Резултати от 1 до 8 от общо 8

Задача 301 (Чичо Томовата нива)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1,563
    #1

    Задача 301 (Чичо Томовата нива)

    Задачата не е моя, а копи пейст...източника ще посоча след решението, за да не се изкушавате с

    Чичо Том, освен колибата си, имал и едно малко дворче, в което си сеел тревица. Поливал си я, греел си я на слънчице, торял си я с амониева селтира, която крадял от белия господар, говорел й мили думички и т.н...А тревичката му се отблагодарявала като му давала богата реколта и свръхкачествена марихуанкааааа...
    За нещастие, един ден дошъл едни лоши чичковци с бели конусовидни качулки с изрязани дупки на очичките, на носленцата и на устичките. Те носели запалени факлички и няколко дървени кръстчета... за всеки случай...
    Изкарали чичо Том от колибката му, който в това време пробвал благата тревичка:
    "ой, уассап, май уайт нигаз? пардън ми, уайт траш!. уот джу уонт фром ми, мада факаз!"

    Но лошите чичковци с бели конусовидни качулки с изрязани дупки на очичките, на носленцата и на устичките го извели навън и без никакви обяснения (че много дълга стана историята вече) домъкнали чичко Том до входа на неговото скромно именийце и го запалили...

    Малко по-късно се прибрали всичките му 10 дечица. Едно от друго по-малки... Те много се чудили какво да правят сега и след като погребали тленните останки на татко си (за нас чичо) Том, които били толкова обгорели, че чак били добили по-бял цвят, от предишния познат такъв на Чичо Том, се зачудили кво да правят сега?!?!? И докато се чудили им се случили следните нещица:

    десет малки негърчета похапваха добре, задави се едното, сега са девет те.
    девет малки негърчета до късно поседяха, заспа едното непробудно и вече осем бяха.
    осем малки негърчета пътуваха из Девън, едното там остана и върнаха се седем.
    седем малки негърчета сякоха дърва, съсече се едното, остана без глава.
    шест малки негърчета гощаваха се с мед, жилна го пчела едното - ето ти ги пет
    пет малки негърчета правото увлече, едното стана съдия и четири са вече.

    Задачата е:
    имаме посочената фигура, която представлява формата на именийцето и 4 малки негърчета!

    г (вертикалното и хоризонталното рамо на Г са еднакви)

    трябва да се раздели на 4 абсолютно еднакви фигури, защото 4-те малки негърчета не искат никое от другите му братчета да има повече или по-малко нивичка, от която да добива тревица!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    633
    #2

    Re: Задача 301 (Чичо Томовата нива)

    Лесно става, ама не е "Г"-то кво да е, а с точно определено съотношение на размерите. Все едно, че се състои от три квадрата.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1,563
    #3

    Re: Задача 301 (Чичо Томовата нива)

    Точно се логнах, за да уточня размерите...сетих се, че съм ги пропуснал. Значи като се почне от горе по часовниковата стрелка: 2, 1, 1, 1, 1, 2.

  5. prt
    prt е офлайн
    Member Аватара на prt
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    650
    #4

    Re: Задача 301 (Чичо Томовата нива)

    Явно няма ограничение на "формата" на граничните бразди.
    Всяко негърче получава нивичка с формата на голямата нива, т.е. буква Г с размери (пак по часовниковата стрелка): 1, 1/2, 1/2, 1/2, 1/2, 1.

    Сгъвката (дупето) на едната нивка съвпада със сгъвката (дупето) на голямата нива... Ще си поиграя да порисувам само ако не е ясно...

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1,563
    #5

    Re: Задача 301 (Чичо Томовата нива)

    На мен ми стана ясно

    prt, подготвяй следващата...Ако на някой не е ясно, нарисувай.

    Авотрът на историята, заради която публикувах задачката, е apocalypshit от www.e-bane.net

  7. prt
    prt е офлайн
    Member Аватара на prt
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    650
    #6

    Re: Задача 301 (Чичо Томовата нива)

    Ето решението:
    http://prt.hit.bg/301.bmp

    Започвам да мисля следващата ... Предполагам - утре по някое време ще съм я измислил.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    1,313
    #7

    Re: Задача 301 (Чичо Томовата нива)

    Нещо някакво такова.

    [attachment deleted by admin]

  10. prt
    prt е офлайн
    Member Аватара на prt
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    650
    #8

    Re: Задача 301 (Чичо Томовата нива)

    Няма да успея днес .
    Стискайте ми палци за понеделник.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Задача 270 (Следваща задача)
    От tricklys във форум Логически задачи
    Отговори: 18
    Последно: 22-06-05, 12:43
  2. Задача №183 (Нелогическа задача)
    От Cko във форум Логически задачи
    Отговори: 17
    Последно: 23-02-05, 17:16
  3. Задача №63
    От Star Warrior във форум Логически задачи
    Отговори: 30
    Последно: 01-11-04, 02:00
  4. Задача №62
    От dedis във форум Логически задачи
    Отговори: 3
    Последно: 29-10-04, 13:23
  5. Задача №61
    От Raid във форум Логически задачи
    Отговори: 6
    Последно: 28-10-04, 15:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе