Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 27 от общо 27

"Похвално" !

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    898
    #16

    Re: "Похвално" !

    На тия, дето са управляващи днес изобщо не им дреме, даже май обратното - прост народ - лесна манипулация.

    //оф
    Цитат Първоначално публикувано от MetalMilitia
    Ама филмчето кърти
    И какво, по-велики ли се чувствате, по-щастливи ли, по-богати ли като го гледахте?
    Аз пък съм американофил.
    p.s.мунчо да знае, че почти всички в америката са от "неамерикански произход", тук-там по-някой индианец се намира де.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    285
    #17

    Re: "Похвално" !

    Дали пък не го знам?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #18

    Re: "Похвално" !

    Аз пък като по-проЗд , като ми се наложи да смятам плочките за банята си - ползвам елка!
    Ако искам да видя дали не ме мята майстора или броя плочките и пак ползвам Елка , или както правя вече- редя си ги сам.
    Смея да твърдя че се справям далече по-добре от прехвалени кретени.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #19

    Re: "Похвално" !

    @wiseacre
    Няма какво да ми е по-великото като го гледах. Просто бях изумен, и силно впечатлен. Освен това да си американофил незначи че трябва да отречеш очевидната показана във филмчето истина. Неказвам че аз несъм... Даже за мен е много добре че масата хора там са такива, защото ако отида там ще съм много пред масите.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #20

    Re: "Похвално" !

    Цитат Първоначално публикувано от muncho
    Зад тези постижения, които изброяваш, стоят много малко хора и то главно от неамерикански произход. Мъдрото им е , че са ги привлякли,
    това понятие неамерикански произход е доста неадекватно между другото
    вярно, че немец (фон Браун) стои в основите на американската космическа програма...но стотиците техници и инженери, които строят совалката или боинга в болшинството си едва ли са емигранти от Китай, Пакистан и Мексико...

    що се отнася до филмчето, вижте го в youtube, ама прочетете и коментарите отдолу...

    а спазването на законите едва ли е дело само на някаква висша каста; освен това да си тесногръд не означава да си простак или невъзпитан, а простаците у нас мнооого се навъдиха (за мен квинтесенцията на простак е съсед, който в 2 часа през нощта надува уредбата си с чалга, а през деня си хвърля боклука от балкона...)


  7. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    898
    #21

    Re: "Похвално" !

    Цитат Първоначално публикувано от MetalMilitia
    @wiseacre
    Няма какво да ми е по-великото като го гледах. Просто бях изумен, и силно впечатлен. Освен това да си американофил незначи че трябва да отречеш очевидната показана във филмчето истина. Неказвам че аз несъм... Даже за мен е много добре че масата хора там са такива, защото ако отида там ще съм много пред масите.
    Американофил съм поради доста причини, като че ли най-важна е прагматичността, проявявана почти във всичко.
    Има и още много неща, дълго е, да не си правим седянка ...
    Ама не бих пропуснал и умението им да вярват в приказки и да се стремят към чудеса, въпреки ясното съзнание за невъзможността.
    Съвсем правилни и важни неща е подчертал и hihimor .
    М/у другото, американската нация в основата си са потомци на хора авантюристи, хитреци, хора с огън в сърцето ... слободолюбиви и т.н.
    Мислил ли си, все пак, защо толкова са напред във всички области "тъпите американци"?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #22

    Re: "Похвално" !

    Цитат Първоначално публикувано от muncho
    Мисля, че ако някоя телевизия отиде и направи подобно интервю в някое село или малък град на 50км от София само, вероятно ще се наслаждаваме на още по-големи бисери. На американеца по default изобщо не му дреме какво става на 6000-10,000км от него. Сама по себе си УСА е достатъчно голям свят. А пък ние с нашата широка оща култура и знания, щото сме много начетени затова сме цъфнали и вързали нали? )

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #23

    Re: "Похвално" !

    Цитат Първоначално публикувано от wiseacre
    Мислил ли си, все пак, защо толкова са напред във всички области "тъпите американци"?
    Защото са зомбирани, Иво. Американските управници са изградили една почти идеална (като игнорираме негрите), добре смазана и перфектно работеща машина за икономическо (и физическо) превземане на света. Е, имат няколко десетки трилиона долара външен дълг, ама какво им дреме...

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    898
    #24

    Re: "Похвално" !

    Цитат Първоначално публикувано от BerkStock
    Защото са зомбирани, Иво. Американските управници са изградили една почти идеална (като игнорираме негрите), добре смазана и перфектно работеща машина за икономическо (и физическо) превземане на света. Е, имат няколко десетки трилиона долара външен дълг, ама какво им дреме...
    Ако знаеш вече колко години ги чакам да ни превземат

  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #25

    Re: "Похвално" !

    Цитат Първоначално публикувано от wiseacre
    Ако знаеш вече колко години ги чакам да ни превземат
    най-лесно ще стане да им обявим война и да се предадем след 15-ина минути

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #26

    Re: "Похвално" !

    Цитат Първоначално публикувано от wiseacre
    Ако знаеш вече колко години ги чакам да ни превземат
    Та те вече почти са ни превзели - колко млади хора ходят всяка година на студентски бригади да им трият задниците за някакви пари, които там са жълти стотинки?

    Както и да е - отклонихме се от темата май...

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #27

    Re: "Похвално" !

    wiseacre малка поправка на първия ти пост. Прозд народ - слаба държава. Нали се сещаш - управляващите си правят каквото си искат щото сме прости и блажени angel . Относно изследването на ДАМС - що не ги питат по нови неща , да видят колко са "отворени". Наистина , недопустимо е да нямаш тъй наречената "обща култура" макар че понятието е доста разтегливо и относително. Всичко ми изглежда нормално въпреки това , само не мога да си обясня кой е Азис и откаде накъде за него знаят. Това е феномена според мен. Или всички са п*дерасти или имиж мейкъра му е добър.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Отговори: 29
    Последно: 29-01-23, 16:48
  2. Отговори: 4
    Последно: 15-01-12, 23:07
  3. Отговори: 3
    Последно: 01-06-11, 14:25
  4. Отговори: 6
    Последно: 15-09-10, 17:53
  5. Отговори: 13
    Последно: 07-06-06, 10:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе