Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 22

Задача № 34

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Profita
    Тук е от
    Jun 2003
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,137
    #1

    Задача № 34

    Задачата ви е да попълните празните места в дадените по-долу изречения с думи, които най-добре подхождат на смисъла на изречението като цяло.

    За решение то й е достатъчно само да посочите номера на въпроса и буквата на отговорите, който смятате за верни.





    1. ____ теза разглежда политиката като сфера на ____ на различните групови и класови интереси в съвременното общество.

    а) научната ; незачитане

    б) демократичната ; синхронизиране

    в) тоталитарната ; нивелиране

    г) демократичната ; противоборство

    д) либералната ; потискане



    2. ____ във формата на ____ се осъществява чрез конституционно гарантиране на свободното волеизявление и политическия плурализъм в обществото.

    а) народовластието ; парламентарната демокрация

    б) абсолютизмът ; абсолютна монархия

    в) вождизмът ; фашистка държава

    г) народният суверенитет ; тоталитарна държава

    д) демокрацията ; диктатура



    3. Налагащата се тенденция на ____ на демократичните процеси е следствие от ____ на демократичните ценности от все повече и повече народи.

    а) глобализация ; приемането

    б) затормозяване ; възприемането

    в) упадък ; абсолютизирането

    г) интернационализиране ; незачитането



    4. Целта на ____ e да не се допуска ____ вариант за разрешаване на споровете, а да се търси по пътя на преговорите взаимно приемлив компромис между враждуващите държави.

    а) посредниците ; съгласуван

    б) политиците ; изгоден

    в) военните ; мирен

    г) правителствата ; компромисен

    д) дипломатите ; военен



    5. Професорът ____ младите хора в катедрата, но не смята за правилно да ги ____ .

    а) обича ; игнорира

    б) следи ; наблюдава

    в) недооценява ; поощрява

    г) уважава ; толерира

    д) страни от ; приобщава


  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #2

    Задача № 34










  4. Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    228
    #3

    Задача № 34

    Отговорите са:

    1 б

    2 а

    3 а

    4 д

    5 г

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Задача № 34

    1.б

    2.а

    3.а

    4.д

    5.г

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #5

    Задача № 34

    1-б

    2-а

    3-а

    4-д

    5-г

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    Задача № 34

    буахахахаха..... е на това му казвам аз дебнене.... и бърз нет [:D]



    malone, твоят се е постнал пръв, защото не си слагал нищо между номера и буквичката [:P]



    p.s. връщам се към правенето на субтитрите на два филма на чаплин - The Rink и Easy Street. на някой ако му трябват, да свирка. have a nice day, dudes

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #7

    Задача № 34

    Мисля, че предишният вариант без обявяване на час и дата на задачата беше по - демократичен. Тук нещата зависят от това, кой ще "причака" задалия задачата(без да говорим за скорост на връзката) и на повечето от останалите участници им се отнема възможността даже и на късмет да участват в задачите.


  10. Senior Member Аватара на Profita
    Тук е от
    Jun 2003
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,137
    #8

    Задача № 34

    Изключително вярно и светкавично бързо.



    <font color="red">Малоун, с удоволствие ти предавам щафетата за задаване на нова <u>логическа</u> задача. </font id="red">



    ...........................................................

    <font size="1">EDIT//

    ДЗВЕР, напротив. Задачата е прекалено лесна, за да се пуска без точен час. Предизвестила съм всички ви за началото на старта още вчера в 18.30 h (ако не ме лъже паметта), така че извинения от какъвто и било род не са коректни.

    Въпроса опираше до време. Още вчера предупредих за това. Който е имал желание да участва е бил в готовност точно в 10.00 h</font id="size1">




  11. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #9

    Задача № 34

    Мдам,

    Сигурно има и други начини да си премерим бързописа и скоростта и надежността на връзката в даден момент.[:D]

  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #10

    Задача № 34

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Мдам,

    Сигурно има и други начини да си премерим бързописа и скоростта и надежността на връзката в даден момент.[:D]



    <div align="right">Originally posted by Lupus*-*28/09/2004*:* 10:28:40</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    мдам, след n+1 бири трябва да си проверим връзката между главния мозък и ръката и така ще си сверим бързописите [:D]

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #11

    Задача № 34

    Ко напрайхте вий - задачата публикувана в 10 часа, сигурно излязла във форума в 10,05 и в 10,06 вече нямало задача. Постарайте се поне следващата да не приключи толкова бързо; иначе кръгът на участниците ще се сведе до малочислена групичка

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    228
    #12

    Задача № 34

    Времето зависи повече от вида на задачата, ако е нещо малко по-сложно ще има по-добра равнопоставеност при отговорите, а ако е нещо на което може да се отговори за 1 мин. то всичко опира до връзка и писане.

  16. Senior Member Аватара на Profita
    Тук е от
    Jun 2003
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,137
    #13

    Задача № 34

    Не е хубаво човек да не може да губи. Оправдания си имаме всички.

    За тези, който времето им е проблема

    - Задачата е пусната точно в 10.00 h

    - Първият отговор е в 10.06 h



    Освен това като казах лесна, не се хващайте за думите ми. За решението и се изисква добра логика. Нека някой ме обори. Имало е и други задачи с времетраене 6 мин. Не ме карайте да ровя в архива сега.



    И като заключение: нямам какво друго да кажа, освен да ви призова да прочетете последния пост на FearMe. Логично обоснован.


  17. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #14

    Задача № 34

    Хм, малко съм разочарован от реакциите на някои от участниците, но ... дано това се дължи на факта, че форума не може да предаде веселия тон [ако е такъв] на написаното от тях.

    Последното нещо, което целя е да доказвам бързописа си или бързината и надеждността на връзката ми [де да беше бърза и надеждна].



    Може да ви се стори невероятно, но дори не съм прочел, че има някъкъв начален час за задачата на Profita.

    Просто в къщи нямам Internet от известно време и последните постове, които съм прочел от вчера са малко преди 17.30, така че последния на Profita съм го пропуснал.

    Чиста случайност е влизането ми в тази тема, точно в уречения час.



    Нямам амбиции за точки или какъвто и да е друг стимул.

    Просто ми е приятно да си натоваря мозъка с нещо извън преките ми задължения. Приемам този "квазираздел" от форума по този начин.

    Не ми е интересно кой пръв ще намери решението, а за колко време аз ще се справя. Или къде съм сбъркал, ако не успея.



    Така че ... задача ще напиша, а ако има някой желаещ точки [от далите верен отговор] му ги преотстъпвам с удоволствие.

    []

  18. Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    228
    #15

    Задача № 34

    @Profita, извинявай ако съм те засегнал, не съм имал това впредвид. Честно казано не следя задачите нито кога точно ще бъде постната следващата, просто нямам толкова свободно време. Просто, споделих, че би било добре ако задачите изискват поне около 10-15мин. мислене за да има по-добра равнопоставеност. Поне така мисля.



    @Malone, ами и аз точно като теб просто попаднах по нужното време за тази задача. Но, това което е сигурно е че ти си пръв. Успех.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Задача 270 (Следваща задача)
    От tricklys във форум Логически задачи
    Отговори: 18
    Последно: 22-06-05, 11:43
  2. Задача №183 (Нелогическа задача)
    От Cko във форум Логически задачи
    Отговори: 17
    Последно: 23-02-05, 16:16
  3. Задача №62
    От dedis във форум Логически задачи
    Отговори: 3
    Последно: 29-10-04, 12:23
  4. Задача №61
    От Raid във форум Логически задачи
    Отговори: 6
    Последно: 28-10-04, 14:57
  5. Задача № 46
    От bestman във форум Логически задачи
    Отговори: 16
    Последно: 10-10-04, 09:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе