Резултати от 1 до 13 от общо 13

VIVACOM пуска сателитна телевизия директно до клиента

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #1

    VIVACOM пуска сателитна телевизия директно до клиента

    Ето на какво попаднах днес http://www.hicomm.bg/bg/articles/new...D%D1%82%D0%B0/

  2.  
     
  3. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #2

    Re:VIVACOM пуска сателитна телевизия директно до клиента

    Основен акцент в новината - написано е, че ще се предлага без обвързване с договор. Което аз разбирам така - заявявам днес, пускат ми я до 3-4 дни, тествам до края на месеца, давам им 10-ина лв и в края на месеца преставам да ползвам услугата, но имам реални впечатления от качеството й....
    Звучи добре, но ме съмнява.

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Re:VIVACOM пуска сателитна телевизия директно до клиента

    разглеждайки телевизиите им от 10-левовия пакет, не намирам съществена разлика с минималните на другите оператори (освен добавения талаш до числото 40). липсват всякакви научни и др.подобни, което пак ще ни качи в пакетите ~15 лв, така че не виждам някакво "убиване" на конкуренцията

    аз по-скоро чакам интернета на булсат, макар че ако носещите се слухове за n wi-fi са верни, то това ще е голям автогол от тяхна страна...

  5. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #4

    Re:VIVACOM пуска сателитна телевизия директно до клиента

    Нета на булсатя ще е "оптичен" като аз си мисля, че ще ползват мрежата на някой интернет доставчик. А колкото до сателитната телевизия , още вчера писах в раздела за кабелни и сателитни тв оператори.

  6. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #5

    Re:VIVACOM пуска сателитна телевизия директно до клиента

    Изобщо не чакам Нета на Булсата. Просто това е поредният НОВ интернет доставчик които "леко" е позакъснял... Знаете как стоят нещата с новите доставчици - да се направи мрежата, че после ще възникнат какви ли не проблеми, че после трябва да се решават...
    с N wi-fi и оптика по дърветата... Така, че първите 2-3 години клиентите ще бъдат опитните мишки, след това при правилна стратегия и добре подбран прерсонал за поддръжка, може нещата да се стабилизират...
    Но не забравайте, че това няма да е национална мрежа, а се почва с големите градове (с многото клиенти)... И ако там нещата не потръгнат, май интернета ще се остане само в София, Пловдив.... Но не виждам какво ново ще предложат(като изключим висящата оптика и как ще се конкурират с другите фирми които са от 10 и повече години на този пазар...

    Интересно щеше да е ако започнат да предлагат безплатни сателитни станции, и всеки дори в някакво забутано село да може, си опъне чинията и да има нет...


  7. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #6

    Re:VIVACOM пуска сателитна телевизия директно до клиента

    Няма ли голямо закъснение при сателитният интернет? Бях чел , че тоя тип нет не е подходящ за броузване заради закъснението при подаване на заявките и отговора им.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #7

    Re:VIVACOM пуска сателитна телевизия директно до клиента

    Ами естествено, че няма да е качествен като този от LAN кабела, но пък от друга страна, там където няма как да има друг интернет, разни села, планински райони, или на вилата това ще е единствената възможност...

  10. SAGE
    Guest
    #8

    Re:VIVACOM пуска сателитна телевизия директно до клиента

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    ..........
    аз по-скоро чакам интернета на булсат, макар че ако носещите се слухове за n wi-fi са верни, то това ще е голям автогол от тяхна страна...
    Цитат Първоначално публикувано от stenly
    Нета на булсатя ще е "оптичен" като аз си мисля, че ще ползват мрежата на някой интернет доставчик. А колкото до сателитната телевизия , още вчера писах в раздела за кабелни и сателитни тв оператори.
    Днес (01.09), като си плащах интернета на SofiaOnline се оказа, че вече са БУЛСАТ АД , та предполагам, че и във Варна ще закупят някой местен оператор.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #9

    Re:VIVACOM пуска сателитна телевизия директно до клиента

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    Ами естествено, че няма да е качествен като този от LAN кабела, но пък от друга страна, там където няма как да има друг интернет, разни села, планински райони, или на вилата това ще е единствената възможност...
    Ta как казваш, че ще пращаш заявките до тях? Получаването им е ясно - през сателита, другото ми се губи нещо...

  12. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #10

    Re:VIVACOM пуска сателитна телевизия директно до клиента

    Цитат Първоначално публикувано от emos
    Ta как казваш, че ще пращаш заявките до тях? Получаването им е ясно - през сателита, другото ми се губи нещо...
    Пак така, през сателита...

  13. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #11

    Re:VIVACOM пуска сателитна телевизия директно до клиента

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    Пак така, през сателита...
    Направи си труда да пуснеш два телевизора един до друг, единия да работи на К1 от наземно разпръскване, а другия да работи на К1 да речем на Булсатком, и се опитай да засечеш с колко е забавянето на сигнала през спътниковото приемане. Получения резултат го умножи по две, и след това отново помисли дали искаш такъв интернет. Цената за трафика е утежняващо обстоятелство, да не говорим за допълнителната апаратура, която трябва да обезпечи изпращането на заявките. Е, при липса на алтернатива е вариант, но едва ли ще може да се конкурира при възможност за ползване на друг вид нет.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    57
    #12

    Re:VIVACOM пуска сателитна телевизия директно до клиента

    Тия са спрели да продават дори телефоните си без договор, явно има и нещо което не е написано или е с много малки думи в договора. Кой знае каква космическа цена са сложили на чинията и приемника само и само да минеш на договор

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #13

    Re:VIVACOM пуска сателитна телевизия директно до клиента

    Цената на оборудването е free
    никой не казва и дума за тов-а говорих с хората защото се замислих , но нали си имам чиния и конвертор - трябва ми само картата им.
    Казаха че така или иначе се монтира независимо дали имам или нямам оборудване.
    На Булсат четох че ако имаш чиния и конвертор плащаш само 5лв ограничен пакет. Каналите са същите .
    @Fear Me - как да няма научно -образователни. Твоят канал се върти денонощно там

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Сателитна телевизия DVB-S2/ FAQ - обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 272
    Последно: 02-09-22, 19:02
  2. Въпрос за сателитна телевизия.
    От Djeff във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 2
    Последно: 15-01-14, 16:36
  3. Сателайт БГ - сателитна телевизия / FAQ
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 558
    Последно: 24-05-13, 09:02
  4. Цифрова сателитна телевизия
    От Cvetanov във форум Технологии
    Отговори: 26
    Последно: 11-06-10, 08:03
  5. САТЕЛИТНА телевизия - да или не?
    От Кrassy във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 67
    Последно: 17-11-09, 12:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе