Резултати от 1 до 12 от общо 12

Избор на рали-игра с конзола за 5 годишен

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #1

    Избор на рали-игра с конзола за 5 годишен

    Здравейте на всички и тук,

    5 годишният ми син е силно запален към състезателните коли-игри. В местният МОЛ направо разбива една на ЕА Геймс.
    Дядо Коледа сега ще му подарява една игрова конзола - волан с педали, НО сериозно се зачудих каква игра да избера подходяща хем за възрастта му хем за способностите му /най вероятно и за моите/.

    Имам два лаптопа - единият е 2 GHz, 4 RAM, WIN 8, другият е около 2 GHz с 3 RAM, WIN 7.

    Предполагам ще е възможно визуализация на ТВ - Самсунг 46Ф6500 - по какъв начин да я направя и как?

    Весело посрещане на празниците на всички!

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Отговор: Избор на рали-игра с конзола за 5 годишен

    малко не става ясно - конзола ли коментираме или лаптоп с волан към тв...

  4. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #3

    Отговор: Избор на рали-игра с конзола за 5 годишен

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    малко не става ясно - конзола ли коментираме или лаптоп с волан към тв...
    Сори, за което.

    Питането ми е свързано главно със намирането на подходяща игра за посочените параметри компютри и някой да ме светне как най-добре да вържа компютъра вече със играта към ТВ? И двата имат HDMI изходи, НО не знам дали ще е подходящо така.

    Доста съм бос в тази сфера, наистина разчитам на ваши точни наставления.

    ПП. Вече купих конзола на HAMA 18. Ясно е, че е "слабичка" поне според това, което набързо пречетох тук, НО на хлапака на първо врече ще му свърши работа. Връзката й е с USB ако е важно.

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Отговор: Избор на рали-игра с конзола за 5 годишен

    "конзола" означава игрална конзола playstation, x-box, wii, psp и т.н...

    "hama thunder v18" е волан с педали, а не конзола

    ----------------------------

    да, свързването на лаптопа с тв-то става най-добре с hdmi кабел, защото тогава и образът е най-добър, и звукът ще се чува от тв-то

    ----------------------------

    важното за игрите е видеокартата, а процесорът и паметта са доста по-маловажни, така че никой не може да отговори "правилно" на въпроса

    аз бих препоръчал GRID 2, защото хем е достатъчно нова, за да красива; хем не чак толкова, че да не тръгне на нещо по-слабо; хем е достатъчно класна, за да има съвместимост с всякакви контроли

  6. Member Аватара на Shienar
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    460
    #5

    Отговор: Избор на рали-игра с конзола за 5 годишен

    За да препоръчаме игра е необходима още малко информация - тези "2 GHz" процесори какви са точно? А видеокартите на лаптопите? Ако ви е трудно да разберете вижте точните модели на лаптопите и ги пуснете тук.
    По въпроса с телевизора - купувате си HDMI кабел, като гледате да е сравнително дебел (на "Hama" са добри като цена/качество) и при ИЗКЛЮЧЕНИ лаптоп и телевизор свързвате двете устройства.

    Каква е тази конзола Hama 18? При търсене нищо не ми излезе. И все още не ми е ясно детето на лаптопите ли ще играе или на конзолата?

    П.П. Докато пишех, FearMe ме е изпреварил

  7. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #6

    Отговор: Избор на рали-игра с конзола за 5 годишен

    Извинения към всички за моята некомпетентност.

    Единият лаптоп Тошиба А300D-14U - процесор AMD Turion X2 Dual-Core RM-70 2GHz, 32 битов RAM 3 ГБ, Видеокарта - ATE Radeon HD 3400 Series


    Другият е Сансунг - NP300E5Z, процесор Intel B940 2GHz, 64 битов, RAM 4 ГБ, Видеокарта - Intel R HD Graphics , Video bios: 2098.0

    Посочената GRID 2 дали ще е подходяща за тези параметри?
    Може и други предложения за гореописаните машини.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #7

    Отговор: Избор на рали-игра с конзола за 5 годишен

    Честито Рождество Христово!!!

    Вчера инсталирах GRID 1 на Самсунг-а, понеже 2-ката нещо не искаше - изписваше ми "The program cant t start because XINPUT1_3.dll is mising from your computer. Try reinstalling the program to fix this problem." ??? Единствено като проблем видях с инсталацията на DirectX със инсталацията на ГРИД-а, иначе имам инсталиран DirectX 11, но не е последна версия. Дали проблема е там и защо?

    С ГРИД 1 пък проблем няма при инсталацията, НО доста се разочаровах от волана ХАМА 18 и се надявам да се дължи на настройки:

    Значи няма никаква "чувствителност" на волана при леко завиване - т.е. колата завива чак след 50% навит волан и то супер РЯЗКО, след което следва катастрофа. Не може да се управлява въобще.
    В упътването на ХАМА-та пише за някаква DEAD ZONE за калибриране - намерих го в Опции, но там се настройва във проценти. След пробване на различни % постоянно имах проблеми - в повечето случаи волана въобще не бе свързан към играта или работеше само един от педалите, без управление или какво и да било.

    Моля за съвет дали е възможна настройка за прецизно управление и как да бъде осъществена тя?

    Поздрави.

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #8

    Отговор: Избор на рали-игра с конзола за 5 годишен

    И аз мислех да купувам такива КОНТРОЛИ за сина, но след изчетени мнения не само тук, всеобщото мнение е, че ВОЛАНИ за ПОД 100 лв ВТОРА употреба са си чисто МЪЧЕНИЕ за играещия! Така че, ако има възможност ВРЪЩАЙ го и си търси качествен!

  11. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #9

    Отговор: Избор на рали-игра с конзола за 5 годишен

    Волана го подкарах - за сега доволно. Калибрирането го направих като доста ме измъчи - с нови драйвери на ХАМА и през самата игра Грид 1.

    Все още търся подходяща рали игра за 4-5 годишен понеже Грид е доста добра, НО като че ли не е за него.

    Моля дайте предложение за игри съобразено със параметрите по-горе и респективно къде да ги търся/тегля.

  12. Member Аватара на Shienar
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    460
    #10

    Отговор: Избор на рали-игра с конзола за 5 годишен

    Test Drive Unlimited. Не съм на 100% убеден, че ще върви добре, но играта си струва опита. Друг добър вариант за контролери са NFS сериите и по-специално 5-цата (Porsche Unleashed) - за мен това е най-близката до реалността версия, стига да успеете да я подкарате под 7-ца.

  13. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #11

    Отговор: Избор на рали-игра с конзола за 5 годишен

    Последните 5-6 NFS поредицата (може би с леко изключение на Shift1/2) са доста елементарни и няма да има проблем да се играят от малки деца - там повечето коли "летят" еднакво и удари в стени и съперници не са от особено значение . Blur също е забавна и без особени изисквания за възможностите на играещия . Може да пробвате и Driver SF .

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #12

    Отговор: Избор на рали-игра с конзола за 5 годишен

    Благодаря на всички Ви.

    Ще ги пробваме и споделим впечатления.

    Весело посрещане на празниците.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Пореден избор на конфигурация за НТРС и някоя игра
    От Rusin atanasov във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 0
    Последно: 03-09-14, 16:06
  2. Отговори: 1
    Последно: 27-04-13, 18:14
  3. Избор на игрова конзола
    От emos във форум Конзоли за игра
    Отговори: 11
    Последно: 06-03-12, 01:09
  4. Отговори: 0
    Последно: 03-09-07, 13:40
  5. Рали България
    От bucho във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 09-07-05, 21:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе