Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

БТК продадена за 2,112 млрд. лв

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    331
    #1

    БТК продадена за 2,112 млрд. лв

    БТК е продадена на AIG за 2,112 млрд. лв.


    Споразумението с американския застрахователен гигант е най-голямата частна сделка по сливане и придобиване в България досега.

    "AIG Global Investment Group" (AIGGIG) чрез своята фирма "AIG Capital Partners, Inc." купи днес 65% от Българската телекомуникационна компания (БТК).

    Към момента делът е собственост на "Вива венчърс ГмбХ" (Вива), а "Новатор" притежава опция да изкупи всички нейни дялове.

    Очаква се като част от споразумението AIGGIG (Ей Ай Джи Джи Ай Джи) да придобие в кратки срокове още 25% от акциите на телекома.

    Тази сделка е най-голямата частна M&A транзакция (merger and aсqusition - сделка по сливане и придобиване - бел. ред.) в България към днешна дата, коментира Profit.bg.

    Цялата статия на http://news.netinfo.bg/?tid=40&oid=1039616 .

    Да им е честита, викам аз ...


  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #2

    Re: БТК продадена за 2,112 млрд. лв

    Ех, царю, царю, как ли се изпуска пардонь налапва такова нЯщо???!!!

  4. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #3

    Re: БТК продадена за 2,112 млрд. лв

    А за колко я продаде българското правителство...... май беше за някакви смешни милиончета.

  5. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #4

    Re: БТК продадена за 2,112 млрд. лв

    Е така е, инфлацията е голяма :-P

  6. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #5

    Re: БТК продадена за 2,112 млрд. лв

    Колко е взел Никито Василев

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    361
    #6

    Re: БТК продадена за 2,112 млрд. лв

    Един от многобройните примери за тоталното разграбване и съсипване на държавата ни в последните десетина години. Но следващите избори пак ще бъдат спечелени от комунистическите кримки. Защото нашият народ си заслужава управниците. Честно ви казвам, хваща ме срам, че съм българин.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #7

    Re: БТК продадена за 2,112 млрд. лв

    Всички са такива bluefish, не само комунистическите кримки.
    Или по точно, може би си прав, то други няма. Или са те, или техните наследници, или техни протежета правещи опозиционен театър.

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    361
    #8

    Re: БТК продадена за 2,112 млрд. лв

    Цитат Първоначално публикувано от Malone
    Всички са такива bluefish, не само комунистическите кримки.
    Или по точно, може би си прав, то други няма. Или са те, или техните наследници, или техни протежета правещи опозиционен театър.
    Точно това имах предвид, исках да ги събера в едно нарицателно.

  11. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #9

    Re: БТК продадена за 2,112 млрд. лв

    Апропо, а защо беше нужно изобщо да се продава? Не сега а за преди говоря....Ясно си беше още тогава, че този който ще я купи, ще я купи за да я стегне, а после продаде с висока печалба. Не можеше ли стягането да се осъществи от държавата, пари за всякакви глупости има...виждам!

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    361
    #10

    Re: БТК продадена за 2,112 млрд. лв

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow
    Апропо, а защо беше нужно изобщо да се продава? Не сега а за преди говоря....Ясно си беше още тогава, че този който ще я купи, ще я купи за да я стегне, а после продаде с висока печалба. Не можеше ли стягането да се осъществи от държавата, пари за всякакви глупости има...виждам!
    В предишното ми влизане във форума бях споменал, че сериозна част от българското население не познава реалната ситуация в страната - ето ви един пример.

    И за да не ми се сърди колегата форумист Tommorow/Tomorrow, ще отговоря директно на въпроса му и ще се опитам максимално разбираемо да обясня схемата на измамата.

    Първо, фирмата купувач беше офшорна. Offshore означава, че е регистрирана в териториална единица, където не се плащат данъци и налози. Тоест, такава офшорна фирма може да бъде регистрирана от всеки, като например (и най-вероятно) поставено лице на нашите комунисти-грабители-масови приватизатори. БТК е умишлено продадена срещу смешната за такава компания сума от (доколкото си спомням) около 20 милиона. Следва "стягането" на компанията и препродаването и за многократно по-висока сума, или превръщането и в добре печеливша. "Стягането" може да се осъществи от държавата и печалбите да влизат в държавната хазна, но властимащите в милата ни родина предпочитат да прехвърлят държавните предприятия на свои поставени лица и да прибират печалбите в своите банкови сметки, вместо в държавата. Просто и ясно.

    Друг вариант освен присвояването на държавните предприятия от властимащите е продаването им на чужди фирми, отново на безценица, срещу солидни рушвети от тяхна страна.

    Общо взето по тази схема беше ограбена и приватизирана почти цяла България в последните десетина години.

  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #11

    Re: БТК продадена за 2,112 млрд. лв

    Общо взето по тази схема беше ограбена и приватизирана почти цяла България в последните десетина години.
    Демокрация бе, какво искаш.... Всеки може да прави това, което другите не могат да му попречат да не прави.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #12

    Re: БТК продадена за 2,112 млрд. лв

    @bluefish - ама за какво да се сърдя и защо си мислиш че не сме наясно ( е не в подробности, но като основни точки ). Въпроса ми беше по скоро риторичен. В страната кадърни икономисти и мениджъри бол. Държавата ли не може да ги купи? Може разбира се. И да налее средства за инвестиции може. И безплатен интернет можеше да пусне или мислиш, че структура и монополист като БТК тогава не можеше да си позволи това ли? Стратегически сектори не трябваше да се приватизират, тоест подаряват. А не сега да ми подсмърчат по новините...че видиш ли така, този спечелил петорно, десеторно...не приемам това, че държавата е лош стопанин. не! просто педераззите са в излишък...богата реколта.

  16. Member Аватара на zayo bayo
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    207
    #13

    Re: БТК продадена за 2,112 млрд. лв

    Аз съм виновен,за да се получи това ограбване братяяяяя.Аз съм виновен.Виновен съм ,че пуснах жълтата бюлетинаааааа.Моля простете миии.

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    361
    #14

    Re: БТК продадена за 2,112 млрд. лв

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow
    @bluefish - ама за какво да се сърдя и защо си мислиш че не сме наясно ( е не в подробности, но като основни точки ). Въпроса ми беше по скоро риторичен. В страната кадърни икономисти и мениджъри бол. Държавата ли не може да ги купи? Може разбира се. И да налее средства за инвестиции може. И безплатен интернет можеше да пусне или мислиш, че структура и монополист като БТК тогава не можеше да си позволи това ли? Стратегически сектори не трябваше да се приватизират, тоест подаряват. А не сега да ми подсмърчат по новините...че видиш ли така, този спечелил петорно, десеторно...не приемам това, че държавата е лош стопанин. не! просто педераззите са в излишък...богата реколта.
    , но властимащите в милата ни родина предпочитат да прехвърлят държавните предприятия на свои поставени лица и да прибират печалбите в своите банкови сметки, вместо в държавата.

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    540
    #15

    Re: БТК продадена за 2,112 млрд. лв

    пфу изпуснах га го продаваха евнито... сега ще пия от мъка, че не осъществих сделката на живота си

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Facebook купува и Oculus Rift - за $2 млрд.
    От FearMe във форум Коментирай новина
    Отговори: 1
    Последно: 01-07-17, 21:15
  2. --- ПРОДАДЕНА ---
    От NightWalkeR във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 23-08-12, 15:55
  3. ПРОДАДЕНА !
    От chovek69 във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 16-12-09, 20:15
  4. MP3 плеърите носят вреди за $400 млрд. на САЩ
    От IvO™ във форум Коментирай новина
    Отговори: 3
    Последно: 16-04-07, 22:01
  5. Microsoft глобен $1.52 млрд. заради MP3 патент
    От Edin_Lud във форум Коментирай новина
    Отговори: 8
    Последно: 24-02-07, 12:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе