Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 56

Задача 39

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #1

    Задача 39

    Ами това е, разгадайте надписа

    Прости думи на английски език.







    Като се прибера в къщи, ще дам малко предистория на това нещо...

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #2

    Задача 39

    Кайсо... много се извинявам, пич, но това НЕ Е логическа задача!!! Моля те, анулирай я и задай друга! Влизаш в разрез с правилата - тук се изискват специфични познания по английски език, както сам казваш... Може да са прости думи, ама поне да беше на български!!! На FearMe му беше простено (за Задача № 1), защото тогава още нямаше правила, но сега ти не си оправдан.





    <font color="blue">//Добавено:



    И, моля те, бъди по-сериозен в задаването на задача! Какво е това "като се прибера после - тогава допълненията". Да ги нямаме такива неща - или ще задаваш точна, ясна и пълна задача - или не. Не се обиждай - постави се на мястото на другите - както виждаш, все още няма отговорил (и едва ли ще има)...</font id="blue">




  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    45
    #3

    Задача 39

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Кайсо... много се извинявам, пич, но това НЕ Е логическа задача!!! </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Как пък да не е логическа!...

    Нужно ли е да има математика задължително в задачката за да е логическа ? ..

    Като е нещо по-различно и веднага - не било .. Не е, ама е .. че е малко по-различно и може би по-трудничко.. Ми помъчи се де.. Еднакви символчета на еднакви буквички .. Не е толкова сложно [:P]..

    А и не е казал "като се прибера тогава допълненията", а че ще даде предистория .. Разликата е огромна..

    Това, че няма отговорил нищо не значи - нали има 24 часа все пак.. Не е задължително да има на 3тата секунда след поста отговор..

  5. silverfox
    Guest
    #4

    Задача 39

    Е, т`ва е - отивам на банкет. Голяма задача, няма що [] Кайсо, докато дадеш указанията ще съм на 4-5-та ракия и ти гарантирам, че ще го разгадая и без указания. А следващия път вземи та кажи ориентировъчно кога ще постваш задачата...



    //edit

    @Duhche

    Както каза Ivo_tm - ами тези дето не знаят английски каво ще правят. Ще се хванат за логиката ли []

  6. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #5

    Задача 39

    1. Нямам какви допълнения да давам - а както каза Duhche - предисотрия. Двете нямат нищо общо. Решението е повече от елементарно, просто изисква малко повече наблюдателност и съобразителност. Предисторията е свързана с това, от къде произлиза кода и какво означава написаното вътре.

    2. Като съм в разрез с правилата, просто не я решавайте, отказвам се от правото си на задача и чесно казано не ми и пука. Не мога да разбера какъв ви е проблема. Та вие дори не сте се и помъчили ! Аз като човек завършил немска гимназия и с елементарни познания по англииски я реших миналата година. Като ви е толкоз трудно - не мога да ви помогна, освен да ви дам отговора и сами да се убедите.



    И още нещо, до сега от 38 задачи, да съм видял не повече от 5 логически. А тази е далеч по логическа от повечето постнати до сега.

    Нямам какво повече да кажа.

    Ако искате решавайте, ако щете недейте, ваш проблем


  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    45
    #6

    Задача 39

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">ами тези дето не знаят английски каво ще правят. Ще се хванат за логиката ли</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Ами по твоята логика - тия дето не са чували за троични и не знам си к'ви там системи за какво да се хванат [}]..



    Я стига сте се лигавили ... Деца []

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #7

    Задача 39

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"><blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">ами тези дето не знаят английски каво ще правят. Ще се хванат за логиката ли</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Ами по твоята логика - тия дето не са чували за троични и не знам си к'ви там системи за какво да се хванат [}]..



    Я стига сте се лигавили ... Деца []



    <div align="right">Originally posted by Duhche*-*01/10/2004*:* 19:25:54</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Духче, ама онези задачи и без познания за тройчни бройни системи се решават (както и аз я реших тогава), ама тази задача без познания по английски кажи ми как да я реша??? Айде де, кажи?!



    Кайсо, стига си се дървил като войнишки к** (на караул през зимата), ами поне дай на останалите хора някакво елементарно обяснение... да се заменят символи ли, дай някаква насоченост! Така нищо не се разбира: Една картинка с числа, скоби и разни знаци и какво? И пак ти казвам - не се засягай, това че ти си успял да я решиш, не значи че всички тук сме толкова умни като теб... :-)




  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #8

    Задача 39

    Е кви разяснения искаш. Трябвя да разчетеш текста. Кайсо каза че са елементарни думи, това означава че не ти трябват кой знае какви познания по английски, а ако няма и най мали познания по англияски си е твой проблем и говори лошо за теб защото в съвременния живот без английски неможе, аз бих добавил и руски. Да си помисят тези които учат немски или френски в училище.

  11. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #9

    Задача 39

    Ей, кви са тия шифри бре?[:O] Тва да не е форум на "Държавна Сигурност"?[}] Ей с'я набирам номера на Бат' Бойко..... [B)]

  12. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #10

    Задача 39

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Е кви разяснения искаш. Трябвя да разчетеш текста. Кайсо каза че са елементарни думи, това означава че не ти трябват кой знае какви познания по английски, а ако няма и най мали познания по англияски си е твой проблем и говори лошо за теб защото в съвременния живот без английски неможе, аз бих добавил и руски. Да си помисят тези които учат немски или френски в училище.



    <div align="right">Originally posted by Julian*-*01/10/2004*:* 20:07:33</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    А, Juliane, ти с твоите познания реши ли я? Или да разбирам, че нивото ти е колкото моето, щом не си постнал отговор??? Хайде де, нали е проста задачката? Къде са елементарните познания, щом никой досега не е дал отговор??? Поне опит не е направил...

    Не можеш никого да задължиш да "знае английски", за да е в крак със "съвременният живот" - това е абсурдно! Но както и да е...



    Тук става въпрос за принцип! Аз познания си имам, но "не всеки има". Не обвинявам пряко Кайсо, но не искам отговорът на една задача да се ограничава до "определен кръг от хора" (в случая - които знаят английски)... Ами дай сега да започваме - един на английски, друг - на немски, трети - на френски... Целта на "Задачките" не е да си изпитваме един-друг езиковите познания, а умствените (логическите) способности.





    <font color="blue">//Добавено:



    И както казах, нямам нищо против тази задача, но поне да беше на български (нашия роден) език, а не на "патагонски"...</font id="blue">




  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #11

    Задача 39

    Господа какво сте се заоплаквали?[:D]

    Задачата си е логическа и си е чисто дешифриране на кодиран текст!

    То май стана като в поговорката за лисицата и гроздето, дето като Лиса не го стигала викала, че е кисело.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #12

    Задача 39

    бухаха - много ми е кеф да гледам "сеир"-и !












  16. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    633
    #13

    Задача 39

    Ей го на:

    agoodglassinthebishopshostelinthedevi

    lsseatfortyonedegreesandthirteenminut

    esnortheastandbynorthmainbranchsevent

    hlimbeastideshootfromthelefteyeofthed

    eathsheadabeelinefromthetreethroughth

    eshotfiftyfeetout.


  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #14

    Задача 39

    Ъ... И това без знания по английски ли се решава?

    Чудно.

    Е, както и да е. Винаги ще има хора, които трябва да бъдат интересни.

    Но да разкодирам текст от персийски да кажем на английски и аз си мисля ,че се искат специфични познания.

    А аз съм учил лингвистика. И даже имам някакви точки от националната олимпиада, където има и подобни задачи.

    За лингвистиката се искаха специфични идеи. Но не и езици.

    Бтв, задачата е нечестна, ако това е решението й, наистина, защото е необходимо обяснение: първото, което тръгнах да търся аз, бяха интервали и препинателни знаци. Поне това уточнение следваше да се даде.

    Без да говорим за другото, че всеки отделен символ е отделна буква.

    Иначе може да се реши бързо само от някой, който знае за какво става дума.

    Което не е толкова невъзможно, при видимо готова предварително и то задача от стандартен тип.

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    633
    #15

    Задача 39

    ДЗВЕР,

    Възприемам твойто мнение като голям комплимент. Нямах представа за какво става дума в текста, пък и сега не ми се изясни.

    Освен това не знам и дали това е решението, де...

    Пък и не съм учил лингвистика.[]

    Тръгнах от предположение, че 88 е "ЕЕ" - хем /така си мисля/ е най-често срещаната двойна буква, хем самото "Е" е често срещана буква, а се вижда, че изобилства в текста.

    След това предположих, че комбинацията ";48" е "the" - на няколко места я видях. И оттам нататък - над 2 часа опити...

    Предоставям пак на Кайсо да каже задача, ако отговорът е верен, а точките си ги искам само ако дават по 5лв на бройка.[]

    Една малка задачка специално за теб, Дзвер:

    Един кораб пътува от А до Б по течението на реката за 12часа, а обратно - за 15часа. За колко време една хартийка пусната в т.А ще стигне т.Б?

    И така Кайсо е на ход...


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Задача 270 (Следваща задача)
    От tricklys във форум Логически задачи
    Отговори: 18
    Последно: 22-06-05, 11:43
  2. Задача №183 (Нелогическа задача)
    От Cko във форум Логически задачи
    Отговори: 17
    Последно: 23-02-05, 16:16
  3. Задача №62
    От dedis във форум Логически задачи
    Отговори: 3
    Последно: 29-10-04, 12:23
  4. Задача №61
    От Raid във форум Логически задачи
    Отговори: 6
    Последно: 28-10-04, 14:57
  5. Задача № 46
    От bestman във форум Логически задачи
    Отговори: 16
    Последно: 10-10-04, 09:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе