Резултати от 1 до 12 от общо 12

"Виваком в акция" или "Как не се прави" :)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #1

    "Виваком в акция" или "Как не се прави" :)

    не е точно новина, но е резултат от поредната акция (паническа) от страна на виваком да си запазят АДСЛ клиентите извън софия. или поне да не загубят много. или по-скоро да демонстрират пълната липса на пазарен усет, маркетингови проучвания и мениджърски опит.

    както всички техни клиенти са усетили на гърба си, от няколко дена върви усилена телефонна спам-акция.

    звъни се от софия (моя милост е от варна) и любезен женски глас желае да те запознае с най-новата промоционална оферта. дотук добре. ако беше само 1 път само че не е. явно не си отбелязват на кого са се обаждали

    освен това настояват в най-кратък срок да отидеш в най-близкия им офис, където да получиш новото си оборудване за по-високата скорост. мен държаха да ме видят същия ден следобеда. а не на мен когато ми е удобно. оборудването ЗА МЕН било пристигнало!

    после започва разговорът по същество. скорост - 20 мегабита сваляне, 1 качване. на фона на сегашните 12/1 е добре. само че на фона на конкурентните оферти не е. от друга страна е познато зло, когато държи скорост - държи... човек би могъл да се навие да им остане клиент. да, обаче те искат преподписване на договора (което принципно е правилно).
    преди увеличаването на скоростта ставаше автоматично и не се преподписваше. казвам им го това, а служителката ми пояснява: "е да, обаче това вече е нов план". "то и преди беше нов план", казвам аз, "но го правехте". "ами, господине, вие трябва да се ангажирате да сте наш клиент за 12 месеца, след като ще ползвате офертата ни."

    на пръв поглед всичко е наред и по правилата, само че на втори се вижда пълната погрешност на подхода.

    не може да си с най-калпавата оферта и да държиш на обвързване. не може да притискаш клиентите с изтекъл договор (като мен) и стоящи на калпавата ти оферта само по инерция, да се ангажират с калпавата ти оферта, след като току виж взели размислили изобщо дали да са ти клиенти. сега им плащам 25лв/месец за 12мегабита и бих останал техен необвързан клиент на 20мегабита за 20лв, дори и за 25лв. сега обаче съм раздразнен необвързан клиент, който не иска да бъде обвързан 12 месеца към най-калпавата оферта на пазара, и който сериозно проверява алтернативите. така че вместо да си запазят въпросните 25лв (или 20лв, все тая) от мен, те ще ги загубят, защото притискат свободен да избира клиент.

    знам, че настоящето не е интересно за софиянци, защото те са свикнали на далеч по-високи скорости за далеч по-малко пари, но когато те спамят по телефона, е досадно. надали някой ръководен кадър от виваком чете тук, но ако по някаква случайност го прави, нека знае, че който му е дал такъв акъл, вкарва автогол. булсатком са ми на 20м и имат оферта за оптика 34мегабита+премиум пакет програми за 36лв. толкова сега плащам за интернет и стационарен, изобщо не ползван, телефон.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #2

    Re:"Виваком в акция" или "Как не се прави" :)

    Идеята на тези спамери е не да хванат човек, който разбира и винаги би прочел или разпитал преди да направи подобна стъпка, а да хванат някой наивен потребител. Като започнат с цифри, термини, маркова апаратура от световно ниво и т.н. на обикновения човечец му се завърта главата и бърза да не изпусне. Наскоро в една фирма имаше хора от Виваком да хвалят адсл-а и след всичкото цифри им казах че искам 5 мегабита ъплоад, та те започнаха да ми обясняват,че не ми трябвало 5 мегабита ъп, което малко ядоса управителя на фирмата и ги изпрати по живо по здраво с уговорката до два дена да подпише договор.

  4. ksm
    ksm е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    67
    #3

    Re:"Виваком в акция" или "Как не се прави" :)

    4 месеца брах ядове с виваком бягайте далече от тези мошеници 3 жалби писах до тях и най на края ми прекрати ха договора за adsl
    така че си направете извода сами договор трудно прекратяват дори и да ти е изтекъл така те баламосват че свят ще ви се завие






  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Re:"Виваком в акция" или "Как не се прави" :)

    след като е изтекъл няма какво да ми прекратяват, така че в твоя случай явно за нещо друго става въпрос...

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    285
    #5

    Re:"Виваком в акция" или "Как не се прави" :)

    У нас така спамеха, само че от магазинчета препродаващи виваком услуги.
    По няколко пъти повтаряха "...ама в магазина ... еди къде си...". Останах с впечатлението, че имайки достъп до системата на виваком, следят изтичащи договори и се пробват та да се излъже човек и да иде при тях да си поднови договора (предполагам за комисионната).
    След като ги нагрубих подобаващо - вече не се обаждат.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #6

    Re:"Виваком в акция" или "Как не се прави" :)

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    след като е изтекъл няма какво да ми прекратяват, така че в твоя случай явно за нещо друго става въпрос...
    До колкото си спомням, в договора за ADSL имаше точка, че трябва да подадеш молба за прекратяване на договора, най-малко месец преди изтичането му. В противен случай, договора автоматично се подновява, за срок от една година. Но, дори и да подадеш молба, пак ти правят спънки. Във форума има тема, в която се описват перипетиите на такива, като мен, направили грешка да сключат договор с Виваком. Там, един човек се беше оплакал, че подал молба за прекратяване на договора, в предвидения срок, но тя някак си се "изпарила", някъде по офисите на Виваком. Договора му бил подновен автоматично. Не му предоставили копие от молбата и не можел да докаже, че въобще е писал такава. Направо не ми се мисли, какво ме очаква, когато реша да ритна зад борда Виваком

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #7

    Re:"Виваком в акция" или "Как не се прави" :)

    подновява се, но не за 1 година, а за 1 месец

    т.е. след изтичане просто трябва да ги уведомиш, че от следващия месец не си при тях, пък те ако искат да ти го спират

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #8

    Re:"Виваком в акция" или "Как не се прави" :)

    Цитат Първоначално публикувано от avast3
    До колкото си спомням, в договора за ADSL имаше точка, че трябва да подадеш молба за прекратяване на договора, най-малко месец преди изтичането му. В противен случай, договора автоматично се подновява, за срок от една година. Но, дори и да подадеш молба, пак ти правят спънки. Във форума има тема, в която се описват перипетиите на такива, като мен, направили грешка да сключат договор с Виваком. Там, един човек се беше оплакал, че подал молба за прекратяване на договора, в предвидения срок, но тя някак си се "изпарила", някъде по офисите на Виваком. Договора му бил подновен автоматично. Не му предоставили копие от молбата и не можел да докаже, че въобще е писал такава. Направо не ми се мисли, какво ме очаква, когато реша да ритна зад борда Виваком
    Глупости на таркалета! Как се подава документ до някъде, без да изискаш входящ номер върху твоето копие или като отделен документ, надлежно подписан и подпечатан??? Просто въпросния човек е станал жертва на собствената си административна неграмотност!

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #9

    Re:"Виваком в акция" или "Как не се прави" :)

    Това с автоматичното подновяване на договорите нали го правят всички мобилни оператори. Наистина не знам как става номера и как е уреден въпроса правно при положение, че и двете страни на договора нямат подписано и подпечатано копие на договор.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #10

    Re:"Виваком в акция" или "Как не се прави" :)

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    подновява се, но не за 1 година, а за 1 месец
    т.е. след изтичане просто трябва да ги уведомиш, че от следващия месец не си при тях, пък те ако искат да ти го спират
    [img width=800 height=600]http://img139.imageshack.us/img139/7683/vivar.jpg[/img]][img width=800 height=600]http://img139.imageshack.us/img139/7683/vivar.jpg[/img]

    Uploaded with ImageShack.us
    Това е снимано от личния ми договор.

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Глупости на таркалета! Как се подава документ до някъде, без да изискаш входящ номер върху твоето копие или като отделен документ, надлежно подписан и подпечатан??? Просто въпросния човек е станал жертва на собствената си административна неграмотност!
    Най-вероятно си нямаш вземане-даване с Виваком и за това не знаеш какви факири са. За да те мотаят, могат да измислят какви ли не врътки. В много форуми, включително и този, има предостатъчно истории на опарени от този оператор.
    Човек, докато не изгори, не се замисля за правата и отговорностите си, при сключване на даден договор. В това число съм и аз. Имах проблем с една фирма, от която закупих продукт, който имаше дефект. От фирмата ме мотаха доста време. След като се запознах със Закона за защита на потребителите и научих правата си като потребител, поставих въпроса ребром. Нещата се уредиха, като с магическа пръчка.


  13. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #11

    Re:"Виваком в акция" или "Как не се прави" :)

    чувал бях за подобни договори, които се подновяват за 1 година, но не бях виждал
    явно твоят е от тях...


    а сега отново към основната тема:

    днес имах ЧЕТВЪРТО обаждане

    "заповядайте в еди_кой_си център на виваком, за да получите подаръка си"
    "чудесно", казвам аз, "а какъв подарък имам?"
    "ммм... не знам"
    "не знаете?!" (това пак аз)
    "ами... нямам информация" (за уточнение - това е служителят на виваком)
    "а за какво получавам подарък?"
    "амиии... не знам, господине"
    "ок, благодаря"

    звъня след затварянето на 123, за да попитам някой с по-високо IQ за какво става дума

    накратко, след разговора, породил порядъчна доза учудване, изчакване, проверяване и т.н., се оказва, че на националния 123 не знаят за раздаване на подаръци, освен това, което получаваш при сключване на някакъв си там пакетен договор.

    аз им обясних, че подарък е нещо, което се дава безусловно, а не при сключване на нови договори и т.н.

    да видим дали няма да се обадят и утре с някакво ново безумие

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #12

    Re:"Виваком в акция" или "Как не се прави" :)

    Цитат Първоначално публикувано от avast3
    .....
    Човек, докато не изгори, не се замисля за правата и отговорностите си, при сключване на даден договор. В това число съм и аз. Имах проблем с една фирма, от която закупих продукт, който имаше дефект. От фирмата ме мотаха доста време. След като се запознах със Закона за защита на потребителите и научих правата си като потребител, поставих въпроса ребром. Нещата се уредиха, като с магическа пръчка.
    Това имах в предвид под административна грамотност. За съжаление много пъти човек я трупа са сметка на горчив опит. Нещо по повод на договорите: Никога не подписвайте договор веднага импулсивно! Поискайте да си го вземете в къщи, прочетете го внимателно, ако трябва се консултирайте с някого (най-добре с юрист) и тогава вървете да го подпишете. И още нещо - подписвайте и всяка страница по отделно, за да си гарантирате невъзможността за подмяна на определени страници. Изисквайте същото и от другата страна на Вашето копие.
    И малко в страни от сериозното:
    Из неписаните правила на чиновника:
    1. Не казвай своето мнение.
    2. Кажеш ли, не подписвай!
    3. Ако трябва да подпишеш, подписвай само с особено мнение!
    //Добавено
    Ето тук някои много полезни съвети за всеки кредитоискател:
    http://www.segabg.com/online/new/art...d=5&id=0001201

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 29
    Последно: 29-01-23, 16:48
  2. Отговори: 4
    Последно: 15-01-12, 23:07
  3. Отговори: 6
    Последно: 15-09-10, 17:53
  4. БТК и "Вивател" вече са "Виваком"
    От Lupus във форум Коментирай новина
    Отговори: 0
    Последно: 11-09-09, 09:06
  5. Отговори: 13
    Последно: 07-06-06, 10:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе