Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 25 от общо 25

Facebook спира на 15.03.2014 - идвали нова война.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    66
    #16

    Отговор: Facebook спира на 15.03.2014 - идвали нова война.

    Има едно нещо, което трябва да се използва при четенето на всякакви дивотии в интернет и то е критично отношение към съдържанието. Това означава, че ако не можем да мислим докато четем, то поне като го прочетем е добре да го осмислим, да помислим и сигурно сами ще стигнем до някои изводи.
    Например: "Във Фейсбук препоръчват потребителите да си премахнат всички свои лични данни от интернет страницата си преди 15 март."
    Това от какъв зор? Няма да могат да я затворят ако не си изтрием данните ли?
    Друг пример: "Не ми пука за парите", т.е. на бачо ви Зуки хич му е през оная работа за парите, затова няма да продаде Фейса за няколко стотин милиона, да не казвам и над милиард, ами щот' му писнало и ще хвърли всичко на боклука...
    Та както казах трябва си мислене когато се четат глупости и тогава теми като тази няма да се появяват.

    ПС: Колкото до пожеланията за затваряне... как да ви кажа, то е като турските сапунки. Ако не ти харесва не го ползваш. Аз например намерих доста приятели даже от гимназията, някои в чужбина и Фейса си ми служи като идеално средство за комуникация. Хората пускат снимки, виждаш какво става... Други пък го ползват като тотален клюкарник. Еми ако не е Фейса ще е друго. Все тая. Тъпо е да обвиняваме нещо за действията на хората, доколкото е напълно пожелателна употребата му.

  2.  
     
  3. kod
    kod е на линия
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #17

    Отговор: Facebook спира на 15.03.2014 - идвали нова война.

    Цитат Първоначално публикувано от silfox2000 Виж публикацията
    ПС: Колкото до пожеланията за затваряне... как да ви кажа, то е като турските сапунки. Ако не ти харесва не го ползваш.
    Силно погрешно становище. Човек трябва да се примирява и да ползва редица неща, които не му допадат. Това, че се налага да ги употребява не означава, че трябва да ги харесва.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    66
    #18

    Отговор: Facebook спира на 15.03.2014 - идвали нова война.

    Написал съм, че fecebook се ползва пожелание и като не ти харесва не го ползваш. Няма нужда да седиш и да се надяваш да го затворят. Какво общо има това с нещата, които се налага да ползваме?

  5. kod
    kod е на линия
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #19

    Отговор: Facebook спира на 15.03.2014 - идвали нова война.

    Цитат Първоначално публикувано от silfox2000 Виж публикацията
    Написал съм, че fecebook се ползва пожелание и като не ти харесва не го ползваш. Няма нужда да седиш и да се надяваш да го затворят. Какво общо има това с нещата, които се налага да ползваме?
    Трудно ми е да ти го обясня ако сам не го разбираш.
    Фейсбук, освен за шерване на статуси и размяна на плява се налага да се ползва за бизнес, реклама и развитие, което естествено е основната задача на тази комерсиализирана мрежа. Налага се, защото го има и дали го харесваш или не няма никакво значение. Както всяка друга малоумна идея - развитието й е гарантирано от това, че е силно популярна, тъпа или не, това че един я ползва по предназначение задължава и друг да направи същото.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    66
    #20

    Отговор: Facebook спира на 15.03.2014 - идвали нова война.

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Трудно ми е да ти го обясня ако сам не го разбираш.
    Фейсбук, освен за шерване на статуси и размяна на плява се налага да се ползва за бизнес, реклама и развитие, което естествено е основната задача на тази комерсиализирана мрежа. Налага се, защото го има и дали го харесваш или не няма никакво значение. Както всяка друга малоумна идея - развитието й е гарантирано от това, че е силно популярна, тъпа или не, това че един я ползва по предназначение задължава и друг да направи същото.
    Мислех, че говорим за всекидневното любителско ползване или поне аз за това говорех, защото в случая мисля става въпрос за възмущение от повсеместната лудница, както го определиха. Ако на някой бизнеса му зависи от Фейсбук или пък му помага да си рекламира бизнеса, е тогава би било глупаво да иска да се закрива. Наличието на среда за реклама само спомага разпространението на продуктите и/или услугите. Който не иска да се движи с клиентите да си копа картофите, да работи за друг, да си лепи рекламите по входовете "Бригада кърти евтино" или каквото там се сети. Ми да чакаме да се затвори и Google. И там е лудница с придвижването на линковете на по-горни позиции... или направо за по-лесно да чакаме да закрият целия Интернет.

  7. kod
    kod е на линия
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #21

    Отговор: Facebook спира на 15.03.2014 - идвали нова война.

    В моя случай бизнес няма.
    Правя 2-3 странички като хоби и удоволствие.
    Не понасям фейсбук, но съм задължен да го ползвам... как да кажа - приеми го служебно - използвам го не за да плякам статуси дали ме боли левия или десния, а линкове с новинки и интересни теми от форума.
    Това е неприятен ангажимент, но трябва да го правя.
    Така че, просто споделям моята гледна точка - не го понасям, но го ползвам, защото всички го правят. Закриването му с нищо няма да ми попречи, защото тогава и аз не трябва да поствам, но и другите няма да го правят...
    Знам, че не звучи особено умно, но това е реалността за мен

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    66
    #22

    Отговор: Facebook спира на 15.03.2014 - идвали нова война.

    Т.е. не го харесваш, защото ти създава още една конкурентна среда, в която трябва да си адекватен. Ясно

  10. kod
    kod е на линия
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #23

    Отговор: Facebook спира на 15.03.2014 - идвали нова война.

    Каква конкурентна среда извади от написаното от мен... Аз не мога да дишам фейсбук, не защото и поради начина, по който аз го ползвам. В него има и мисъл, и логика.
    Напротив, не го харесвам защото не се използва по предназначение и е пълна с абсурдна плява и безмерна глупост кочина, пред която темите в БГ Мама са като докторат.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    66
    #24

    Отговор: Facebook спира на 15.03.2014 - идвали нова война.

    Ааааа, е, предназначението се определя от създателите и се движи по ползвателите, а ползвателите...

  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #25

    Отговор: Facebook спира на 15.03.2014 - идвали нова война.

    .. а ползвателите са 100% кухи лейки, което визираше и kod

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Facebook официално анонсира нова пощенска услуга
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 0
    Последно: 16-11-10, 13:07
  2. Херкулес срещу рим,троянската война
    От tannoy във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 0
    Последно: 22-12-06, 22:56
  3. "Война на световете" или как Спилбърг се увлече...
    От BerkStock във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 23
    Последно: 21-07-05, 12:30
  4. Война на ISP?
    От Sunny във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 63
    Последно: 14-02-04, 01:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе