Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 22

Microsoft удължава срока на доставка на Windows ХР

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #1

    Microsoft удължава срока на доставка на Windows ХР

    Корпорацията Microsoft е взела решение да удължи срока за доставка на операционната система Windows ХР за фирмите ОЕМ производители с пет месеца.
    Първоначално Microsoft планираше да прекрати доставките на Windows ХР за ОЕМ- производителите на 31 януари 2008 год. Обаче под натиска на големите си клиенти е решила да удължи срока за спиране на доставките до 30 юни 2008 год. Освен това, от Microsoft събщиха, че "орязаната" версия на операционната система, Windows XP Starter Edition, ще се предлага на пазара на развиващите се страни до 30 юни 2010 года.
    Също така неотдавна Microsoft разреши на производителите на компютри доставяни с ОС Windows Vista да включат в комплекта за доставка на РС диск с операционната система Microsoft Windows ХР.
    По този начин, купувачите недоволни от Microsoft Windows Vista, могат при необходимост да преминат на програмната платформа от предишно поколение.


    Корпорация Microsoft приняла решение продлить сроки поставок операционной системы Windows ХР фирмам-изготовителям комплектного оборудования
    (ОЕМ) на пять месяцев. Изначально Microsoft планировала прекратить поставки Windows ХР ОЕМ- производителям 31 января 2008 года. Однако под давлением крупных заказчиков решила продлить срок окончания поставок до 30 июня 2008 года. Кроме того, в Microsoft сообщили, что "урезанная" версия операци-онной системы, Windows XP Starter Edition, будет предлагаться на рынках развивающихся стран вплоть до 30 июня 2010 года.
    Также недавно Microsoft разрешила производителям компьютеров под управлением Windows Vista включать в комплект поставки ПК диск с операционной системой Microsoft Windows ХР.
    Таким образом, покупатели, недовольные Microsoft Windows Vista, смогут при необходимости перейти на программную платформу предыдущего поколения.
    Източник: Взор

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #2

    Re: Microsoft удължава срока на доставка на Windows ХР

    То е ясно ХР-то се продава, като топъл хляб, защото Вистата не струва.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #3

    Re: Microsoft удължава срока на доставка на Windows ХР

    Неискам да виждам Виста. Една приятелка си купи лаптоп с Виста. Вместо всичко да става по-удобно, то е точно обратното. По-неудобно е. Разбира се драйвери са winxp няма за съответния лаптоп.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #4

    Re: Microsoft удължава срока на доставка на Windows ХР

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Неискам да виждам Виста. Една приятелка си купи лаптоп с Виста. Вместо всичко да става по-удобно, то е точно обратното. По-неудобно е. Разбира се драйвери са winxp няма за съответния лаптоп.
    Я вземи напиши коя марка и модел е. Щото и аз си играх дсетина дни с един НР530 на една позната на жена ми докато му сложа ХР.
    А и доколкото си спомням Блеки също беше писал за врътките, които е имал с един, май Фиджицу-Сименс беше.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #5

    Re: Microsoft удължава срока на доставка на Windows ХР

    Проблемът на Вистата , след дълги тестове и инсталации , с колегите ги сведохме до :
    1. Липса на сигурност - вистата е много по-узявима на вируси , спайчета и др. гадини.
    2. Лоша организация и сходство със външни програми ( firebird ,SQL & др. подобни )
    3. Бавно разпознаване на външни устройства през USB
    4. Бавен Performans
    5. Много лоша драйверна подръжка

    1. Плюс на Vista ( вече я наричаме Windows уВисна ) е по-добрата организация на двуядрените процесори и по-добрия APM
    2. Плюс на Vista - засега това е единствения windows ( не сървърен ) който разпознава коректно и работи ефективно с и над 4GB RAM

  7. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #6

    Re: Microsoft удължава срока на доставка на Windows ХР

    Имах Виста под Vmware няколко дена,извода е че XP-то ми върши работа за момента.Като ме обземат лудите си чопля някой Линукс.Хич не искам да я гледам тая шарена Виста.От Майкрософт естествено пак не удържаха на думите си за срокове.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    741
    #7

    Re: Microsoft удължава срока на доставка на Windows ХР

    Четейки не само тази тема, а въобще коментарите за Vista ме обзема чувство за Deja Vu. Същите (или почти) имаше при излизането на Win95, после за XP, а сега за клетата Vista. Проблемите бяха сходни, само дето сега ударението е и върху по-интернетски релативните неща. Разбираемо.

    Споко, всичко ще си дойде по местата. Panta rhei kai ouden menei.

    BTW, и като излезе XP имаше опция за down grade към 98SE.

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #8

    Re: Microsoft удължава срока на доставка на Windows ХР

    Все си мисля че времето на Виста е след 2 години някъде...когато минимума рам ще е 4 ГБ блокче а 4 ядрените процесори ще ти ги дават по 3

  11. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #9

    Re: Microsoft удължава срока на доставка на Windows ХР

    Цитат Първоначално публикувано от pimpirlit
    Четейки не само тази тема, а въобще коментарите за Vista ме обзема чувство за Deja Vu. Същите (или почти) имаше при излизането на Win95, после за XP, а сега за клетата Vista. Проблемите бяха сходни, само дето сега ударението е и върху по-интернетски релативните неща. Разбираемо.

    Споко, всичко ще си дойде по местата. Panta rhei kai ouden menei.

    BTW, и като излезе XP имаше опция за down grade към 98SE.
    А пък на мен dejavu-то ми е за Windows Milenium. Ама не за коментарите, а за разните прехвалени функционалности (бих ги нарекъл недоразумения, а не функциалности)
    Майтапа настрана, все си мисля, че Вистата ще бъде нещо много кратковременно. И дума не може да става за сравнение с 5-годишния рекорд на XP.

    ПП. 10 месеца съм с Виста в къщи и на служебния компютър. Почти свикнах с неудобствата и вече не ми прави впечатление.

  12. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #10

    Re: Microsoft удължава срока на доставка на Windows ХР

    Абсолютно съм съгласен с Вистата ще се случи, каквото се случи с Милениума, кратък живот с добри намерения, и като резултат нов мощен и качествен продукт без недостатъците на предишния, или поне с по-малко такива.

  13. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #11

    Re: Microsoft удължава срока на доставка на Windows ХР

    Общо взето съм съгласен с изброените недостатъци на Пистата, но си мисля, че в ядрото й са залегнали новости, които така или иначе ще се изчистват и следват и в бъдеще - например контекстното превключване на графиката (е, на цената на занижена графична производителност и повече памет), както и по-пълноценно ангажиране на видеоускорението при изчертаването на 2D-интерфейса, от което отдавна имаше нужда. Това, че мнозина свеждат естеството на ОС до външния й вид и функционалността на вградените приложения, си е техен проблем, да си се мъчат с тях както са си им ги доставили... За аналозите с преход към и от 95, 98 и МЕ изобщо ме е гнус да коментирам, това е поредната версия на ЕДИНСТВЕНАТА истинска ОС, която М$ някога са имали - NT! Който е ритнал 98-цата, ЧАК когато излезе XP, толкова му бил акъла...

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #12

    Re: Microsoft удължава срока на доставка на Windows ХР

    Windows Vista Home Premium - няколко месеца без проблеми. Доволен. Проблемите идват най-вече от това че всичко се опитва да запусне Ултимейт.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    741
    #13

    Re: Microsoft удължава срока на доставка на Windows ХР

    Цитат Първоначално публикувано от XIIID
    ... Който е ритнал 98-цата, ЧАК когато излезе XP, толкова му бил акъла...
    Малко крайно изказване.
    NT3.51, 4.0, та дори и Win2000 бяха наистина професионални OS, за работа. Чак XP стана достатъчно широкоприложима и сравнително по-лека за мразещите да мислят (L)user-и. А 98-та си беше перфектна като игрова платформа съвсем доскоро.

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #14

    Re: Microsoft удължава срока на доставка на Windows ХР

    Вярно, че и XP-то беше недъгаво като ново. Като излезе преди няколко години веднага го ложих. Имаше много проблеми. После ги оправиха със сервис паковете и стана добре. Все пак win 2000 според мене работи по бързо от winxp.

  18. Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    796
    #15

    Re: Microsoft удължава срока на доставка на Windows ХР

    Цитат Първоначално публикувано от XIIID
    Който е ритнал 98-цата, ЧАК когато излезе XP, толкова му бил акъла...
    Че аз и сега си харесвам 98 и не виждам защо трябва да я сменям с XP

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Microsoft представи Windows Phone 8
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 3
    Последно: 30-10-12, 10:23
  2. Microsoft пусна Windows 8 за производство
    От nikolin във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 05-08-12, 04:55
  3. Microsoft Windows на 21 години
    От DoRa във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 15
    Последно: 09-12-06, 16:15
  4. Microsoft Windows Defender
    От ru-boy във форум Общ - софтуер
    Отговори: 10
    Последно: 14-07-06, 17:59
  5. Microsoft Windows Mobile TM Vs Symbian 7/8
    От FIFA във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 8
    Последно: 23-08-05, 22:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе