Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 32

Задача №9

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    421
    #1

    Задача №9

    Предлагам нова задачка[8D]

    Е, не е нова ,но мисля че е интересна , като за хора с добро пространствено виждане.

    Въпроса е прост. КАК ИЗГЛЕЖДА ТРЕТАТА ПРОЕКЦИЯ НА ТЯЛОТО, чиито две проекции виждате на картинката. Гледано по посока на стрелката



    Нека ми простят тези, които не са учили чертане (не че това помага много в случая)[:D]

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #2

    Задача №9

    правоъгълник висок, колкото първата рис. и широк, колкото по-долната от страна на стрелката.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    421
    #3

    Задача №9

    Е-е-е не е толкова просто , ru-boy. Какво става тогава с онази част изрязаната? Как трябва да изглежда тя на долната проекция, ако си прав?

  5. Member Аватара на sclera_bg
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    475
    #4

    Задача №9


  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #5

    Задача №9

    според мен мисля че 3-тата е просто един правоъгълник

    без никакви вътрешни очертания

    първото е нещо подобно на маса , сложена по гръб , второто е на една страна , и третото битрябвало да е маса, поставена по нормален начин .

    _________

    | |

    | |

    | |

    |________ |

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    421
    #6

    Задача №9

    Интересна версия , sclera_bg, но и това не е верния отговор.

    В твоя случай трябва да се вижда "горния ръб" на стъпалато, ако мога така да го определя []



    Mr. Techno, не е правоъгълник, това беше версията и на ru-boy, но не е

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #7

    Задача №9

    Реципрочно на първото?

    Неква масичка с дупка по средата да си оставяме чиниите

    Излъгах ви - пак пиша без да мисля. Еднаква на първото но с дължина страната, сочена от стрелката.

    Слагайте масите

  10. Gadget
    Guest
    #8

    Задача №9

    Ако горното е проекция на изглед отгоре, то проекция на изглед отляво ще е правоъгълник, както е писал ru-boy, но висок колкото долната рисунка, където е стрелката и широк височината на горната пак от страната на стрелката. Дупката, която е посредата, отляво не се вижда



    Реално се търси проекцията на маса с дупка посредата

  11. Senior Member Аватара на Profita
    Тук е от
    Jun 2003
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,137
    #9

    Задача №9



    С червено - страната която се търси.

    Сори за калпавия рисунак. Изморени ми са очите, за да го доизглаждам сега.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,053
    #10

    Задача №9

    ми не може да се определи... тази страна, която не я виждаме - може да изглежда както си иска... []



    и защо пък решихте, че е маса... пияндурници такива... [:D]



    с интерес чакам доказателството... [8D]

  13. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #11

    Задача №9

    Така ще изглежда.

    Който има поне малка представа от чертане знае какво означава пунктираната линия.







    EDIT

    И понеже участник от форума, гледайки т. нар. чертеж ми пише, че вероятно се шегувам, слагам и един супер плах опит на 3D изображение на предмета.

    Нещо като аксонометрия, пак за тези, които имат представа от чертане.



    Ето го.

    Грозно, но пък от сърце. Дано е разбираемо.


  14.  
     
  15. Gadget
    Guest
    #12

    Задача №9

    Ама сте ми... това е маса с 2 крака П-образна с дупка. Кво толкова му се дзверите?

  16. Senior Member Аватара на Profita
    Тук е от
    Jun 2003
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,137
    #13

    Задача №9

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"><div align="right">Originally posted by Malone*-*14/09/2004*:* 17:33:01</div id="right"></td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Участника от форума наистина мислеше, че се шегуваш, но ако се задълбочим в чертежа възможността да има заоблени форми никак не е изключена. По условие не са дадени ръбове. Погледнато точно в средата на графиката, ръбове не се виждат.



    Но участника казва... Ще видим кой прав, кой крив.



    EDIT//

    А защо пък да не изглежда така:






  17. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #14

    Задача №9

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">EDIT//

    А защо пък да не изглежда така:









    <div align="right">Originally posted by Profita*-*14/09/2004*:* 18:14:56</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Знаех отговора, но ви оставих да се потите :-)

    Единствено @Malone e прав - само той е стоял трезвен в часовете по чертане, а другите все за маси си мислите.... не се наядохте, не се напихте, бе ей! :-) Първо е масата, после е дупката... :-Р - съвместяват се само при остра липса на легло или мокет, да не одървите там дето не трябва :-) @DЗВЕР и за теб се отнася!



    @Profita, не може да изглежда така, както предлагаш в последният си пост, защото ръбовете от втората проекция (изглед отгоре) си личат!!! А на фигурата от задачата не си личат, т.е. няма такива, от което следва че погледнато отгоре фигурата е овална (няма каква друга да е), като се вземат предвид зададените проекции.



    Айде на масата сега.

    И всеки да си носи дупка... ;-)



    <font color="blue">//Добавено:</font id="blue">



    Нека онагледя още веднъж:








  18. Senior Member Аватара на Profita
    Тук е от
    Jun 2003
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,137
    #15

    Задача №9

    IvO, да спреш алкохола []

    Я обърни фигурата от втория ми пост на обра<font color="pink">т</font id="pink">но - с основата нагоре и виж дали ще ти се виждат ръбовете. []



    Ако не си съгласен - ще ти начертая всестранен проект на втората ми графика, да се убедиш, че има вероятност да е от верните отговори, като не отричам като такъв и този на участника показал елепсовидната форма.

    Малоун... []



    <font color="pink">Edit// от вашите маси изядох една буква [:P]</font id="pink">

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Задача 270 (Следваща задача)
    От tricklys във форум Логически задачи
    Отговори: 18
    Последно: 22-06-05, 11:43
  2. Задача №183 (Нелогическа задача)
    От Cko във форум Логически задачи
    Отговори: 17
    Последно: 23-02-05, 16:16
  3. Задача №62
    От dedis във форум Логически задачи
    Отговори: 3
    Последно: 29-10-04, 12:23
  4. Задача №61
    От Raid във форум Логически задачи
    Отговори: 6
    Последно: 28-10-04, 14:57
  5. Задача № 46
    От bestman във форум Логически задачи
    Отговори: 16
    Последно: 10-10-04, 09:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе