работници в света

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #1

    Българите били сред най-честните работници в света

    Българите били сред най-честните работници в света

    Лидери сред кръшкачите от работа са индийците - 8,64 дни средно на година

    23.04.2007 г., НетИнфо.БГ


    "Българите са сред най-честните работници, тъй като кръшкат от работното си място средно по 0,67 дни годишно. Това сочи изследване на германския институт "Гева" (частен институт за търсене и намиране на най-подходящата работа за всеки).

    Бягането от работа става най-често чрез използването на болнични листове без съответното лице да боледува.

    Българите попадат в групата на работещите, които ползват такива "болнични" средно под 1 ден годишно.

    Лидери в тази класация са индийците, които се явяват най-големите кръшкачи от работното място - 8,64 дни средно на година.

    На второ място по използване на болнични листове се нареждат шведите, които отсъстват от работа по 7,67 дни в годината.

    Третото място е за американците, които кръшкат по 3,07 дни годишно. Италианците са четвърти с 2,20 дни, а германците заемат петата позиция с 1,83 дни.

    Южна Корея заковава на 1 ден, тайванците - на 0,99 дни, Белгия - 0,93 дни, Турция - 0,73 дни.

    По-малко от българите кръшкат единствено работниците в Мексико (0,62 дни годишно) и Унгария (0,54 дни)."



    Линк: http://news.netinfo.bg/?tid=40&oid=1035541


    Коментар: Тия са се объркали нещо...

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    781
    #2

    Re: Българите били сред най-честните работници в света

    Да бе да... да бяха включили в изследването и държавната администрация..
    Е, те пак са си на работа, с но малко по-големи почивки, по-бавни чко работят, докато си кажат и клюките...

    П.С. НЕ визирам 100% от държавната администрация, но голяма част от нея просто трябва да си замине..

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    186
    #3

    Re: Българите били сред най-честните работници в света

    абсолютно, в нашата фирма работниците "боледуват" масово

  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #4

    Re: Българите били сред най-честните работници в света

    Aaaa.. бe. то тва е за българите работещи в Германия

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    317
    #5

    Re: Българите били сред най-честните работници в света

    Сигурно има някакъв смисал и без това няма пари , а като кръшкат ептем няма да има

  7. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #6

    Re: Българите били сред най-честните работници в света

    Ми за какво да кръшкат, като и без това не работят?
    Или пък ако не дойдат на работа това никой не го отчита, така че по официална статистика са си на работа.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #7

    Re: Българите били сред най-честните работници в света

    Цитат Първоначално публикувано от DarkRose
    Да бе да... да бяха включили в изследването и държавната администрация..
    Е, те пак са си на работа, с но малко по-големи почивки, по-бавни чко работят, докато си кажат и клюките...
    Това пък откъде ти дойде на ума?
    По-големите почивки имам предвид. Дали ще имат 30 минути почивка или 120 минути на обяд е без значение, работното време е 40 часа на седмица, нито повече, нито по малко, нормативно определено. Или 8 работни часа на ден, големината на почивката е без значение, тя не се брои за работно време.

    Цитат Първоначално публикувано от DarkRose
    П.С. НЕ визирам 100% от държавната администрация, но голяма част от нея просто трябва да си замине..
    Явно познаваш в подробности "голяма част" от работата на държавната администрация, завидно е това. Имам някакво усещане, че имаш идея кой точно ще се справи по-добре, ако е на мястото на заминалите си.

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #8

    Re: Българите били сред най-честните работници в света

    Цитат Първоначално публикувано от Malone
    Това пък откъде ти дойде на ума?
    По-големите почивки имам предвид. Дали ще имат 30 минути почивка или 120 минути на обяд е без значение, работното време е 40 часа на седмица, нито повече, нито по малко, нормативно определено. Или 8 работни часа на ден, големината на почивката е без значение, тя не се брои за работно време.

    Явно познаваш в подробности "голяма част" от работата на държавната администрация, завидно е това. Имам някакво усещане, че имаш идея кой точно ще се справи по-добре, ако е на мястото на заминалите си.
    ееее личи си че си мой човек ше почерпя като се видим следващия път

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    113
    #9

    Re: Българите били сред най-честните работници в света

    1.Депутатите,към държавната администрация ли са ?
    2.Преди време "СОКОЛА" оглавяваше една класация по неявяване на работа,а не по ползвани болнични... angel

  12. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #10

    Re: Българите били сред най-честните работници в света

    Имам наблюдения върху много на брой малки частни фирми с персонал до 10 човека. Наистина много.
    Та забелязвам, че много често в такива фирми, не се налага да се вадят болнични - достатъчно е едно телефонно обаждане "Болен съм днес и ще отсъствам". А също виждам и обратното - "Не съм съвсем добре днес, но съм на работа, защото трябва да си свърша служебните ангажименти, от които пряко ми зависи дохода".

    Аз също работя в такава малка фирма. Да чукна на дърво, не боледувам много, но съм от тия дето ходят на работа (щото от това ми зависи дохода), дори когато реално съм леко болен и мога да си взема болнични.

    ПП. На трудов договор съм

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    282
    #11

    Re: Българите били сред най-честните работници в света

    Абсолютно подкрепям MitkoS - свърши тая : абе малко съм болен или ама малко съм бременна и онова емблематичното: на свинска смърт съм

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #12

    Re: Българите били сред най-честните работници в света

    Депутатите не са държавни служители. Примера с Меди Доган е неподходящ по тази причина. А иначе и сега я оглавява класацията, не само преди.
    До 18.04.2006 г. е имал 98 неявявания на работа. Това от началото на 2006 г. до 18.04.2006
    След него е Волен Сидеров с 55 неявявания за същия период.

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    781
    #13

    Re: Българите били сред най-честните работници в света

    Цитат Първоначално публикувано от Malone
    Това пък откъде ти дойде на ума?
    По-големите почивки имам предвид. Дали ще имат 30 минути почивка или 120 минути на обяд е без значение, работното време е 40 часа на седмица, нито повече, нито по малко, нормативно определено. Или 8 работни часа на ден, големината на почивката е без значение, тя не се брои за работно време.

    Явно познаваш в подробности "голяма част" от работата на държавната администрация, завидно е това. Имам някакво усещане, че имаш идея кой точно ще се справи по-добре, ако е на мястото на заминалите си.
    Грешно усещане имаш.
    Не познавам "голяма част" - Отвратен съм от "голяма част" и тяхното желание за работа !
    Нямам идея, неме и интересува.
    Работното им време може да е 40 непълноценни часа.
    Като цяло не им обръщам внимание - гледам да имам по-малко допир с "такива"...

  17. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    331
    #14

    Re: Българите били сред най-честните работници в света

    Колкото навън кръшкат, толкова в България не кръшкат. Само дето един германец би предпочел да вземе на работа нечестен свой сънародник, отколкото честен българин.
    ... примерно

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #15

    Re: Българите били сред най-честните работници в света

    Цитат Първоначално публикувано от DarkRose
    Грешно усещане имаш.
    Не познавам "голяма част" - Отвратен съм от "голяма част" и тяхното желание за работа !
    Нямам идея, неме и интересува.
    Работното им време може да е 40 непълноценни часа.
    Като цяло не им обръщам внимание - гледам да имам по-малко допир с "такива"...
    Наистина е по-добре човек да няма работа с нас но не защото сме мързеливи или нещо друго, просто системата е толкова тежка и объркана че дори тия които мислят правилата се объркват. Като дойде един гражданин и когато не са му наред всички документи ( а те в някои случаи са ужасно много ) и се налага да го върнем да си ги оправи. В такива случаи те си мислят че нямаме желание за работа и ставаме "такива" ..... заразени може би не знам.

    Иначе може да се каже че някои от нас постоянно са на "анкети" или "проверки"

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Били е много богат, ноо ...
    От stekyman във форум Коментирай новина
    Отговори: 6
    Последно: 03-06-08, 18:43
  2. Да честитим на Били висшето образование !!!
    От stekyman във форум Коментирай новина
    Отговори: 12
    Последно: 09-06-07, 19:36
  3. Отговори: 16
    Последно: 16-03-06, 16:46
  4. американските мотороли били...
    От MoPcKu във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 31
    Последно: 25-09-03, 15:27
  5. Най-добрата сред Ti4200 ?
    От Aquadark във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 41
    Последно: 20-12-02, 13:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе