Резултати от 1 до 11 от общо 11

Задача №23

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #1

    Задача №23

    първо едно уточнение, което ми се иска да направя:

    трябва да се мъчим да дадем почти нерешими задачи, или такива, които просто да пораздвижат мозъка?



    ето и една бърза, на prima vista, от мен:



    имаме два съда с течности ( да речем спирт и вода ). във всеки съд има по точно 2 литра от съответната течност. взимаме 150 мл от водата и я изливаме в спирта. разбъркваме добре, за да стане хомогенна сместта. след това взимаме 150 мл от новополучената смес и я изливаме в първия съд.



    въпросът е: по-голяма концентрация на спирта във водата ли имаме или на водата в спирта?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,233
    #2

    Задача №23

    Концентрацията и на водата в спирта, и на спирта във водата е абсолютно еднаква.

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Задача №23

    ... защото?



    p.s. стига вися в нета и решава задачите, бе [:P]

  5. SAGE
    Guest
    #4

    Задача №23

    Искам да питам колко градусов е спирта и ставали за пиене[?][:D]



    //Edit

    отговор на горния пост:

    Защото след това се сипва 150 мл СПРИТ във водата.

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Задача №23

    sage, не забравяй, че при второто преливане не спирт се сипва във водата, а новополучена смес, от която известна част вече не е спирт, а вода!

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,233
    #6

    Задача №23

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">... защото?



    p.s. стига вися в нета и решава задачите, бе [:P]



    <div align="right">Originally posted by FearMe*-*20/09/2004*:* 23:53:46</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    1. Ами след двете преливания и в двата съда има същото количество течност, което е имало в началото и освен това има еквивалентни количества от "алтернативната" течност във всеки от съдовете.



    2. Ми кво да направя, като са ме изгонили да си гледам мача на компютъра и в KlipFolio-то постоянно ми се появяват постове... Обявявам си автомораториум върху решаване на задачите - 3 дни няма да поствам отговори.



    //edit

    Сега прочетох отговора на Задача 1 (и самата задача []). Мисля, че сега е ред на Duhche. FearMe?



    //edit 2

    Решението в числа:



    1. В първия съд остават 2000 - 150 = 1850 г вода.

    2. Във втория съд стават 2000 г спирт (93.02%) и 150 г вода (6.98%).

    3. В първия съд преливаме 150 г течност, от която 139.53 г (93.02%) е спирт и 10.47 г (6.98%) е вода.

    4. При това положение водата в първия съд става 1860.47 г (1850 + 10.47), толкова, колкото и спиртът във втория съд (2000 - 139.53).

    5. При условие, че количествата на "оригиналните" течности в съответните им съдинки са равни, и крайното количество на течност също е непроменено, то и концентрациите са равни.



    //edit 3 & offtopic, ама много ми е кеф и не мога да се сдържа:



    Glory, Glory Man United!!!














  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #7

    Задача №23

    Така е най-добре. Duhche има думата.

    Освен това едно пиленеце ми пошепна, че вчера си е взела държавния изпит по английски с отличен! Има право на награда.

    Duhche ти си на ход!!! Чакаме!

  10. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #8

    Задача №23

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"><blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">... защото?



    p.s. стига вися в нета и решава задачите, бе [:P]



    <div align="right">Originally posted by FearMe*-*20/09/2004*:* 23:53:46</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    1. Ами след двете преливания и в двата съда има същото количество течност, което е имало в началото и освен това има еквивалентни количества от "алтернативната" течност във всеки от съдовете.



    2. Ми кво да направя, като са ме изгонили да си гледам мача на компютъра и в KlipFolio-то постоянно ми се появяват постове... Обявявам си автомораториум върху решаване на задачите - 3 дни няма да поствам отговори.



    //edit

    Сега прочетох отговора на Задача 1 (и самата задача []). Мисля, че сега е ред на Duhche. FearMe?



    //edit 2

    Решението в числа:



    1. В първия съд остават 2000 - 150 = 1850 г вода.

    2. Във втория съд стават 2000 г спирт (93.02%) и 150 г вода (6.98%).

    3. В първия съд преливаме 150 г течност, от която 139.53 г (93.02%) е спирт и 10.47 г (6.98%) е вода.

    4. При това положение водата в първия съд става 1860.47 г (1850 + 10.47), толкова, колкото и спиртът във втория съд (2000 - 139.53).

    5. При условие, че количествата на "оригиналните" течности в съответните им съдинки са равни, и крайното количество на течност също е непроменено, то и концентрациите са равни.



    <div align="right">Originally posted by Raid*-*21/09/2004*:* 00:01:02</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Абе, Raid, ти друга работа нямаш ли си? Стига с тия задачи, бре! И без това водиш по точки :-) Я излез навън и се огледай за някоя пищна руса мадама, спиртосай я и след това я закарай до "Метро"-то да й покажеш какви близалки има :-Р... пък после ще си преливате течностите материално... :-)




  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,233
    #9

    Задача №23

    @IvO_tm

    Както се пееше в една песен "само ч'ай да свърши мача - пет деца ша ти избачкам". Мача свърши - след малко отивам на бачкане [:P].

    Пък и вече си обявих автомораториум [xx(].

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    554
    #10

    Задача №23

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">...Защото след това се сипва 150 мл СПРИТ във водата...



    <div align="right">Originally posted by SAGE*-*20/09/2004*:* 23:55:46</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Ползва се като разредител на водка "Армеец" [:D]

  13. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #11

    Задача №23

    отсъждам: Duhche е наред

    (courtesy Raid [])

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Задача 270 (Следваща задача)
    От tricklys във форум Логически задачи
    Отговори: 18
    Последно: 22-06-05, 11:43
  2. Задача №183 (Нелогическа задача)
    От Cko във форум Логически задачи
    Отговори: 17
    Последно: 23-02-05, 16:16
  3. Задача №62
    От dedis във форум Логически задачи
    Отговори: 3
    Последно: 29-10-04, 12:23
  4. Задача №61
    От Raid във форум Логически задачи
    Отговори: 6
    Последно: 28-10-04, 14:57
  5. Задача № 46
    От bestman във форум Логически задачи
    Отговори: 16
    Последно: 10-10-04, 09:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе