Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 26

Hercules 3D Prophet 4500 ревю в HardwareBG...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    1,449
    #1

    Hercules 3D Prophet 4500 ревю в HardwareBG...

    Значи хората са направили добра карта-след получените резултати човек може и да се замисли...

    За огромно мое съжаление не съм имал възможност да тествам такава карта(е,как ще имам ,като Моллов е тествал единственният засега екземпляр),обаче съм пробвал Асус GTS 32Mbt и съм силно изненадан от резултатите,които посочват в статията си за 32Мбт GTS.

    1.MDK2-ами аз със дъртия си ГФ256 на 800х600 макс получавам 91 кадъра,как така се получават тия 87 при GTS-a незнам...

    2.Unreal-Eee,тук вече направо са се оляли-53 кадъра с 64Mbt DDR-като при мен на същия процесор с гореспоменатия VGA кадрите са около 60 при същата резолюция и настройки.

    3.3DMark 2000-няма да коментирам-всеки може да отиде на сайта на MadOnion и да види сам ,че истината е друга...

    Немога да коментирам резултатите на Kiro,но тези на GTS-a i ATI DDR са силно занижени-лично за мен се налагат следните изводи:

    Или е тествано силно некомпетентно(в което аз се съмнявам,тъй като познавам Моллов(фен на NVIDIA)),или-което е по-лошо-резултатите са умишлено занижени,или просто GTS-ите са били дървени-мислех си че PowerColor все пак е марка...

    За гореспоменатите си резултати гарантирам и мога да ги демонстрирам на всеки заинтересуван с време за губене:-)




  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    146
    #2

    Hercules 3D Prophet 4500 ревю в HardwareBG...

    "Както ще видим след малко, картата на базата на този чип се представи напълно адекватно на най-новото на пазара, че и повече. И се сравняваше с доказалите се вече RADEON и GeForce2 карти, където го бяхме сложили да се бори за място. И явно имаше, защото сигурно голяма част от вас са чели PDF файла направен от неизвестен член на NVIDIA семейството (само не можахме да намерим доказателство за това, ама другите нали писаха, че било вярно) , който се опитваше да отвлече вниманието на потребителя и производителите на видеокарти от новата неочаквана "заплаха" за господството на NVIDIA ( до излизането на KYRO II, NVIDIA нямаше много реални конкуренти - само ATi RADEON можеше да се опъне на GeForce2 фамилията - MATROX не е изкарвала нова видеокарта от доста време, а 3Dfx за по-лесно ги купиха и закриха ) - и вместо да го отвлекът, те го заковаха върху KYRO II - повечето хора разбраха, че щом NVIDIA се опитва да омаловажи новия процесор на ST Micro значи има нещо в него...."



    Пак почнахме старата песен на нов глас! Dreamer, нали знаеш какво се говореше за сестра ти?

    Упрекът ми е към теб, защото пак водиш някакъв вид Анти-NVIDIA пропаганда, старателно подбирайки пасажите, които лепиш на SetCom. Воденето на целенасочена политика те отдалечава от обективността.







    Променено от Valeri на 19/05/2001 12:27:13

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sarajevo
    Мнения
    507
    #3

    Hercules 3D Prophet 4500 ревю в HardwareBG...

    1. Баси голямата разлика...

    2. пак голяма разлика

    3. това е неадекватен тест....

    4. Занижени? Смешно е.



    Kiril 'Dreamer' Georgiev

    Co-Owner, Webmaster & Editor, Savage News Int.

    http://www.savagenews.com

    dreamer@savagenews.com

    ICQ #46233045

  5. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    1,449
    #4

    Hercules 3D Prophet 4500 ревю в HardwareBG...

    Ако истината ти е смешна........

    Направо немога да те разбера-какви други изводи се налагат според теб от стстията в HardwareBG?




  6. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    146
    #5

    Hercules 3D Prophet 4500 ревю в HardwareBG...

    1. Баси голямата разлика... - ами DPetrov говори за разлика между GF256 и GF2 GTS!

    2. пак голяма разлика - същото като по-горе

    3. това е неадекватен тест.... - компетентно "само мнение" или окончателна оценка?

    4. Занижени? Смешно е. - аз не вярвам да са занишени умишлено (ако са се получили такива), но и не виждам какво смешно има тук?



    Променено от Valeri на 19/05/2001 12:46:05

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    35
    #6

    Hercules 3D Prophet 4500 ревю в HardwareBG...

    DPetrov,

    Молов не е тествал картата - аз я тествах!

    Какво те учудва в резултата? Не съм пипал драйверите - оптимизация и т.н. единственото нещо което съм докосвал е V-Sync-а!

    Все пак тестовете са правени на Duron 800Mhz - пуснах GF2-то на 1Ghz Kotlon 133 FSB и скочиха адски много...

    А за АТИ - Мога да ти покажа убийствени резултати с 32MБ DDR, ама съм си играл с драйверите ( без туикове! ).

    Иначе настройките на 12.0 драйверите са "best image quality"... ако е на performance резултатите ще са съвсем различни.. При АТИ разликата също е голяма когато е на performance!



    Айде не ми давай за пример "Лудия лук"... определено не са ми те критерии!!!!!!!!

    PowerColor GF2 GTS е доста добра карта за малко пари и за разлика от МХ-а им е и с хубава памет - 6ns Samsung, която стигна 400Мhz

    За Unreal - на кое ниво , с колко бота, на каква трудност са ботовете? Нали знаеш, че за да ми говориш така трябва да си я тествал при същите условия - без изключение! Защото ти е ясно каква разлика може да се получи ако не е едино и също ниво....

    Никога не бих занижил резултатите - който ме познава знае че съм болезнено обективен!





    GrigorBG, HardwareBG.com Webmaster

    grigorbg@mail.bg








  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    1,449
    #7

    Hercules 3D Prophet 4500 ревю в HardwareBG...

    Григоре,просто мен ме учудват резултатите,които си получил-ако си се обидил извинявай,но това са единственните заключения,които може да направи човек(имам предвид гореспоменатите от мен)Ами излиза ,че разлика м/у 256 и GTS-a няма.....а тя е около 30-40%.

    Резултатите,които съм посочил ,са с др.11.00+GFTW verr.3.02,като всичо -и от драйвера,и туикъра е на Best immage..,a самата карта е леко клокната 130/160,а може на 145/180,но сега е топло и аз не искам да я превръщам в отоплителен уред...

    Колкото до Unreal:ето го:

    Unreal verr.4.36-1024x768 32Bit col. best immage -all settings max.

    Intro demo: 64FPS

    Fasing worlds 8 bots(adept)-59.2FPS-kato е играно около 10 мин.

    Но според мен единственното обективно демо е Intro demo,тъй като при всеки ,инсталирал играта то е едно и също,докато всеки друг запис или карта при различните ситуации ,резултатите ще са различни....

    А ти като фен на Voodoo kak тaka не спомена за кадрите му в Unreal? :-))))))))







    Променено от DPetrov на 19/05/2001 15:08:09

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    146
    #8

    Hercules 3D Prophet 4500 ревю в HardwareBG...

    Пристрастията взимат връх над обективността и реалността, в това е проблемът Dreamer! Ето един пазаж в твой стил, но от другата страна на монетата:



    "Отличната производителност на Kyro2 в игрите с неголямо количество полигони поставя Kyro2 в изгодна позиция в сравнение с чиповете на NVIDIA в долния и средния сегмент. Обаче в най-съвременните игри, които са разчетени за DirectX7 и по-нагоре, т.е. за видеокарти с апаратен T&L, производителността на Kyro2 с голяма вероятност ще бъде много малка. Затова Kyro2 сега създава впечатление, за съжаление, напълно справедливо, към един остарял чип. Затова ми се струва, че платките с Kyro2 ще бъдат популярни между играещите на по-стари игри като Unreal, Unreal Tounament, Quake3 или програми на база тeхния engine."

    (от раздел "Заключение" на прегледа - недословен превод от руски)



    Оригиналните материали са на

    http://www.fcenter.ru/fc-articles/Te...0511-Kyro2.htm

    Това е може би един от най-обстойните прегледи на Kyro2.



    Dreamer, защо не сложиш тази информация на първата страница на SetCom? Или пак ти изглежда смешно?




  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    63
    #9

    Hercules 3D Prophet 4500 ревю в HardwareBG...

    Какво се нахвърлихте върху човека ?!?

    Направил си труда тествал, писал статия, публикувал я.

    И сега на всеки който не му харесва ли ще четем "безпристрастното" мнение?

    На всички които мислят че не е обективен GrigorBG задайте си въпроса какво би спечелил от изкривяване на истината ?

    Да не мислите че ще вземе процент от всички продадени карти в България

    че да си залага името човек за глупости ?

    Който смята че резултатите не са читави да вземе да тества както GrigorBG го е направил, да документира тестовете, да ги публикува пък тогава вече ако има големи разлики при еднакви начални условия тогава ще го оплюем човека.






  12. Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    762
    #10

    Hercules 3D Prophet 4500 ревю в HardwareBG...

    Точно там е проблема - в най-новите, и в бъдещите игри - там ще се покаже кой - колко може.

    Ако резултатите на Григор са действителни (а аз ги намирам за такива) то Kyro e много добра карта. Но има и по-добри.

    А и не виждам, защо толкова отричате 3DMark като обективен тест - аз смятам, че по-добър синтетичен тест няма!



    <font color=red>Dominator</font id=red>

    dominator@mail.bg

    ICQ#109217561

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    146
    #11

    Hercules 3D Prophet 4500 ревю в HardwareBG...

    BozoMaster, не разбирам от кадри/sec в новите и най-нови игри и не знам дали резултатите на GrigorBG са средни за възможностите на платките, затова и не мога да взема страна по въпроса на DPetrov. Аз игри не играя или поне се случва много рядко последно време. Факт е, че GrigorBG (и ba40_kiro май) са си направили труда да пишат и са си загубили времето да тестват, в това спор няма и е похвално. Може и резултатите да се резличават от други тестове, но едва ли някой от тях е имал идея да ги представи нарочно в по-лоша за ATI или NVIDIA светлина.

    Друга ми беше мисълта, че Dreamer се опитва по всякакъв начин да прави реклама на Kyro от страницата на SetCom, подбирайки само "изгодните" цитати от ревюта, тестове и оценки по Интернет. През седмица-две на SetCom има нови драйвери за Kyro (всички сме с такива платки, няма как), информация къде какво е написано за Kyro, въобще всичко се представя по възможно най-розов начин, а истината може и да е някъде другаде и да е доста по-различна. Моята реакция е по повод скорошният спор за прословутия PDF от NVIDIA, за който така и не се разбра каква е истината и вероятно никога няма са се разбере. Т.е. не е необходимо като в сапунен сериал да се използва случая и да се повтаря едно и също нещо 100 пъти, особено когато е било обект на спор, при това точно на SetCom.



    По отношение на 3DMark аз също съм на мнение, че това е тест за най-новите постижения в 3D графиката и това, че картите на NVIDIA често дават най-високи резултати е по-скоро проблем на останалите производители на видеочипове, а не на MadOnion.







    Променено от Valeri на 19/05/2001 19:26:15

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    159
    #12

    Hercules 3D Prophet 4500 ревю в HardwareBG...

    ako se symnqvate v rezultatite vi6te testa pri tomshardware.izvodite coito ste napravite za KyroII sa sy6tite.kyro naistina si go biva.




  16. god
    god е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Варна
    Мнения
    394
    #13

    Hercules 3D Prophet 4500 ревю в HardwareBG...

    Ами извода се налага от само себе си. Има ОГРОМНА разлика между 3DMARK и всичко друго.






  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,558
    #14

    Hercules 3D Prophet 4500 ревю в HardwareBG...

    Значи мога да кажа само едно нещо:



    DPETROV много добре знаеш, че не съм човек, дето ще хване да лъже и да занижава резултатите за да изкара KYRO II по-добрата карта!!!!

    А си сме се срещали на живо - да ти приличам на някой, дето ще лъже както му падне?!?

    Просто ми е под достойнството да се правя на *&(%(*%$^*$((^ ( не се чете ) само и само да изкарам една карта пред друга, още повече че хората ще спрат да ми вярват за каквото и да било, което не е целта на упражнението!!!



    За Григор мога да гарантирам на 100% че не бил направил такава глупост - все пак HardwareBG.com е сайт за обективно мнение по въпроса, а не комерсиално покритие на тоя или ония...

    Затова и някои доставчици се сърдят малко, че сме излагали и лошите страни на продукта - ние да не сме търговци, че да криеме или изопачаваме истината само да им се подмажеме...





    КАЗАХ!!!!!





    Mollov, HardwareBG.com

    mollov@mail.bg




  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    35
    #15

    Hercules 3D Prophet 4500 ревю в HardwareBG...

    DPetrov,

    Triabvashe da zapochnesh s tova che Unreal Tournament ti e versia 4.36....

    Ne sam goliam gamer ama imam poznat koito e bilem na tema Unreal i ot koito znam che Sled versia 4.33 ili 4.36 ( ne sam siguren ) D3D proizvoditelnosta se povishavala dosta....

    Az sam testval s Unreal versia 4.26....

    RAzbirash li kade moje da e probema?

    A i sam besen fen na ATi a te davat nai slab rezultat...

    Za izmama i duma ne moje da stava, za reshka sashto.... kazvam ti kak s kakvo i pri kakvi nastroiki kakvo mi e dalo.

    Nadiavam se da moga skoro da napravia novo review na KYRO kadeto ste testvam drivers - stabilnost, kachestvo i t.n.



    GrigorBG, HardwareBG.com Webmaster

    grigorbg@mail.bg




Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мнения за дом.кино Samsung ht e 4500...
    От salky във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 18-05-14, 18:45
  2. ревю на sony KDL 37 EX 521
    От vilaanizd във форум Sony телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 30-03-12, 01:36
  3. LG 32 LW 4500 Problem
    От PIRATO във форум LG телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 26-03-12, 10:51
  4. Hercules 3D Prophet 9600 256DDR
    От yukmouth във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 3
    Последно: 10-07-04, 10:39
  5. Ревю на R9500/9700
    От chavv във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 1
    Последно: 12-11-02, 11:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе