Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 32

Браво на перничани

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #1

    Браво на перничани

    стискам ръката на неизвестния ( и се надявам да остане такъв ) перничанин, който е взел в собствените си ръце борбата с бездомните мастии. новината я има навсякъде, така че няма да давам линк, но става дума за отровените 8 псета по улиците на перник

    пожелавам му по-нататъшни успехи, както и молбата ми да внимава и да не подхвърля отровата на надлежно разхожданите домашни кучета, както и да не допусне да остане някое недоизядено парче на земята и да бъде намерено от деца

    колкото повече такива инициативни хора, толкова по-добре

    P.S. забравих да добавя и обръщението си към лицемерните защитници на уличните торби със зарази -

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2

    Re:Браво на перничани

    Браво, цивилизовани хора... Каква е следващата стъпка, да почнем да бесим джебджиите и просяците, щом държавата не може да се справи с тях?
    Да вземем нещата в свои ръце!

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    527
    #3

    Re:Браво на перничани

    дай линк аз нищо не знам и от писанията нищо не се разбира .... тема загадка!

  5. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #4

    Re:Браво на перничани

    Добре е направил, човека малко поне да намалеят подобни индивиди по улиците. Неприятно е, че в природата изчезването на един вид бива замествано от друг и след кучетата идват котките, след тях мишките и все по-зле става. Не че аз нямаше да се разправя с бездомните котки пред блока, които вкараха един тон бълхи във входа, но някои ме изпревари.

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #5

    Re:Браво на перничани

    Цитат Първоначално публикувано от glarus
    Добре е направил, човека малко поне да намалеят подобни индивиди по улиците. Неприятно е, че в природата изчезването на един вид бива замествано от друг и след кучетата идват котките, след тях мишките и все по-зле става. Не че аз нямаше да се разправя с бездомните котки пред блока, които вкараха един тон бълхи във входа, но някои ме изпревари.
    Да дойдат котките! Освен че хапват мишоците, но и още не съм чул за за човек, нападнат от глутница котки.

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    527
    #6

    Re:Браво на перничани

    Хасковския кмет миналата година храни лъва в зологическата градина с безпризорни псета с цел икономия /имаше и предавания по бтв и нова с милен цветков/ и докато на втория месец лъва се поболя и отказа да яде и ветеринарите казаха че месото било горчиво! И аз се чудя как в корея и китай месото от куче е деликатес а лъва се мръщи! Явно когато са ги умъртвявали от това се е вгорчило месото

  8.  
     
  9. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #7

    Re:Браво на перничани

    Gmir те тез ветеринари явно са били някак дегустаторски настроени

    Темата ми напомня за вица "Искате ли да няма бедни? Сипвайте отрова в кофите за боклук"

    А по сериозно - тук в Бургас допреди 1-2 години можехме да се гордеем с почти пълното отсъствие на помияри. Как са постъпвали с тях не ме интересува. Градската среда не е естествена екологична система, в която да бъдат опазвани животински видове. Вече не е така - жена ми с 1.5г дете е била нападана от шайка псета, така че не питая никаква любов към тях. За настроените към аргументи от типа "това е мярка за нашата човечност" - хвърлете едно око на условията в най-близката болница (за хора) и си подредете после приоритетите...

    Инициативата на пернишкият кретен обаче намирам за безотговорна и незалужаваща риска по причините, които сам fearme е изтъкнал...

  10. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #8

    Re:Браво на перничани

    Цитат Първоначално публикувано от XIIID
    Градската среда не е естествена екологична система, в която да бъдат опазвани животински видове.
    Това не е естествена среда за тези животински видове. Наличието им се дължи на нашата безотговорност.

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    168
    #9

    Re:Браво на перничани

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    Това не е естествена среда за тези животински видове. Наличието им се дължи на нашата безотговорност.
    А бе то и наличието на грипни вируси се дължи на нашата безотговорност (при това са си в естествената среда)- предлагам да не ги убиваме с антибиотици- нецивилизовано е.

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    174
    #10

    Re:Браво на перничани

    Имах куче..."улична превъзходна" - 12 години изкара... Издъхна в ръцете ми - в адски болки...
    Надушваше мангалите ромите от километри. Верен приятел докрай !
    Преди няколко години кучето на дядото (тъста ми) спаси мен и жената от пепелянка.
    Който се е грижил за куче - знае за какво става въпрос !
    Хапал ме е и помияр - ей така, без нищо, както си вървях...
    И все пак, според мен тези твари не заслужават такова отношение.
    И затова, че ги има (бездомните псета и котки) - ние, хората сме виновни !

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    527
    #11

    Re:Браво на перничани

    XIIID не кмето реши да спести някой лев за прехраната на лева а ветеринарите после се наложи да лекуват лъва и нямат нищо общо с идеите за нестандартния начин за прехрана на африканския цар. Иначе цялата истина лъсна от природозащитниците и то от съседен град които са видяли снимка от жсм публикувана някъдеси а и медиите това и чакат да раздухат сензация ей да не си лъв в Хасково

  14.  
     
  15. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #12

    Re:Браво на перничани

    за протокола - имам куче, 35-килограмова мъжка белгийска овчарка (една от най-интелигентните породи, за който се интересува), така че не съм някой безчувствен кръволок, който не знае за какво говори. гледал съм го от съвсем малко кутре и знам какво е да възпиташ животно

    аргументът "ние хората сме виновни, оставете кучетата на спокойствие" е доста плосък и повърхностен. след като ние хората сме отговорни, тогава следва ние, хората, да понесем отговорността. е, да тровим/затваряме/скопяваме хората, които са си изоставили псето ли? тъпо, та дрънка.

    е, след като сме принудени да избираме кого да накажем, аз избирам кучетата, защото адекватни мерки срещу хората няма как да се вземат.

    рисковете от саморазправата съм ги споменал, но държа да отбележа че нито на йота не осъждам действията на човека. подчертавам ЧОВЕКА. от осъждане на действията на КУЧЕТАТА полза няма, защото кучето няма интелекта на човека, следователно то трябва да бъде ПРИНУДЕНО да се съобразява с действителността, а тя е, че то НЯМА ПРАВО ДА ХАПЕ ХОРАТА.

    за мен това поставя точка по въпроса. бездомните псета следва да бъдат елиминирани без никакви угризения. защитниците на кучетата да си вземат по къщите толкова, колкото им се простира любовта, да си ги обезпаразитяват, хранят, ваксинират, плащат данъци и т.н.

    степента на хуманност (коренът идва от "homo" - човек) на едно общество не се измерва с това, колко сме толерантни към заплахите, а с това, как се отнасяме с ХОРАТА.

    нахрани с пържола едно дете от приют, а не едно куче на улицата!

  16. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,248
    #13

    Re:Браво на перничани

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    за протокола - имам куче, 35-килограмова мъжка белгийска овчарка (една от най-интелигентните породи, за който се интересува), така че не съм някой безчувствен кръволок, който не знае за какво говори. гледал съм го от съвсем малко кутре и знам какво е да възпиташ животно

    аргументът "ние хората сме виновни, оставете кучетата на спокойствие" е доста плосък и повърхностен. след като ние хората сме отговорни, тогава следва ние, хората, да понесем отговорността. е, да тровим/затваряме/скопяваме хората, които са си изоставили псето ли? тъпо, та дрънка.

    е, след като сме принудени да избираме кого да накажем, аз избирам кучетата, защото адекватни мерки срещу хората няма как да се вземат.

    рисковете от саморазправата съм ги споменал, но държа да отбележа че нито на йота не осъждам действията на човека. подчертавам ЧОВЕКА. от осъждане на действията на КУЧЕТАТА полза няма, защото кучето няма интелекта на човека, следователно то трябва да бъде ПРИНУДЕНО да се съобразява с действителността, а тя е, че то НЯМА ПРАВО ДА ХАПЕ ХОРАТА.

    за мен това поставя точка по въпроса. бездомните псета следва да бъдат елиминирани без никакви угризения. защитниците на кучетата да си вземат по къщите толкова, колкото им се простира любовта, да си ги обезпаразитяват, хранят, ваксинират, плащат данъци и т.н.

    степента на хуманност (коренът идва от "homo" - човек) на едно общество не се измерва с това, колко сме толерантни към заплахите, а с това, как се отнасяме с ХОРАТА.

    нахрани с пържола едно дете от приют, а не едно куче на улицата!
    Няма смисъл да пиша - написал си всичко, което ми се иска да кажа по темата.

  17. Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    190
    #14

    Re:Браво на перничани

    "Нахрани с пържола едно дете от приют, а не едно куче на улицата!" - Евала!

  18. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #15

    Re:Браво на перничани

    Аз чакакм да излязат резултатуте за отровата....... та да се поогледам малако...... Даже си събирам кокалчета вече - остатъците от пържолите.....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Браво на волейболистите
    От Pesho25 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 19
    Последно: 27-08-06, 12:15
  2. Браво на БТВ
    От kalambur във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 2
    Последно: 13-03-06, 09:08
  3. Е, БРАВО!!!
    От orack във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 3
    Последно: 12-05-04, 01:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе