Резултати от 1 до 7 от общо 7

PS3 не изкарва картина на ТВ Samsung - здрави HDMI портове и кабели

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    131
    #1

    PS3 не изкарва картина на ТВ Samsung - здрави HDMI портове и кабели

    Здравейте!
    Взех си едно PS3 fat но не иска да изкара картина през HDMI, на тв Samsung UE40EH6030.
    Пробвах с 2 различни хдми кабела и в двата порта на тв-то.
    PS-то го тествах на телевизор Сони и там работи без проблем и с двата кабела.
    Тествах лаптоп с двата кабела на Самсунга и двата порта работят.
    Пробвах да задържа бутона за включване на PS-то докато писне но отново без ефект.

    И излиза че: портовете са здрави, кабелите са здрави, и конзолата е здрава а картина няма
    Като свържа хдми кабела към самсунга ми светва че има нещо свързано към този порт но изписва кабела не е свързан. Стартирам конзолата и надписа се сменя на "Няма сигнал".

    С кабел Multi video за чинчове, изкарва картина на самсунга. Пробвах да ресетвам настройките на конзолата но без ефект.
    В нета се натъквам и на други оплаквания за свързване на PS3 със Самсунг тв.


    Някой с решение ?
    Този пост е редактиран от eclips; 29-09-20 в 21:21.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #2

    Отговор: PS3 не изкарва картина на ТВ Samsung - здрави HDMI портове и кабели

    Нямал съм проблеми с тв Самсунг - ресетна ли видеото на ПС3 (задържаш бутона за вкл. докато изпищи втори път , доколкото помня)?
    В настройките за ХДМИ на тв изключил ли си УХД цвят? Може да изключиш и Анинет-а. Изключване на тв от захранване за 5-10 мин.?
    Ак нищо не помага ти остава да си вземеш компонентен кабел за ПС3 - пак ще имаш ХД резолюции.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    131
    #3

    Отговор: PS3 не изкарва картина на ТВ Samsung - здрави HDMI портове и кабели

    Fat няма второ писукане!
    Взех на заем компонентен от PS2 и като пусна конзолата тя засича че е свързана с ХДМИ и ме пита, дали искам да я използвам с оптимални настройки за ХДМИ (или нещо подобно беше). Като цъкна ок се прехвърля на хдми сигнал и сигнала от компонентния изчезва, ама на тв-то пак си пише че няма сигнал от хдми.

    УХД цвят и Анинет - такива настройки не открих в самсунга.


    В един чуждестранен форум бяха писали че проблема се решава с HDMI суич. Сега взех един за проба но без резултат.

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #4

    Отговор: PS3 не изкарва картина на ТВ Samsung - здрави HDMI портове и кабели

    Като свързваш аналоговия кабел (компонент) трябва да си махнал HDMI кабела.
    Не помня как беше при фат моделите, но ако е ъпдетвана би трябвало да е същото - той софтуера си е един. Ако си успял да ресетнеш видео настройките , би трябвал да ти тръгне на СД резолюция и да те пита дали искаш да преминеш на 1080р .

    При тоя модел Анинет-а май беше в ТООЛ бутона , другото може и да го няма - то е при следващите модели.
    Преименуване на съответния HDMI като PC и включване на "гейм" мод-а пробва ли?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    131
    #5

    Отговор: PS3 не изкарва картина на ТВ Samsung - здрави HDMI портове и кабели

    Когато съм свързал аналоговия и хдми кабела също ме пита дали искам да премина към 1080p. Потвърждавам но без ефект.

    Конзолата е с един от най старите ъпдейти v.2,35.

    Пуснал съм гейм мода но нищо. В тоол бутона също няма Анинет. А преименуването на порта не знам как става.

  7. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #6

    Отговор: PS3 не изкарва картина на ТВ Samsung - здрави HDMI портове и кабели

    Оставяш само аналоговият компонентен (с петте чинча - червен, зелен, син за видео и червен-бял за аудио) и тогава би трябвало да си работи и в ХД резолюции (720/1080)

    На друг тв работи ли? Ако да пробвай да настроиш ръчно резолюцията да не е на автоматично, а на 576 и 720р
    Ако няма нищо важно на нея пробвай с ъпдейт и ребилд (връщане на заводски и ново инициализиране) от сервизното меню.
    В тубата има доста помощни клипове



    и т.н.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    22
    #7

    Отговор: PS3 не изкарва картина на ТВ Samsung - здрави HDMI портове и кабели

    Оправихте ли проблема, ако не, проверете кабелите, които свързвате PS-a със ТВ-то

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Samsung UE55KS7002UXXH настройки на картина и др
    От VasilStoilov във форум Samsung телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 15-10-16, 17:25
  2. Изкарва картина само на extended
    От Stefan Troplev във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 09-06-15, 09:44
  3. Продавам 10 броя hdmi to hdmi кабели
    От pe6o1975 във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 21-03-14, 18:11
  4. Продавам DVD система за дом.кино Panasonic, HDMI и колонни кабели
    От vessk0 във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 04-12-12, 15:28
  5. Настройка картина на Samsung UE-40EH5450
    От vini_71 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 07-08-12, 10:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе