Резултати от 1 до 10 от общо 10

Три години затвор за миялна машина на кредит

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    295
    #1

    Три години затвор за миялна машина на кредит

    За първи път в страната решетки за живот назаем

    За неплатени вноски по стокови кредити за битови уреди вече се лежи и в затвора. Първата такава присъда потвърди вчера окръжният съд в Добрич. 29-годишният Васил А. бе осъден ефективно на три години затвор за неплатени вноски за миялна машина “Аристон” на стойност 769 лв.


    в. Труд, 16.06.2009 г., с. 1

    Значи, ако искаш да вземеш миялна (или какъвто и да е друг уред), се напиваш яко, качваш се на джип и сгазваш човек, който има такъв уред. След това му го взимаш и отнасяш условна присъда. Ако си го КУПИШ - лежиш в затвора 3 години!


    П.П.
    Наложената присъда съответства на степента на обществена опасност на деянието му...., се посочва в решението на магистратите.

    Това пък съвсем без коментар!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Profita
    Тук е от
    Jun 2003
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,137
    #2

    Re:Три години затвор за миялна машина на кредит

    За неплатени вноски по стокови кредити за битови уреди вече се лежи и в затвора.
    Изобщо няма такова нещо. Ако беше приета подобна практика, до сега половината народ да са изпонатръшкани в затвора. Тук най-вероятно е взето предвид, че има престъпление от към фалшифициране на документи, визирайки трудовия договор, а и човека си е бил с постоянно местожителство - затвора, та от там тези крайни мерки.

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    247
    #3

    Re:Три години затвор за миялна машина на кредит

    човечеца си е имал и друг път взимане даване с закона
    та не е само това

    "Той посочил и фалшив адрес, на който не бил открит. Оказало се, че последният му реален адрес е във Варненския затвор. Мъжът излежавал поредна присъда там. От 1995 г. той е осъждан 8 пъти, основно за кражби и за отклонение от военна служба. Големият брой присъди бил една от причините Васил да бъде осъден ефективно, заявиха от Добричкия окръжен съд."

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #4

    Re:Три години затвор за миялна машина на кредит

    Да де но е факт, че Миржо очите за много по тежки престъпления е осъден само на 4 години, а Вселен Данов му предстои споразуение за 3 година затвор. Присъдата е напълно адекватна, но на другите двава не е.

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #5

    Re:Три години затвор за миялна машина на кредит

    Имам усещането, че г-н dmanov пак се опита да ни пусне по "пързалката"....
    Има една хубава руска поговорка: " За что боролься, на то и напоролься"

  7. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #6

    Re:Три години затвор за миялна машина на кредит

    Няма съд в БГ, който да вкара някого в затвора за 700-800 лева.
    По въпроса със съдии и прокурори и ГПК и НК съм доста добре запознат, защото служебно работя от много години с тях. То, че закони и правосъдие няма е ясно, но чак за такава сума да вкарат някой е прекалено дори и за нашия съд. Вероятно човека е имал условни присъди, и не е бил изтекъл изпитателния срок и лежи за други престъпления а повода е тези 800. Това са различни неща.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    295
    #7

    Re:Три години затвор за миялна машина на кредит

    @Lupus, не разбрах точно какво искаш да кажеш, но имам чувство, че е в подкрепа на Ставински.
    Споко, не си сам - http://www.google.bg/ (само не знам как да се запази в историята, че и Google се мазнят на Ставинкси). Все едно съм в пенсионерски клуб

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #8

    Re:Три години затвор за миялна машина на кредит

    Цитат Първоначално публикувано от dmanov
    @Lupus, не разбрах точно какво искаш да кажеш, но имам чувство, че е в подкрепа на Ставински.
    ......
    Прочети пак статиите за случая, прочети и постовете на Profita и другите след нея и дано схванеш за какво иде реч.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    295
    #9

    Re:Три години затвор за миялна машина на кредит

    Статиите ги четох, постовете ги четох. Не ми е ясно какво имаш (или някой друг) против моето мнение, а то е, че се бият в гърдите някои хора как борят престъпността, докато "големите" риби ни се присмиват на всичките.
    ОК, човека бил бандит и мошеник. Да го съдят за предишните му престъпления, а не сега за всички минали на куп - по 1 ден за всеки 70 ст.. Дадох примера със Ставински, защото според мен това една от най-отявлените гаври с НАРОДА. Можех да спомена за полицаите, които застреляха гъбаря, за Г. Калоянчев и К. Маричков, които също имат човешки живот на съвестта си. Ако трябва нещо по-прясно - ето.

    И никой не се опитвам да "плъзна". Не считам, че темата за Ставински е "стара" и че не е редно да се повдига вече. Този юнак точно на това се надява.

    Исках да кажа, че на първа страница на един от най-издаваните вестници (и в много други) се подчертава колко е страшно да не връщаш кредити, а много удобно се премълчава, когато се заобикаля закона "когато трябва". Това ме възмущава. Щом не си съгласен с мен, ОК, но моето мнение си остава.

  12. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #10

    Re:Три години затвор за миялна машина на кредит

    Цитат Първоначално публикувано от dmanov
    За първи път в страната решетки за живот назаем

    За неплатени вноски по стокови кредити за битови уреди вече се лежи и в затвора. Първата такава присъда потвърди вчера окръжният съд в Добрич. 29-годишният Васил А. бе осъден ефективно на три години затвор за неплатени вноски за миялна машина “Аристон” на стойност 769 лв.


    в. Труд, 16.06.2009 г., с. 1

    ..........
    Наложената присъда съответства на степента на обществена опасност на деянието му...., се посочва в решението на магистратите.

    Това пък съвсем без коментар!
    @dmanov,
    Така представен откъса от статията, без другите факти си е чиста манипулация, "пускане по пързалката".
    А ако ще коментираме съдебната ни система като цяло, с всичките и странности - това е вече съвсем отделна тема.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам : Миялна машина NEO DW-TS5
    От Vladotto във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 26-10-09, 20:30
  2. Депутат Кузов получи 3 години затвор за педофилия
    От dragozow във форум Коментирай новина
    Отговори: 26
    Последно: 11-05-07, 16:22
  3. МИЯЛНА МАШИНА
    От kaki във форум Бяла техника
    Отговори: 1
    Последно: 28-01-07, 15:23
  4. 10 години затвор за интернет перверзник (да се посмеем)
    От Black Adder във форум Коментирай новина
    Отговори: 2
    Последно: 15-11-06, 18:21
  5. Осъдиха Кондьо на 10 години затвор и 100 хил. лв. глоба
    От IvO™ във форум Коментирай новина
    Отговори: 2
    Последно: 26-04-06, 14:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе