Резултати от 1 до 12 от общо 12

Избор на игрова конзола

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #1

    Избор на игрова конзола

    Здравейте!

    От игровите конзоли рабирам дотолкова, доколкото са супер за клъстерни конфигурации и тенденциите при тях изобщо. Но се обърнаха към мен за съвет за избор с цел подарък на 8 годишно момче.
    Моля за съвет на какво да се спрем - Sony PlayStation II или III, Nintendo или X-Box и съответните им portable версии? Предимства и недостатъци на всяка платформа - вкл. възможности за доп. периферия, доколкото я има, както и рабира се, лесен достъп до заглавия за тях. Цената ще я мислим после, въз основа на вашите препоръки!

    Предварително благодаря на отзовалите се!

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2

    Re:Избор на игрова конзола

    Цитат Първоначално публикувано от emos
    Но се обърнаха към мен за съвет за избор с цел подарък на 8 годишно момче.
    И после, защо децата ни растат - зомбита... Защо не му подарят конструктор или колело...
    Извини ме, но не мога да се сдържа! Това не е подарък за 8 годишно дете!

  4. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #3

    Re:Избор на игрова конзола

    Не си спомням кой се беше подписал с "Мнението е като задника - всеки си го има!"
    Принципно си прав, но не и в случая - детето е отличник, постоянно се класира на каквито има там конкурси, изложби и т.н. За годините си е достатъчно отговорно, за да разбере, че това е подарък за положените от него усилия за постигането на тези резултати.
    В интерес на истината ми се иска да им предложа Nintendo с разните му там приставки за физическа дейност, за да може да има и някакво по-сериозно раздвижване по време на игрите. Затова и така поставих въпроса...

    P.S. Към модераторите - сега видях, че Игри е в подфорум Софтуер, а на практика въпросът е повече хардуерен - ако сметнете, че е удачно, преместете я където е по-добре...

  5. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #4

    Re:Избор на игрова конзола

    Цитат Първоначално публикувано от emos
    Не си спомням кой се беше подписал с "Мнението е като задника - всеки си го има!"
    Принципно си прав, но не и в случая - детето е отличник, постоянно се класира на каквито има там конкурси, изложби и т.н. За годините си е достатъчно отговорно, за да разбере, че това е подарък за положените от него усилия за постигането на тези резултати.
    В интерес на истината ми се иска да им предложа Nintendo с разните му там приставки за физическа дейност, за да може да има и някакво по-сериозно раздвижване по време на игрите. Затова и така поставих въпроса...

    P.S. Към модераторите - сега видях, че Игри е в подфорум Софтуер, а на практика въпросът е повече хардуерен - ако сметнете, че е удачно, преместете я където е по-добре...
    Аз позвам доста често тази фраза ;-), може и от мен да си я чул.
    Купих на сина ми PS3 и PSP, резултата е, че още не е станал и отворил очи сутрин и хваща PSP-то. После играз по цял ден, спира за 3 минути да хапне като ме кара да му занеса храната до бюрото и/или леглото, за да не губи време и пак играе до вечерта до късно. Така всеки ден. Когато все пак спира да почине хваща Плейстейшън 3-ката за отмора. Гледам го ужасен, каква грешка голяма допуснах с тези конзоли. Отделно дето се е зомбирал, ама наистина се е вманиачил стана и супер нервен. Та така. Един конструктор или колело, както бе казано по-горе е истински подарък а не наркотик като конзолите.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    359
    #5

    Re:Избор на игрова конзола

    Цитат Първоначално публикувано от ru-boy
    като ме кара да му занеса храната до бюрото и/или леглото, за да не губи време
    Имаш доста по сериозен проблем с детето си!!! И той не е конзолата.
    Дано да си ме разбрал.

  7. Novice
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    2
    #6

    Re:Избор на игрова конзола

    Ти моеж да му земеж каквато искаш конзола. Но трябва да му е уъграничено времето с козлолата, зада не е като зомби и да няма турбички под очите. Аз бих ти препоръчал да му вземеш psp или ps3 или Ps 2, изобщо ни му зимай хbox игрте са по 100-140 лв, а за ps-тата са по 10-90 лв.

  8.  
     
  9. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #7

    Re:Избор на игрова конзола

    Дилемата трябва да е между XBox и PS3. Вторият е с блурей плеър ако може да се възприеме като плюс. Колкото до цената на игрите ....едва ли някой си купува игри в нашата страна ...освен една задължителна за да подкара другите От няколко седмици разцъквам един PS3 и не мога да свикна да играя FPS с гейм пад. Явно съм дърт за такива работи вече.

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #8

    Re:Избор на игрова конзола

    Цитат Първоначално публикувано от Gopeto11pz
    Ти моеж да му земеж каквато искаш конзола. Но трябва да му е уъграничено времето с козлолата, зада не е като зомби и да няма турбички под очите. Аз бих ти препоръчал да му вземеш psp или ps3 или Ps 2, изобщо ни му зимай хbox игрте са по 100-140 лв, а за ps-тата са по 10-90 лв.
    приятелю, независимо на колко си години, след като можеш да се регистрираш и да даваш мнения и съвети, то тогава трябва да можеш да го правиш и на книжовен български език

    досега имаш 2 мнения, написани като от пълен неграмотник. още едно такова и си "чао", ясно?

  11. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #9

    Re:Избор на игрова конзола

    Цитат Първоначално публикувано от stenly
    Дилемата трябва да е между XBox и PS3. Вторият е с блурей плеър ако може да се възприеме като плюс. Колкото до цената на игрите ....едва ли някой си купува игри в нашата страна ...освен една задължителна за да подкара другите От няколко седмици разцъквам един PS3 и не мога да свикна да играя FPS с гейм пад. Явно съм дърт за такива работи вече.
    Аз си купувам игрите и имам доста, примерно 20 може и повече да са. Ако ми кажеш как да не си ги купувам ще съм ти благодарен. Изчетох достатъчно в нета по въпрос и нищо от прочетеното не ме устройва.
    Само за PSP-то намерих решение, за PS3-ката нищо разумно не намерих.

  12. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #10

    Re:Избор на игрова конзола

    ru-boy ако не си се ъпдейтнал с последната версия на фирмуера има шанс за теб Ако си с последната, чакаш да излезе хак или направо фирмуер и после качваш играта на външен /вътрешният диск и играеш

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #11

    Re:Избор на игрова конзола

    В нас имаме хиксбокс с кинект...няма такъф фитнес...ако се иска нещо което да не те държи на дивана константно, препоръчвам хиксбокс. За съжаление, игровата конзола означава допълнителна инвестиция от гледна точка на 'не кракнати' игри и тем подобни. Не че не става, но е по-засукано от на компютър и рисковете са по-големи. Ако това не е проблем бих казал Xbox над PS3. Имайки предвид че е продукт на майкрософт, интеграцията е бомба с настолен компютър и конзолата се превръща в мултимеедиен център. Кинкта разпознава глас и картина и ако не си паранаоик, е доста приятна играчка да даваш гласови команди и да те разпознават като погледнеш телевизора (мен ме гони параноята но други хора се забавляват)...това е...

    ако ще е това...ще трябва голяма стая за кинекта...сериозно ...поне 2-2.5 метра отстояние от телевизора. Това за нас беше неприятна изненада, та размествахме покьщнина.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    338
    #12

    Re:Избор на игрова конзола

    За играене с Kinect са необходими най-малко 2.8 метра, като препоръчителното разстояние е 3-3.5 метра. При заставане на по-малко от 2.5 метра от Kinect, устройството просто отказва да реагира в повечето случаи и излиза едно меню, в което те моли да се отдалечиш назад. :rolleyes: Иначе наистина е добър начин да се пораздвижи човек (защо не и двама-трима наведнъж), но като основен негов недостатък според мен е това, че отчита човешките движения с около секунда забавяне, т.е. замахнеш с лявата ръка и човечето ти на екрана замахва едва след секунда, което често е и повод играта да приключи по-рано от желаното.
    По-добрият вариант за едно малко дете (ако все пак трябва да е конзола, а не друг подарък) е Nintendo Wii, чиито игри също се управляват посредством човешки движения. Графиката му не е толкова добра като на XBOX360 и PS3, но има голямо разнообразие от семейни игри, а преобладаващият графичен стил на игрите е с пъстри цветове. Най-важното - за Wii почти не се срещат игри с прекомерно насилие, кървища и псувни, докато такива заглавия излизат редовно за XBOX360 и PS3.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Конзола под наем?
    От yonkok във форум Конзоли за игра
    Отговори: 6
    Последно: 05-05-15, 15:40
  2. Избор на рали-игра с конзола за 5 годишен
    От JKanchev във форум Конзоли за игра
    Отговори: 11
    Последно: 28-12-13, 12:21
  3. Помощ за игрова конзола
    От Caesar във форум Конзоли за игра
    Отговори: 2
    Последно: 16-12-11, 00:56
  4. Продавам: DJ USB конзола Behringer BCD3000
    От ventci във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 24-03-09, 00:59
  5. браузъри за конзола
    От fori във форум Linux
    Отговори: 4
    Последно: 01-03-03, 20:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе