Резултати от 1 до 5 от общо 5

Задачка на Швейк

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    17
    #1

    Задачка на Швейк

    Привет на всички!
    Съвсем нов потребител съм и още съвсем нищо не ми е ясно тук... но много ми хареса форума за логически игри!
    Преди време бях чел една задачка, и без да съм съвсем сигурен дали е била публикувана тук, реших да ви я предложа.
    Много прилича на задачата на Швейк пред лекарската комисия, но тази поне има отговор. И така :

    В началото на улицата има 7 етажна сграда. На 7-мия етаж живее шофьора А с родните си братя Б, В и Г, като всеки от тях живее
    в собствена стая. В стаята на А има 3 врати и 2 прозореца. В стаята на Б има толкова врати, колкото са и прозорците в стаята на В.
    А в по стаите на братята на Г има по толкова врати, колкото са и прозорците. Живее ли на същата улица тъшата на шофьора А?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #2

    Re: Задачка на Швейк

    Цъ!
    Тоя шофьор изобщо няма тъща

  4. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    20
    #3

    Re: Задачка на Швейк

    Като разгледах съотношението между прозорците и вратите, тия четиримата живеят май в три стаи, като A и Г са заедно в едната, от където следва ( ако не са извратени) че А не е женен.

  5. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #4

    Re: Задачка на Швейк

    Нее...
    По-скоро може да се каже, че А не е брат на Г, а пък Г е роден брат на А.
    С други думи шофьорът А е сестра на Г и не би трябвало да има тъща
    (пак изключвам извратените случаи).

    // ДОБАВЕНО
    От друга страна, като се замислих, прав е genadi_t, че не е ясно дали стаите са 3 или 4 и тогава вижте колко реалистична приказка може да се получи:

    Шофьорът А е женен, но е заврян зет - живее при жената и тъщата. Те обаче съвсем го изтормозили и той избягал да живее при братята си.
    Град, в който има 7-етажна сграда, със сигурност има повече от една улица.
    В условието се разказва за твърде много прозорци - можем да сме сигурни, че не всички са на една и съща фасада.
    Братът А е най-голям, затова за сега само той е женен (горкия).
    Г е най-малкото братче. По тая причина батковците са му избрали да живее в най-лошата стая - тая, на която прозорците гледат към шумната и мръсна улица.
    Шофьорът А е избягал от данданията вкъщи, обаче е много ревнив!
    По тая причина е избрал да живее точно при най-малкия брат, понеже от неговите прозорци може да вижда какви ги върши жена му в отсрещната кооперация.
    Извод: Да, тъщата живее на същата улица, в отсрещната сграда!


  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    17
    #5

    Re: Задачка на Швейк

    Евала на Bibi!
    Всъщност ясно си е, че са 4 стаи, защото е казано, че всеки живее в собствена стая... но както и да е

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Библейска задачка
    От ql^2/8 във форум Логически задачи
    Отговори: 9
    Последно: 26-02-13, 23:02
  2. Цветна задачка
    От ql^2/8 във форум Логически задачи
    Отговори: 9
    Последно: 13-02-13, 18:34
  3. Задачка
    От blackberry във форум Логически задачи
    Отговори: 2
    Последно: 03-01-11, 13:44
  4. задачка закачка
    От titan_83 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 5
    Последно: 25-04-10, 17:34
  5. Задачка за разбирковците:)))
    От Nikolay във форум Общ - хардуер
    Отговори: 9
    Последно: 20-05-02, 09:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе