Резултати от 1 до 7 от общо 7

интернет през bluetooth

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #1

    интернет през bluetooth

    Здравейте

    Тъй-като не съм много запознат, интересува ме следното.
    Възможно ли е от компютър с инсталиран blutooth адаптор да подам интернет към мобилен телефон...
    Ако да какви настройки са необходими?!
    Желанието ми е при влизане на мобилното устройство (GSM) в обсега на bluetooth то автоматично (или с минимум настройки) да може да се конектне към мрежата и да ползва интернет...

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    349
    #2

    Re: интернет през bluetooth

    Преди време с Nokia 3650, само с намирането на компютъра се закачаше към интернет. Използвах Bluetooth USB Dongle(не знам на коя фирма) и софтуер BlueSoleil. Мисля, че трябваше да има инсталиран и пакета Nokia 3650 PC Suite.
    За да се свърже, пускам BlueSoleil и bluetooth-a на телефона, давам търсене(няма значение дали на компютъра или на телефона. Зависеше от настройките за сигурност на Bluesoleil(пароли)) и след като се намерят, отварям Browser-a на телефона и ползвам интернет-а. При други телефони може да има някоя особеност.

  4. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #3

    Re: интернет през bluetooth

    Аха... Само че въпроса е да не трабва да се инсталира специфичен софтуер за всеки телефон, а да може всеки които влезе в обсега да се закача и да го ползва (без значение от марката на телефона)

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4

    Re: интернет през bluetooth

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    Аха... Само че въпроса е да не трабва да се инсталира специфичен софтуер за всеки телефон, а да може всеки които влезе в обсега да се закача и да го ползва (без значение от марката на телефона)
    Поразрови се във форума - има го описано как става, мисля че Malone беше копал сериозно по темата...

  6. XaugyTuH
    Guest
    #5

    Re: интернет през bluetooth

    Три пъти търсих и не открих нищо, може ли малко упътване, как може да стане тази магия конкретно със SE P900 ??? Какъв софтуер за компа ми трябва??

  7. XaugyTuH
    Guest
    #6

    Re: интернет през bluetooth


  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #7

    Re: интернет през bluetooth

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    Аха... Само че въпроса е да не трабва да се инсталира специфичен софтуер за всеки телефон, а да може всеки които влезе в обсега да се закача и да го ползва (без значение от марката на телефона)
    За това е измислен Wi-Fi

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Не мога да изпратя файл през bluetooth!
    От angel44e във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 2
    Последно: 05-12-10, 18:36
  2. Интернет през VPN
    От parazit във форум Мрежи
    Отговори: 2
    Последно: 30-07-09, 17:55
  3. Свързване на gsm и pc през bluetooth
    От didarai във форум Общ - софтуер
    Отговори: 25
    Последно: 13-02-09, 20:50
  4. Шерване на интернет чрез bluetooth
    От glarus във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 16
    Последно: 09-09-07, 18:52
  5. GPRS през Bluetooth
    От alexb във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 7
    Последно: 31-01-06, 13:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе