Страница 1 от 31 12311 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 452

Отопление с климатик при -20 градуса

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    360
    #1

    Отопление с климатик при -20 градуса

    Според синоптиците идва люта зима и май ще трябва да възобновим темата за климатик на -20

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    92
    #2

    Re: Отопление с климатик при -20 градуса

    С допълнителна подгревателна секция от няколко киловата ще топли Поне големите машини за професионална употреба са така, иначе ефективен на -20 няма, ще трябва да му помагаш ако изобщо работи.

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    360
    #3

    Re: Отопление с климатик при -20 градуса

    Цитат Първоначално публикувано от hard
    С допълнителна подгревателна секция от няколко киловата ще топли Поне големите машини за професионална употреба са така, иначе ефективен на -20 няма, ще трябва да му помагаш ако изобщо работи.
    По руските сайтове пише че непременно трябва да се инсталира "нискотемпературен кид" - това нещо предлага ли се тук и какво изобщо представлява?

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #4

    Re: Отопление с климатик при -20 градуса

    То при -20 градуса не само с климатик трудно ще се стоплиш ами и със всякакъв друг отоплителен уред, само да няма големи снегове че ма**та си е*ало.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    92
    #5

    Re: Отопление с климатик при -20 градуса

    Този тъй наречен "нискотемпературен кид" е една секция електрически нагреватели , които се поставят на пътя на въздушния поток.Накратко се топлиш с печка не с климатик, обикновенно машините си имат цифрово управление и включват тази секция при температури по-ниски от дадена стойност. На обикновенните сплит системи не се монтира такава секция, за ниски температури хората си препоръчват камина. Иначе си има марки климатици на които производителя гарантира работа при -15, но за КПД не казват много.Те само гарантират, че няма да ти замръзне външното тяло.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #6

    Re: Отопление с климатик при -20 градуса

    Абе не е вярно това че все едно се отопляваш с печка. И климатика няма КПД. Има хладилен коефициент и коефициент на трансформация.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    242
    #7

    Re: Отопление с климатик при -20 градуса

    И аз се надявам доста на климатика , та си поръчах един за по голямата стая от двете.уж ми трябвало 12 ама аз си поръчах 17-ка. Осака. Сигурно вече се смеете. За толкова имам пари.А дали за тях има такъв кит трябва да видя.Уж нискотемпературна си взех -20 да бе! Дe да беше на -15 да е вътре поне 20. Май ще си духам на ръцете и ще си бия главата в стената. Ама ми писна с тая газ. Иначе машината ми излиза към 850 лв. Впечатление ми направи че има от същите 12 и 17 в магазина но други модели и струваха с около 100 лв по малко. Защо ?

  10. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #8

    Re: Отопление с климатик при -20 градуса

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Абе не е вярно това че все едно се отопляваш с печка. И климатика няма КПД. Има хладилен коефициент и коефициент на трансформация.
    Няма машина без кпд.Климатика също има.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    92
    #9

    Re: Отопление с климатик при -20 градуса

    И при -20 колко му е КПД-то на климатика и през колко минутки "пъшка" за да размразява, а да не говорим колко е топло вътре. Тук във Варна рядко виждаме такива температури, имам наблюдения от Велико Търново.Истината е ,че на тази температура даже и да работи машината ще и помагаш с калорифера.

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #10

    Re: Отопление с климатик при -20 градуса

    То синоптиците обещаваха горещо лято, пък като заваля се отметнаха - та не им вярвам много... Обаче този път думите им потвърждават и `бабините` мъдрости - например цъфнали кестени през есента

    @Panzer
    17ка, Осака, нискотемпературна съм виждал да се справя с 20кв.м на -10C. Лошото е, че до прозореца си се усеща студа /парното прави нещо като завеса на това място/.


    @Julian
    Това със снега миналата година при вас, а преди 2 - в Бургас си беше... Абсолютна липса на подготовка и при двамата кметове! А Кирчо ме накефи, като каза по МСат /таман се топлех след борбата със снега и то в центъра/, че е поръчана луга от Поморие за заледените улици, ама ще дойде като се размрази прохода до Обзор :dock:
    Лошото е, че и в София, откакто Софиянски е кмет - все са изненадани, че въобще вали сняг - дано новия поне знае в кой климатичен район е града!
    Апропо - като избрахте Софиянски за депутат, що не го вземете заедно с боклука? - това последното беше майтап , не го приемай лично - не ви го пожелавам тоя

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #11

    Re: Отопление с климатик при -20 градуса

    //offtopic

    абе оставете тия -20, дано не ни сполетят.... кажете какъв климатик, работещ при -10 да си взема, че работата опря до там, а съм абсолютно невеж в тия неща. Стаята ми е малка - 10 м2 и е сравнтелно топла, вътрешна...предполагам че и най-слабите модели ще ми свършат работа...но като стане дума за марка съм пас....моля за съвет и се извинявам за малко оффтопика.

    Драснете и някоя ориентировачна цена

  14.  
     
  15. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #12

    Re: Отопление с климатик при -20 градуса

    Според мен един Hair 9-ка ще ти свърши работа. За цена - не съм гледал скоро, но можеш да провериш в сайта на Технополис и Техномаркет за ориентировачни такива.

  16. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    360
    #13

    Re: Отопление с климатик при -20 градуса

    Аз все още не съм наясно кои климатици имат вграден нискотемпературен кид, какво точно представлява той и може ли например да се доработи някой обикновен климатик за да стане много-нискотемпературен? Дали скъпите маркови климатици си имат всичко което им трябва? Дали пък -20 градусовата ОСАКА има нискотемпературен кид?

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #14

    Re: Отопление с климатик при -20 градуса

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    Няма машина без кпд.Климатика също има.
    Я си отвори учебниците по термодинамика да видим има ли, няма ли КПД. Пък ако това го кежеш на изпит по хладилна техника директно имаш 2 броя за героя.

  18. Novice
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    2
    #15

    Re: Отопление с климатик при -20 градуса

    [quote=Pat ]
    Според мен един Hair 9-ка ще ти свърши работа. За цена - не съм гледал скоро, но можеш да провериш в сайта на Технополис и Техномаркет за ориентировачни такива.
    HAIER бяха невероятни до преди 3г.Сега като ги видиш девятката прилича на седмица Имат проблем с токовите
    удари(можеш да се простиш с компресора) .А за сервиза да не говорим,ако ти се случи да отиде на ремонт може да го чакаш и 1мес. да ти го върнат :knuppel2:И недай си да е между декември имарт ,когато е приятно хладно ще разбереш.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 31 12311 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 4
    Последно: 02-12-14, 21:30
  2. Отговори: 9
    Последно: 21-03-14, 10:39
  3. Fuju 12LGC - не може да вдигне над 22 градуса при отопление
    От momchilsv във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 7
    Последно: 01-03-11, 23:34
  4. Отговори: 1
    Последно: 13-07-10, 19:21
  5. Отопление с климатик при външни температури над +15 градуса
    От KonanVarvarina във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 22
    Последно: 26-02-08, 17:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе