Резултати от 1 до 10 от общо 10

Левче за интернет през телефона

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #1

    Левче за интернет през телефона

    Левче за интернет през телефона
    До левче да струва мегабайт мобилен интернет през GSM-а във всички страни от Евросъюза след 1 юли. Този ултиматум постави на мобилните оператори еврокомисарят по информационното общество и медиите Вивиан Рединг. Тя обяви мерки за намаляване на цените по време на откриването на Световния GSM конгрес в Барселона....

    Цялата новина може да прочетете тук: http://www.standartnews.com/bg/artic...article=221652
    Източник: В-к Стандарт

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    147
    #2

    Re: Левче за интернет през телефона

    Брюксел: До 1 юли свалете роуминга за SMS

    До 1 юли европейските мобилни оператори трябва да намалят цените за международен роуминг при пренос на данни до нива, близки с тези на националните пазари, ако не искат това да им бъде наложено насила от Европейската комисия. Това съобщи вчера пред форума в Барселона еврокомисарят по информационните технологии Вивиан Рединг, цитирана от Ройтерс.

    Тя призова операторите да променят ценовата си политика за изпращане на кратки текстови съобщения (SMS) в чужбина, както и трансграничното ползване на интернет и изтеглянето на информация от него от мобилния телефон или чрез безжична връзка от преносими компютри.

    Обединението на операторите GSM Association отговори, че ще се съпротивлява на всеки опит за ценова регулация от Брюксел. Според компаниите клиентите вече са спечелили от силно поевтинелите миналото лято такси за международен роуминг в телефонните разговори.


    http://www.dnevnik.bg/show/?storyid=457879

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Re: Левче за интернет през телефона

    Цитат Първоначално публикувано от Riki888
    Обединението на операторите GSM Association отговори, че ще се съпротивлява на всеки опит за ценова регулация от Брюксел. Според компаниите клиентите вече са спечелили от силно поевтинелите миналото лято такси за международен роуминг в телефонните разговори.
    демек - те не печелят вече така зверски като преди

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4

    Re: Левче за интернет през телефона

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    демек - те не печелят вече така зверски като преди
    Така е. Подстригаха ги с роуминга, сега ще ги подстрижат и с нета. Г-жа Вивиан Рединг е твърде напориста и упорита дама и си постига своето.

  6. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #5

    Re: Левче за интернет през телефона

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Така е. Подстригаха ги с роуминга, сега ще ги подстрижат и с нета.
    Малко им е. Нашите мобилни оператори не жалят средства за офиси , коли , персонал , премии за ръководния персонал и т.н. Така че хората са преценили , че няма толкова да се охарчат (живи да ги оплачеш). И напълно естествено е да се съпротивляват , все пак им бъркат в джоба.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1,563
    #6

    Re: Левче за интернет през телефона

    Не знам какви са цените на чуждите мобилни оператори, но знам, че баща ми ползва интернет през GSM и цената му е 250 MB за 25 лв/месец (10 ст/МБ) и 25 ст/МБ, ако надхвърли лимита. От 25 ст на 1 лв не е голямо поевтиняване

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #7

    Re: Левче за интернет през телефона

    Ето разясненията по темата от днес:

    Интернетът през GSM наполовина по-евтин
    Намалението на "Мобилтел" влиза в сила от април


    С 25-50% сваля от април цените за интернет в роуминг "Мобилтел". Новият продукт ще позволи на абонатите да ползват преференциални цени във всички "Водафон" партньорски мрежи в Евросъюза и Турция. С новата тарифа цената в тези мрежи ще стигне до 50% по-ниски стойности, а месечната такса ще бъде 5 лв. с ДДС, обяви главният изпълнителен директор на "Мобилтел" Йозеф Винацер. Компанията ще свали цените и на стандартните си роуминг тарифи за мобилен интернет. При Data Traveller намалението ще бъде до 30%, а трафикът в зоните с EURODATA ще струва до 25% по-малко. "Над 3/4 от обажданията на клиентите ни в роуминг са в ЕС. Затова промяната на тарифите значително ще намали разходите им за разговори с чужбина", коментира Винацер. Ден по-рано еврокомисарят Вивиян Рединг обяви, че до юли всички оператори трябва да въведат по-ниска и единна тарифа за интернет през GSM-а за целия ЕС, както и за цената на SMS-ите. Изпращането на съобщения с роуминг не бива да надвишава стойността му в страната.
    "Мобилтел" обмисля и намаление на цените за SMS в роуминг, обяви Винацер. От септември 2007 г. пак по инициатива на Вивиян Рединг операторите намалиха значително цената за разговори с роуминг. Според данните на "Мобилтел" през 2007 г. изговорените минути роуминг бележат 30% ръст, а само през януари 2008 г. ръстът е 39% в сравнение с 2007 г. при изходящите обаждания. При входящите, които струват наполовина, ръстът на минутите разговори за миналата година е 50%, а през януари 2007 г. изговорените минути са 90% повече. Преносът на данни в роуминг нарасна със 153% за миналата година в килобайти.
    Според националната ни статистика само до средата на миналата година служебните пътувания в ЕС са над милион и още половин милион българи са пътували с цел туризъм.
    http://www.standartnews.com/bg/artic...article=221747

    Очевидно се има в предвид ползването на интернет през роуминг.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    147
    #8

    Re: Левче за интернет през телефона

    Ето какъв номер ми спретнаха от Глобул миналия месец. От Януари си смених телефона. На новия телефон не съм гледал специално настройките за GPRS, понеже се получиха автоматично. Радвам си се на телефона, пробвам различни програми как работят през интернет. И знам че цената ми е 2.40 на мегабайт. И в началото на следващия месец получавам фактура в която цената на GPRS въобще не е 2.40 / МВ. Следваха няколко разговора по телефона със обслужващия център. И какво се оказва - Глобул имали два APN за достъп до интернет, единият е "internet.globul.bg" - на старите цени а другиягт е "globul" - на новата цена 2.40/МВ. Предполагам че настройките ми са записани във SIM картата и телефонът от там ги прочита и приема APN "internet.globul.bg", по тарифа 6 лв за първия МВ и 4.80 за следващите. И така стъпаловидно намаляват цената.
    Вместо да ми смятат интернета по 2.40/МВ те ми го изчисляват по 6 лв първия МВ и по 4.80 следващите 3 МВ.
    Разгледам внимателно сайта им и на всякъде виждам цена 2.40. Питам ги - как така при обявена цена 2.40 ми продавате интернет по 4.80. И как така сте оставили активен APN за достъп до старите цени след като не предлагате вече такива цени.
    Все едно да отида в магазина да си взема нещо от рафта където етикетът е 2.40 и на касата да ми го смятат по 4.80. И да ме накарат да си го платя дори без да имам право да гъкна. Това ако стане в някой квартален магазин данъчните ще им отрежат главата за такова нещо. Обаче нали са Глобул и номерата им минават.
    Силно съм възмутен от селските им номера.
    В резултат ми предложиха да съм пуснел жалба. И след 40 дни щели да ми отговорят как са го били изчислили.
    Аз им обяснявам че би трябвало не аз да пусна жалба да ми обясняват как са ме ограбили ами те трябва да ми пуснат жалба в на която да им отговоря след 40 дни защо няма да им платя сметката.
    И освен това телефонният разговор който Глобул го записват "със цел по добро обслужване на клиентите" е достатъчно основание да си направят вътрешна проверка и да ми коригират фактурата. Обаче - не, аз трябвало да им се помоля да си поправят грешката.
    Та, внимавайте какво ви се случва със телефона:
    APN "globul" - 2.40
    APN "internet.globul.bg" - 6 лева за първия МВ и 4.80 за следващите - това е капан за невнимателните.

    И един въпрос, който знае да каже - има ли вариант например да стана абонат на мобилен оператор в съседна държава и през някакъв роуминг да говоря в България. И как изглежда като пари.
    Понеже тук и трите са се договорили да държат цените. Какво да се прави - много по вероятно е 3 монополиста да се договорят за високи цени отколкото 8-9 (ха-ха-ха, че даже и 10) милиона българи да се договорят срещу монополистите.

  11. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #9

    Re: Левче за интернет през телефона

    Цитат Първоначално публикувано от Riki888
    Все едно да отида в магазина да си взема нещо от рафта където етикетът е 2.40 и на касата да ми го смятат по 4.80. Та, внимавайте какво ви се случва със телефона:
    Случвало ми се е това , и то за два абсолютно еднакви продукта.
    Но това :
    Цитат Първоначално публикувано от Riki888
    APN "globul" - 2.40
    APN "internet.globul.bg" - 6 лева за първия МВ и 4.80 за следващите - това е капан за невнимателните.
    е направо "пладнешки обир"

  12. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #10

    Re: Левче за интернет през телефона

    Riki888, имам един колега, който в такив случаи директно пише жалби до КЗП. Успя да се справи с простотиите на Мтел и на Вивател. Така че смело напред.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Интернет през VPN
    От parazit във форум Мрежи
    Отговори: 2
    Последно: 30-07-09, 17:55
  2. Как да си пусна интернет на телефона?
    От ivanivanivan във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 1
    Последно: 23-12-07, 21:19
  3. интернет през телефонИ
    От bub4o1 във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 3
    Последно: 29-08-06, 23:29
  4. интернет през bluetooth
    От glowndark във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 6
    Последно: 27-08-06, 01:24
  5. настройки на модем за интернет по телефона
    От obshtinska_mishka във форум Общ - хардуер
    Отговори: 28
    Последно: 23-03-06, 11:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе