Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 40

Войници маршируват с противогази при 40 градуса

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    122
    #16

    Re: Войници маршируват с противогази при 40 градуса

    Цитат Първоначално публикувано от pimpirlit
    Поне по мое време на никого не би му и дошло на ума да драска дивотии по щаба на поделението. Нейде на по-закътано можеше, но по щаба?! При всички положения нямаше да се размине само с трамбоване по плаца само. ВКР, разследване и най-малко арест за "художника".

    А единствената комуникация (поне първите 45 дни) с външния свят беше само с писма. И доста често се "губеха" или идваха нескопосано презапечатани. А това баща да се обажда, че юркали сина му...

    Та, не прибързвай с гръмките изказвания относно как е било и кой какъв е.
    Не зная, кога си служил, но аз се уволних преди 10 години. По мое време, на мой наборник баща му (депутат) идваше с кордон (в Пловдив), ако сина му е преуморен и някой си позволи да го сложи наряд. Ако пък някой недай си Боже дръзнеше да го накаже, тогава ставаше голямата олелия
    Та всъщност, тези оплаквания СПОРЕД МЕН ги е имало винаги, просто не са били достъпни за всички.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #17

    Re: Войници маршируват с противогази при 40 градуса

    Ами поредната гавра на военните над наборните военнослужещи. Всеки знае, че човек може да колабира и не е това начина да станеш издръжлив. При 40 градуса си е опасно да се стои на слънце с часове. Да не говорим че в буклвалния смисъл можеш да пукнеш. Трябва да си понесе заслужентото офицера издал заповедта. Нищо, че това е практика с тормоза в казармата.

  4. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #18

    Re: Войници маршируват с противогази при 40 градуса

    Цитат Първоначално публикувано от Скакауец
    Off
    Това е добрия вариант. По-лошо щеше да е, ако изречението ти беше: Доста издържах НА секс
    Off
    Е, не съм бил във вашето поделение...

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    741
    #19

    Re: Войници маршируват с противогази при 40 градуса

    Цитат Първоначално публикувано от Скакауец
    Не зная, кога си служил, но аз се уволних преди 10 години. По мое време, на мой наборник баща му (депутат) идваше с кордон (в Пловдив), ако сина му е преуморен и някой си позволи да го сложи наряд. Ако пък някой недай си Боже дръзнеше да го накаже, тогава ставаше голямата олелия
    Та всъщност, тези оплаквания СПОРЕД МЕН ги е имало винаги, просто не са били достъпни за всички.
    Е, малко по-раншко. Армията беше малко по-друга и порядките по-различни.

    Мислълта ми не беше да оправдавам подобни изцепки, а да не мерим с актуалния към настоящия момент аршин минали събития. И да имаме малко взаимно уважение, поне тук във форума, без да си раздаваме квалификации.

    А връзкари винаги е имало и ще има. В моя взод в школата в Плевен половина бяха неслучайни синковци. Но трамбоваха, даваха наряди и непоряди на общо основание, без оплаквания или протекции. Това не значи нищо друго освен, че те бяха такива, не обобщавам.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #20

    Re: Войници маршируват с противогази при 40 градуса

    Виц (или действителен случай?) от Бай-Тошово време:

    [i]
    - Тате, тате, искам слончетата пак да тичкат! - моли пет годишната щерка на комбата.
    - Стига вече, тате, - умислено отговаря батальонният. - Слончетата се умориха.
    - Ама искаааааам! - настоява малката принцеса.
    Бащата прикляка на коляно, за да се изравни с дъщеря си. При тази поза коремът му е притиснат от лявата страна, което силно затруднява дишането му.
    - Цяла сутрин вече тичкат, а виждаш колко е топло навън. Нека си починат - запъхтяно моли старшият офицер.
    - Искаам, искааам! - кресва в лицето му малкото момиче и потропва с крак. От юлската жега избиват малки капчици пот по изнервеното `и чело.
    - Но само още веждъж? - пазари се командирът.
    - Мммм, добреee! - с неохота и разочарование отстъпва дъщеря му.
    - Е, добре тогава - изправяйки се, казва командирът. Обръща се към плаца и командва:
    - Рота, равнииис! Миииирррно! Газ! Бегом марш!

  7. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #21

    Re: Войници маршируват с противогази при 40 градуса

    Действителен случай от "бай-Тошово време".

    Курсант на име Чавдар Добрев Джуров си позволява да отиде след вечерна проверка до града със свой колега и да изпият няколко "концетрата".
    Хващат го.
    На другия ден, във ВВУ буквално долита генерал Добри Джуров, Министър на отбраната, запознава се със случая, строява цялото военно училище, командва на курсант Джуров да излезе пред строя и му зашлевява няколко шамара пред всички [противно на всякакви правила на устава].
    Изключително унизително.
    Няколко месеца по късно курсант Джуров загива в тренировъчния L-29 на брега на Дунава.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    741
    #22

    Re: Войници маршируват с противогази при 40 градуса

    Е, бай Добри и други достойни за уважение "изцепки" е правил.

    Всяка година водеше единия от лъчовете при дипломиране на випуска на военните училища. Всяко училище тръгваше от собствения си град пеша и се събираха на Бузлуджа, примерно, за производството. Той ходеше с тях, спеше в палатка като техните и ядеше от една бака с тях. Вярно, че е малко поза, но личния пример винаги вдъхновявя поне малко и е за уважение. Представете си министър Близнаков в подобен екшън...

    След катастрофата в Чернобил, докато гореспоменатия Близнаков разясняваше на целокупното българско човечество, че няма нищо страшно, Добри Джуров забрани полевите занятия, както и свежите плодове, зеленчуци и млечни продукти за войската. Това наистина е за уважение, поне според мен.

    Има и други истории, но темата не е за него, а и да не го героизираме, все пак. Че има и пражка пролет и унгарски събития...

  10. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #23

    Re: Войници маршируват с противогази при 40 градуса

    Не, не беше това идеята.
    Идеята беше, че има и "тако" и "вако", могат да се дадат всякакви примери, но те не са правило, а изключения, и нека малко по-тежката строева подготовка, не става правило за отменяне на всякакви занятия в по-тежки условия.

    А и тъкмо гледам новините, самите войници казват, че противогазите не са били на главите им, а на рамото, като част от обичайната екипировка [заедно с оръжието и с каски].
    Не било компютри, а компоти.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    508
    #24

    Re: Войници маршируват с противогази при 40 градуса

    Цитат Първоначално публикувано от Malone
    В армията, като в армията бе младежи. Според мен това е най-малкото, което би трябвало да издържат срочнослужещите. А и би трябвало да го правят по често, много по често.
    Няколко пъти съм казвал, че една от задачите на армията е да те направи малко по издържлив.
    И на нелогични заповеди и на физически натоварвания и несгоди.
    Обществото ни се напълни с глезльовци.
    Напълно подкрепям!!!! Аман отглезльовци... всеки може да дава примери,аз също, но едва ли има смисъл. Който не го е преживял, няма как да го разбере!

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Ами поредната гавра на военните над наборните военнослужещи. Всеки знае, че човек може да колабира и не е това начина да станеш издръжлив. При 40 градуса си е опасно да се стои на слънце с часове. Да не говорим че в буклвалния смисъл можеш да пукнеш. Трябва да си понесе заслужентото офицера издал заповедта. Нищо, че това е практика с тормоза в казармата.
    Ами ако не дай си Боже се наложи този , същия момък, чиито баща е "алармирал" органите,да ни защитава, да се намеси в критична ситуация?? Физика и характер се каляват така, не във фитнеса с гиричките и в дискотеката !

    А с бай Добри съм правил "гепи" през 84 г. за добрата стрелба, на следващото занятие видях как си хвърли шапката от шеликоптера, от който наблюдаваха учението! Заради стрелбата на щабнитеофицери, разбира се... най-вече на ЗКПЧ-то

  12. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #25

    Re: Войници маршируват с противогази при 40 градуса

    малко им е само с газове бе !!

    да им дадат и "газ, чорапи, наметало" !!!!

    да ги видим тогава - как ще се гърчат черволяците.

    ма било 40С сега - видите ли - щели да пукнат ...

    изобщо не ме интерес - мен са ме дигали 15/30 на тревога при под -10С и вятър 10-15-20 м/с ... - същото изпитание си е..

    свидетели са всички набори 83-84 от втора армия ...(УВО 85-86)

    п.п.

    сега разбрахте ли най-накрая защо винаги съм бил против наборната служба ???




  13. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #26

    Re: Войници маршируват с противогази при 40 градуса

    Чета за трети път новината и не виждам нищо нередно. Лайненца са се разписали по стените и са си го отнесли.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #27

    Re: Войници маршируват с противогази при 40 градуса

    А що не всемат да си проведат вътрешно разследване вместо да показват че са с по-голям пагон и могат да се гаврят с хората.Яд ме е че всички шапкари си мислят че разполагат с живота на подчинените си.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #28

    Re: Войници маршируват с противогази при 40 градуса

    Цитат Първоначално публикувано от dragozow
    А що не всемат да си проведат вътрешно разследване вместо да показват че са с по-голям пагон и могат да се гаврят с хората.Яд ме е че всички шапкари си мислят че разполагат с живота на подчинените си.
    На тези Шапкари ( колкото и малоумни да са ) им е наредено да те научат на дисциплина, уважение към висшестоящ и подчинение - нещо незнайно и непонятно на днешните лекета .
    ПРедстави си че тази войска утре отиде да брани граница- за секунди са минали през тях като нож през масло ( макар че с нашто въоръжение и армия , не виждам как бихме спряли Турция де ? )
    Проблема е дисциплината. Оплакали са се че имали занятия с противогази ,които пак повтарям "НЕ СА БИЛИ СЛОЖЕНИ НА ГЛАВИТЕ ИМ ! ", а просто са си стояли в сумките. и Това е водещата новина на БТВ - егати. Когато им писах на маила че Випуск 1977 се събират след 30г дипломиране и ще отидат до старото ВМЕИ на сбирка- даже и отговор не получих, но "Юркани Дрисльовци" бяха водещата новина , или пък любимите на "крокодила Гена" ( Гена Димитрова) - Бедните джебчиичета - циганчетата от кв. Столипиново, нямат какво да ядат , щото бели хора не минават вече, и те не могат да "преджобят "никого.

    Пак почнах да пиша и да се набирам като "D3BEP"
    Извинете ме за досадния пост!

  17. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #29

    Re: Войници маршируват с противогази при 40 градуса

    Абсолютно си прав Mr.TECHNO!
    Армията във всяка една държава се крепи на три стълба:
    1. Строга иерархия (без слънце може, без началник - не!)
    2. Безпрекословна дисциплина
    3. Колективност в действията.
    От това последното произтичат и колективните наказания. Така че даже и един да е мазал по стените - отнасят го всички, които не са го спрели да го направи.

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #30

    Re: Войници маршируват с противогази при 40 градуса

    Гърча не е дисцпилина. По скоро това криворазбраната дисциплина.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отопление с климатик при -20 градуса
    От alexi_dobrev във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 451
    Последно: 11-01-19, 06:13
  2. Обръщане на тръбен път на 180 градуса
    От alfonso във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 2
    Последно: 06-02-15, 21:24
  3. топлоотдаване при -10 градуса
    От sladi4kia във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 5
    Последно: 09-02-12, 08:54
  4. термометър до 100 градуса
    От consuela във форум Друга битова техника
    Отговори: 2
    Последно: 02-11-09, 14:37
  5. Климатикът ми не топли при -5 градуса
    От imegogo във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 139
    Последно: 26-02-09, 15:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе