Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19

Зам.-министър на ДПС спечелил 5,3 млн. лв. за година

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #1

    Зам.-министър на ДПС спечелил 5,3 млн. лв. за година

    Зам.-министърът на икономиката и енергетиката Валентин Иванов е придобил цели 5 353 539 лева от "трудови и приравнени към тях правоотношения извън тези за заеманата длъжност".
    Това сочи имотната му декларация за 2006 г., публикувана на сайта на Сметната палата, съобщи БГНЕС. Той притежава още апартамент от 116 кв.м в София, който си е закупил за 90 160 лв. от заплата, 120 дка нива и 50 дка гора в с. Завала, община Брезник, както и лек автомобил мерцедес. Иванов влезе във властта от квотата на ДПС. Преди да стане заместник на подалия оставка Румен Овчаров беше шеф на фирмите "Виена Вест Бизнес Сървиз" и "Алпине -България", пише в. "Монитор". Зам.-министър Иванов стана шеф на надзора на "Булгаргаз" където също взема по две минимални работни заплати месечно. Той е бивш кадър на "Мултигруп".
    от тук: http://dnes.dir.bg/2007/07/03/news18...html#sepultura

    ха-ха-ха

    аз съм 100% сигурен, че този министър използва 95% от служебното си време за "трудови и приравнени към тях правоотношения извън тези за заеманата длъжност"...

    Той е бивш кадър на "Мултигруп" - преди години, по време на масовата приватизация, сглупих, та купих акции от Мултигрупелит - фонда на Мултигруп - сега вече знам, къде са ми парите

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #2

    Re: Зам.-министър на ДПС спечелил 5,3 млн. лв. за година

    Имал е успешен бизнес

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #3

    Re: Зам.-министър на ДПС спечелил 5,3 млн. лв. за година

    сега казаха по телевизията, че било грешка на някакъв софтуер, който бил сложил няколко нули към доходите на министъра, и че човека бил спечелил само някакви си 50 хил...

    съмнителна история...

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Re: Зам.-министър на ДПС спечелил 5,3 млн. лв. за година

    тогава как

    ...притежава още апартамент от 116 кв.м в София, който си е закупил за 90 160 лв. от заплата
    ?!

    на мен ми се струва, че както и да го смяташ 90 е около 2х50

    вероятно човекът си е теглил един супер изгоден кредит със срок на погасяване 25 години и ще връша по 400 лв всеки месец... ей, то и зам.мин. да си не било лесно

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #5

    Re: Зам.-министър на ДПС спечелил 5,3 млн. лв. за година

    Според news.bg
    Зам.-министър „стана” милионер заради техническа грешка

    Техническа грешка е допусната в имотната декларация на заместник-министъра на икономиката Валентин Иванов за 2006 г., съобщи БНР.
    В документа бяха посочени доходи от над 5 млн. лева, а реално декларираните доходи на Иванов са около 53 хиляди лева.
    Заради проблеми със софтуера запетаята не е поставена на нужното място.
    Подобна грешката е допусната и с имотите на заместник-директора на националното следствие Свилен Турмаков, който според данните в декларацията си има 13 декара апартаменти.
    Всъщност той притежава жилище от 130 квадрата.
    Припомняме, данните станаха известни, след като в понеделник Сметната палата представи публичния регистър за лицата, заемащи висши държавни длъжности.
    Как така СОФТУЕРА ще слага и маха запетайки, как така превръща от декари в квадрати - не е ясно, явно е някаква нова, суперсекретна разработка на правителството
    (или супер тъпа руса секретарка)
    И после - не било компютри ами било компоти и не сме изнесли а сме внесли

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    Re: Зам.-министър на ДПС спечелил 5,3 млн. лв. за година

    неееее!

    "не било мерцедес, а москвич; и не го спечелил, а го бил блъснал"

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #7

    Re: Зам.-министър на ДПС спечелил 5,3 млн. лв. за година

    Стои тук една полупопълнена декларация (изоставена поради запис в грешно поле) и най-долу чета "За деклариране на неверни данни се носи наказателна отговорност по Наказателния кодекс"



    Някой може ли да ми каже дали в НК някъде пише, че при попълване на документ с невярно съдържание, не се носи отговорност, ако грешката е "техническа"?


  10. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #8

    Re: Зам.-министър на ДПС спечелил 5,3 млн. лв. за година

    "Носи се", ама я ходи подведи под отговорност софтуера. - защото -
    Заради проблеми със софтуера запетаята не е поставена на нужното място.

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #9

    Re: Зам.-министър на ДПС спечелил 5,3 млн. лв. за година

    "...запетаята не епоставена на нужното място..." ?
    искат да кажат, че е може да е спечелил и 50 милиона?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #10

    Re: Зам.-министър на ДПС спечелил 5,3 млн. лв. за година

    Цитат Първоначално публикувано от Ghost
    Някой може ли да ми каже дали в НК някъде пише, че при попълване на документ с невярно съдържание, не се носи отговорност, ако грешката е "техническа"?

    Така е в нашата реалност Ghost, ако ти подадеш грешна декларация - носиш наказателна отговорност, ако чиновник грешно ти въведе информацията не носи отговорност, щото "Ми той компютъра е объркал нещо"

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #11

    Re: Зам.-министър на ДПС спечелил 5,3 млн. лв. за година

    Какъв чиновник? Аз чета статия, в която пише, че на 2 държавни лица декларациите са им с грешна информация. За никакви чиновници не се споменава. В прав текст е казано, че имало "техническа" (!?) грешка в имотната декларация. Не виждам да пише, че декларацията е ОК, но е допусната грешка при въвеждането `и в някаква система.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #12

    Re: Зам.-министър на ДПС спечелил 5,3 млн. лв. за година

    Цитат Първоначално публикувано от Ghost
    Какъв чиновник? Аз чета статия, в която пише, че на 2 държавни лица декларациите са им с грешна информация. За никакви чиновници не се споменава. В прав текст е казано, че имало "техническа" (!?) грешка в имотната декларация. Не виждам да пише, че декларацията е ОК, но е допусната грешка при въвеждането `и в някаква система.
    четеш, ама без очила, никъде не се казва че хората са подали грешна декларация, ясно си пише, дори за трудно четящите:
    [size=10pt]Заради проблеми със софтуера [/size]запетаята не е поставена на нужното място.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #13

    Re: Зам.-министър на ДПС спечелил 5,3 млн. лв. за година

    Дали не е подадена по електронен път? Грешката къде е - пише в имотната декларация, не пише при обработката на декларацията. Ако декларациите са ОК, а грешката е допусната при обработката им, това е най-зле написаната статия, която съм чел от доста време насам.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #14

    Re: Зам.-министър на ДПС спечелил 5,3 млн. лв. за година

    Министър да си подаде декларацията по електронен път? Вие се шегувате колега.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #15

    Re: Зам.-министър на ДПС спечелил 5,3 млн. лв. за година

    Министърът си има кой да свърши тази работа, не му бери грижа. От него се иска само (е-)подпис. ;-)

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Честита нова година!
    От FearMe във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 14
    Последно: 03-01-11, 22:22
  2. Отговори: 39
    Последно: 03-07-10, 02:53
  3. Данък МПС за 2009 година
    От alexx във форум Автомобили
    Отговори: 35
    Последно: 14-07-09, 22:44
  4. Честита Нова Година!!!!
    От ru-boy във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 29
    Последно: 02-01-08, 11:19
  5. Честита нова година!
    От skynet във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 28
    Последно: 07-01-05, 19:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе