Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 28
Like Tree22Одобрявам

Гръмнатият мигрант на границата

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #1

    Гръмнатият мигрант на границата

    новината си е новина, фактите са си факти, по тях коментар нямам

    интересно ми е друго - всичко на всичко от едно-две места се изказва нещо като... извинение, нещо като съжаление, че има загинал човек

    и двете места са политически, т.е. задължени да заемат евро-подмазваческа позиция

    никъде, ама в цялата страна, никой официално не осъжда граничаря, никой няма да го подведе под отговорност (изключая някакви формални процедури, които винаги са налице при подобен инцидент - някой да пострада от униформен при изпълнение на служ.задължения)

    всички медии обаче се нагърбиха с инициативи по защита на граничаря, по представянето му като добър човек и прочее

    изпитвам омерзение към тази клика (журналята), които изкуствено създават псевдо анти-настроения, точно защото патетично лансират про-настроения, оправдавайки нуждата от вторите, намеквайки първите
    (не знам дали се изразих достатъчно ясно )
    nero одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #2

    Отговор: Гръмнатият мигрант на границата

    Е какво ги гледаш "журналистите" - днес пишат за убит мигрант , а ако не беше стрелял най-вероятно щяха да пишат за убити/пребити гранични полицаи ... Колкото и да е гадно/цинично - аз предпочитам сегашната ситуация ... а и другите пришълци ще имат вече едно на ум .


    Аз пък предлагам да се командироват за по месец - два представителите на разните Хелзински комитети на територията владяна от ИД да следят за спазването на гражданските права ...
    nero одобрява това.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #3

    Отговор: Гръмнатият мигрант на границата

    След цялата тая история, ми идва на устата само едно - няма по тъпа държава и по тъп народ в тоя свят.
    Извинявам се, ако някой се е почувствал обиден.
    nero и grischa харесват това.

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4

    Отговор: Гръмнатият мигрант на границата

    Изразявайки подкрепата си за граничаря, на практика народа изразява подкрепа за "твърдите" мерки. Служилите в казармата знаят - часовия след предупреждение и изстрел във въздуха имаше пълното право да стреля "на месо".
    nero и grischa харесват това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #5

    Отговор: Гръмнатият мигрант на границата

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Изразявайки подкрепата си за граничаря, на практика народа изразява подкрепа за "твърдите" мерки. Служилите в казармата знаят - часовия след предупреждение и изстрел във въздуха имаше пълното право да стреля "на месо".
    и получаваше награда-отпуск

  7. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #6

    Отговор: Гръмнатият мигрант на границата

    Не съм чул, видял или прочел някъде, някой да е опазил граница с блага дума.....
    nero и DUNDURMA харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #7

    Отговор: Гръмнатият мигрант на границата

    Служилите в казармата знаят - часовия след предупреждение и изстрел във въздуха имаше пълното право да стреля "на месо".
    С "леката" забележка , че тогава обикновено никой не преминаваше границата в посока навътре ... просто нямаше желаещи .
    kokovox одобрява това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #8

    Отговор: Гръмнатият мигрант на границата

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    С "леката" забележка , че тогава обикновено никой не преминаваше границата в посока навътре ... просто нямаше желаещи .
    което е вярно,е вярно

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #9

    Отговор: Гръмнатият мигрант на границата

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Изразявайки подкрепата си за граничаря, на практика народа изразява подкрепа за "твърдите" мерки. Служилите в казармата знаят - часовия след предупреждение и изстрел във въздуха имаше пълното право да стреля "на месо".
    За да изразява някой подкрепа, значи много са се съмнявали в граничаря. Ето за това говоря. Ако бяхме хора, никой нямаше да подложи на съмнение действията на този , който пази границата, срещу организираната престъпна група, решила незаконно да погази границата и да нахлуе в чужда държава. Това, за мен, е единственото, което можеше и трябваше да се коментира. Тия хора вече трябваше да са наградени да са в домашен отпуск при семействата си, а не да ги влачат разни прокурори насам, натам. Държавата и медийте да си се заниват вече с важните проблеми, след като авганистанците са натоварени на автобус и разтоварени на Свиленград пред турската бариера.
    Pat, nero, espace и 1 други харесват това.

  12. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #10

    Отговор: Гръмнатият мигрант на границата

    Въпрос на време бе след такъв наплив на нарушители - само дано не се стигне до убийство на български граничар, че тогава горко им на следващите които нахлуват нелегално...
    nero одобрява това.

  13. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #11

    Отговор: Гръмнатият мигрант на границата

    Напълно съгласен, ама нали трябва да се "приравним" и към европейкия "поглед" на нещата. А както знаем баба Меркел заплаши дори и за проявя на враждебни настроения, камо ли за стрелба....

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #12

    Отговор: Гръмнатият мигрант на границата

    Значи някаква тумба млад здрави и агресивни минават нелегално границата вечерта (сложили си главата в торбата дето се вика) и какво да ги посрещаме с хляб и сол ли?!? Жалко за човека но случка като тази бе неизбежна и ако продължават да минават нелегално ще има още само дано не пострадат наши граничари... От друга страна този инцидент може да накара мигрантите да ни заобикалят, което е добре за нас!
    adrian_dimitrov одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #13

    Отговор: Гръмнатият мигрант на границата

    Предполагам граничаря е трябвало да стреля, за да въдвори ред. Обаче да стреляш във въздуха (с мост над главата ти) и куршума да рикушира в мост не говори за добър професионализъм. Този коршум е могло да се върне към граничарите. Трябвало е да стреля, но как го е направил....жал ми е за човека. Добре че не се е самоубил.

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    704
    #14

    Отговор: Гръмнатият мигрант на границата

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    новината си е новина, фактите са си факти, по тях коментар нямам

    интересно ми е друго - всичко на всичко от едно-две места се изказва нещо като... извинение, нещо като съжаление, че има загинал човек

    и двете места са политически, т.е. задължени да заемат евро-подмазваческа позиция

    никъде, ама в цялата страна, никой официално не осъжда граничаря, никой няма да го подведе под отговорност (изключая някакви формални процедури, които винаги са налице при подобен инцидент - някой да пострада от униформен при изпълнение на служ.задължения)

    всички медии обаче се нагърбиха с инициативи по защита на граничаря, по представянето му като добър човек и прочее

    изпитвам омерзение към тази клика (журналята), които изкуствено създават псевдо анти-настроения, точно защото патетично лансират про-настроения, оправдавайки нуждата от вторите, намеквайки първите
    (не знам дали се изразих достатъчно ясно )
    Наистина доста усукано си се изказал, ама до колкото разбирам (най-вече от последното изречение), под "псевдо анти-настроения" имаш предвид анти-настроенията към т.нар "бежанци", така ли? И обвиняваш медиите,че се опитват хитро и непряко да манипулират общественото мнение? Ако да, тогава не съм съгласен с първата част - настроенията нито са "псевдо", нито са "изкуствено създадени" от медиите. И не само в България. Имам чувството, че в Европа само Ангела Меркел остана да иска "бежанци".
    С втората част съм съгласен - отдавна медиите не са просто средства за масово осведомяване, а политически инструмент и не напразно ги наричат четвъртата власт.
    И накрая що се отнася до самия случай - ще цитирам самия Бойко Борисов (не че той го е измислил, де, най-вероятно някой от екипа му, но няма значение) - по памет казал нещо от рода на "хора, които си изпълняват работата в екстремни условия" относно граничарите. И съм напълно съгласен. Инциденти няма как да не станат, точно в тази ситуация.

  18. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #15

    Отговор: Гръмнатият мигрант на границата

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    Предполагам граничаря е трябвало да стреля, за да въдвори ред. Обаче да стреляш във въздуха (с мост над главата ти) и куршума да рикушира в мост не говори за добър професионализъм. Този коршум е могло да се върне към граничарите. Трябвало е да стреля, но как го е направил....жал ми е за човека. Добре че не се е самоубил.
    Коко, а какво значи професионализъм в тоя случай? Огледай се, ослушай се и премини ако не идва влак? Лепим квалификации с отскок, нито познаваме човека, нито сме били там....всеки участвал някога в ситуация един срещу 10-сет ще ти каже, че околността отива на заден план, нито виждаш, нито чуваш, главата ти става като на некромангър в опит да се предпазиш и да предвидиш откъде ще ти дойде...да не говорим, че гледайки снимки на моста и региона определено мога да се хвана на бас, че със сигурност не е осветен като орлов мост, ако изобщо е...ама много гадно племе сме ей....
    espace, blue1 и boje харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе