Резултати от 1 до 7 от общо 7

Полският президент и още над 80 загинаха в самолетна катастрофа

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #1

    Полският президент и още над 80 загинаха в самолетна катастрофа

    http://dnes.dir.bg/news.php?id=6181946&error404

    Самолетът на полския президент Лех Качински се е разбил при приближаване към летището на западния руски град Смоленск, предаде Ройтерс, като се позова на полски официален представител на аерогарата.

    По-рано днес говорителят на Следствения комитет към Главната прокуратура на ***** Владимир Марки съобщи, че по първоначални данни на борда е имало 132 души и всички са загинали. Руските власти потвърдиха, че сред тях са полският президент и неговата съпруга Мария.

    Полската телевизия tvn24.pl оповести някои от имената на пътувалите в самолета, сред тях бившият полски министър на отбраната Йежи Шмайджински, който сега смяташе да се кандидатира за президент, шефът на генщаба на полската армия, шефът на Полската народна банка, депутати, епископи от католическата църква.

    Предвидено бе Качински и семейства на жертви от клането в Катин да присъстват днес на възпоменателна церемония за 70-ата годишнина от избиването на 22 000 полски офицери и интелектуалци през 1940 г. от съветски агенти в Катинската гора, близо до Смоленск.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    168
    #2

    Re:Полският президент и още над 80 загинаха в самолетна катастрофа

    Да, тъжна новина...
    Но такъв е живота, какво да се прави - никой не е застрахован!
    Лека им пръст...

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    48
    #3

    Re:Полският президент и още над 80 загинаха в самолетна катастрофа

    Според мен има нещо умишлено в тази работа. Не може току-така правителствен самолет да се разбие и то със високопоставени личности на борда. Пътувал съм със самолети в чужбина, и знам че минават много строг контрол преди полет, а какво остава за правителствен самолет....... Има нещо гнило, не е случайно това. А нищо чудно и да е свален от долу с някоя "Стрела-12" или Шилка, или Оса........ Вече на нищо няма да се очудя.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    132
    #4

    Re:Полският президент и още над 80 загинаха в самолетна катастрофа

    Цитат Първоначално публикувано от USAF
    Според мен има нещо умишлено в тази работа. Не може току-така правителствен самолет да се разбие и то със високопоставени личности на борда. Пътувал съм със самолети в чужбина, и знам че минават много строг контрол преди полет, а какво остава за правителствен самолет....... Има нещо гнило, не е случайно това. А нищо чудно и да е свален от долу с някоя "Стрела-12" или Шилка, или Оса........ Вече на нищо няма да се очудя.
    Новината първо е от 3 месеца и второ да вземеш да се прегледаш!

  6. Member Аватара на sad sack
    Тук е от
    Apr 2008
    Живее в
    Earth, Solar System, Milky Way, Laniakea
    Мнения
    409
    #5

    Re:Полският президент и още над 80 загинаха в самолетна катастрофа

    @USAF
    Статистиката сочи че в 90% от самолетните катастрофи е виновно задкормилното устройство, а само в 10% е техническа неизправност. А при президентският самолет познай какви са мерките за техническа сигурност.
    В новината се споменава , че катастрофата е станала при 3-ти или 4-ти опит за кацане в гъста мъгла.
    А сега познай ,коя е най-вероятната причина за катастрофата.
    Аз имам един фаворит- човешката тъпотия и инат,че нещо трябва да се направи на всяка цена.

    П.С. Стрела-12 няма, може би някой от бъдещето е дошъл да отстреля самолета. Това е само хипотеза,все още търся доказателства

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #6

    Re:Полският президент и още над 80 загинаха в самолетна катастрофа

    Да не говорим, че "Оса"-та служи за съвсем друго...

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    54
    #7

    Re:Полският президент и още над 80 загинаха в самолетна катастрофа

    Достатъчно е да се види колко нальот на този тип самолет има екипажа Меко казано е минимален. Наскоро имаше информация, че именно пилотите на полските самолети, превозващи членове на полския политически елит, редовно нарушавали правилата и процедурите при полетите. Имаше и публикувана доста интересна стенограма от пилотската кабина.

    Според възстановеният 3D модел на полета, дол с дълбочина 41 метра, /243 метра – 202 метра релеф по посока на полета, обрасъл с високи дървета(овраг)/ e причина за катастрофата. Уредите са отчели височината му/41+70 метра/. Поради липса на достатъчна видимост пилота е повярвал на уредите и се е опитал рязко да намали височината. Оказвайки се на около 40 метра над терена, вижда приближаващият се хълм /на около 250 метра пред носа на самолета/, /16 метра над кота 243 метра/ и се опитва рязко издигне самолета. Успява в маневра и минава на около метър на земята, като закача клони на дървета. За съжаление едното крило се удря в дърво, което е високо около 10 метра. Крилото се счупва и самолета се завърта, около дървото. Според специалистите 1-2 метра не са достигнали на самолета. Дървото е на кота 257 метра. Ако удара с него е бил малко по-високо, то е нямало да може да завърти самолета и той е щял да падне на пистата или в зоната преди нея, която е без растителност. Сега самолетът е паднал в горичка и за това се е разбил на части в следствие на ударите в дърветата.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 2
    Последно: 02-10-13, 18:10
  2. Най-скъпата катастрофа в Света !!!
    От Mr.TECHNO във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 1
    Последно: 05-12-11, 22:22
  3. Зам.-кмет: София вече е в екологична катастрофа
    От IvO™ във форум Коментирай новина
    Отговори: 9
    Последно: 14-07-06, 17:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе