Резултати от 1 до 9 от общо 9

Междинна (името на "другия")

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #1

    Междинна (името на "другия")

    Елегантния Давид казал на Димчо Грозника:
    - Пак си се омърлял Грознико
    - Ха-ха-ха. Завиждаш ми, никога няма да станеш по-популярен от мен.
    - Аз и сега съм по-популярен, ама някак си все работата ми е в сянка. Отделно като се замисля, една крачка не можеш да направиш без мен.
    - Винаги ще съм номер едно. Не забравяй, че съм известен и като Важния Грозник
    - Много си късоглед. Въпрос на време. С това пушене и тая лакомия, скоро ще те има само в историята.
    - Хайде стига си се заяждал. Кажи нещо ново за твоите Стойчо и Росен.
    - Амиии, ... няма кой знае какво ново за казване. Стойчо все така си мързелува, Росен не се свърта на едно място, ама двамата един без друг са за никъде. Понякога напоследък се случва и обратното, ама все още е рядкост. А при теб как е ? Кольо все още ли е два пъти по-бърз от оня другия, не се сещам как се казваше ........
    ...........

    Някой тук може ли да се сети ?

    ПП. Задачата е изготвена и оформена с любезното съдействие на Silviya

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #2

    Re: Междинна (името на "другия")

    Елегантния Давид трябва да е Бекам (защото жена му е Posh).
    За Грозния не се ориентирам добре, но ако е нещо с музика, намерих в дискографията на Lord and Karlheinz албум "Ugly Smokey Symphony".
    Ако пък е футбол, щом е номер 1, трябва да е вратар? Икер Касияс? Нищо не ми говори на български... По-скоро да е Марадона тоя - пушене, лакомия...
    Или някой бразилец, те имат идиотски прякори?
    Ама защо пък Силвето да е чак толкова задълбала във футбола, нали си има Ивчо?
    Помагайтеееее

  4. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #3

    Re: Междинна (името на "другия")

    На мен ми хрумна нещо за съпоставяне на компютърни програми... или на хардуер... Например, мрежовата карта работи "в сянка": Аз и сега съм по-популярен, ама някак си все работата ми е в сянка. Отделно като се замисля, една крачка не можеш да направиш без мен. - и може би си "говори" с някой хъб или суич...



    Относно софтуера... с това красив и грозен може би се визира интерфейса; бърз и бавен - скоростта и/или производителността; "твоите и моите" - може би някакви плъгини или помощни програми/инструменти.

    Просто си мисля, нищо повече...

  5. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #4

    Re: Междинна (името на "другия")

    Задачата беше замислена като бърза междинна за поразсъбуждане и раздвижване на раздела.

    В диалога между пълнежа има свободна интерпретация и завоалиране на много факти. Изолирани сами за себе си, тези факти трудно ще доведат до отговора. А пък е трудно така отведнъж всичките да бъдат идентифицирани и събрани накуп.

    Има обаче една нишка, която бързо води до отговора:
    Стойчо и Росен ще помогнат да се разбере кой/какво е Елегантния Давид -> ще се досетим кой е Димчо Важния Грозник -> ще се досетим кой е Кольо -> той пък ще ни подскаже кой е "другия"

  6. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #5

    Re: Междинна (името на "другия")

    П1
    Имената не са съвсем случайни. Търсени са фонетични съвпадения, съвпадения по инициали и други асоциации.

    П2
    Съвсем лееекичко промених диалога

  7. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #6

    Re: Междинна (името на "другия")

    П3
    Елегантния Давид с основание претендира за популярност, тъй като присъства навсякъде в домакинството и бита.

    П4
    Обикновено когато не търкат с четките, Росен и Стойчо условно си разменят местата.


  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #7

    Re: Междинна (името на "другия")

    Елегантен Давид - Електро Двигател
    Димчо Важен Грозник- Двигател с Вътрешно Горене
    Стойчо и Росен - Статор и Ротор (на електродвигател)
    Кольо - колянов вал??
    Другия - мотовилков вал - ???

    //не съм много наясно с двигателите

    май е разпределителен вал

  10. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #8

    Re: Междинна (името на "другия")

    Браво Wise, другия е Рашо - разпределителния вал в ДВГ и наистина се върти два пъти по-бавно от Кольо!

  11. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #9

    Re: Междинна (името на "другия")

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    ... разпределителния вал в ДВГ и наистина се върти два пъти по-бавно от Кольо!
    Да, при четиритактовите ДВГ (при двутактовите ДВГ не би трябвало да е така)
    То това е и скрития въпрос на Давид(електродвигателя) в края на диалога - "А какво ново при теб ? Все още ли си четиритактов ?"

    Браво Wise, браво Lazar

    // Да изпреваря въпроса на Ясен:
    Типичен случай, където Росен и Стойчо условно си разменят местата, са вентилаторите в компютрите. Там няма четки, а магнита (класическия статор) се върти

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 29
    Последно: 29-01-23, 16:48
  2. Отговори: 4
    Последно: 15-01-12, 23:07
  3. Задача междинна (Дългата междинка... Vol. "n")
    От IvO™ във форум Логически задачи
    Отговори: 12
    Последно: 03-08-06, 11:23
  4. Отговори: 13
    Последно: 07-06-06, 10:04
  5. Отговори: 0
    Последно: 05-04-06, 12:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе