Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 35

Религиозна задача :)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #1

    Религиозна задача :)

    бог е добър, дяволът е лош - това е неоспоримо
    задни мисли няма, уловки няма, не казвам горното, за да скрия някакви подводни камъни в задачата

    въпросът ми е следният:

    Защо дяволът е лош, след като наказва грешниците?

  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #2

    Отговор: Религиозна задача :)

    Никой никого не наказва, а всеки заплаща цената на личния си избор.
    Дяволът се възползва от слабостите с цел лично облагодетелстване.

  4. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #3

    Отговор: Религиозна задача :)

    Заради страхът насаждан у праведниците, ако не устоят на изкушенията му.

    Каква ли скука е било преди той и останалите паднали ангели да се опълчат на Бог и бъдат изгонени, докато изкупят наказанията си?

  5. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #4

    Отговор: Религиозна задача :)

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    Никой никого не наказва, а всеки заплаща цената на личния си избор.
    Дяволът се възползва от слабостите с цел лично облагодетелстване.
    Браво, направо се изкефих на добре формулирания отговор.
    Подозирам те вече, че тайно четеш много художествена литература, но по неизвестни причини отричаш (там в темата за книгите)

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Отговор: Религиозна задача :)

    дяволът, т.е. Луцифер, Ангелът на светлината, е низвергнат заради неподчинението си към Бог

    т.е. неговата първоначална и главна характеристика е опозицията на божията воля

    това, че той се кефи на страданията на себеподобните си (грешник е този, който не се подчинява на божията воля) си е негово хоби, но това не следва да го дефинира като Архизлодей

    далеч по-логично е наказанията, въздадени от господ, да се изпълняват от негово доверено лице, а не от опозицията му

    в Рая са тези, които са слушкали господ, а в ада са тези, които не са
    в Рая началник е господ, в ада - дяволът

    с други думи, в Рая награда от бог трябва да получават добрите деца, защото са слушкали бог, а в Ада награда от дявола трябва да получават лошите, защото не са слушали бог

    ----------------------------

    много, ама МНОГО искам разяснения да ми даде някой иЗтински вярващ, а не обичайните заподозрени, логично и рационално мислещи субекти, писали по-горе

    апропо, повечето от въпросните субекти не са (доколкото знам) редовни посетители на "Логически задачи"

  7. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #6

    Отговор: Религиозна задача :)

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията

    т.е. неговата първоначална и главна характеристика е опозицията на божията воля

    .............

    далеч по-логично е наказанията, въздадени от господ, да се изпълняват от негово доверено лице, а не от опозицията му

    Довереното лице е ясно. Ама това, че не е от опозицията .....да не е нова задачка-закачка?
    Ако споделиш сега и четиво за ограмотяване, кви ги е вършила опозицията, преди да стане такава - имаш едно питие и от мен на събирането!
    Не отказвам и книжки, макар че още не мога да вдяна съвсем, защо при филмите режисьора ни внушавал чужда фантазия, демек неговата, а при книгите - автора не ни внушавал неговата художествена измислица.
    Тя била на читателя, видиш ли!

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #7

    Отговор: Религиозна задача :)

    Сложен въпрос - зави ми се свят...
    Но като се замисля - сигурно му доставя удоволствие нали е лош - няма мой няма твой дето се казва...

  10. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #8

    Отговор: Религиозна задача :)

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    Сложен въпрос - зави ми се свят...
    Според мен, не е толкова сложен, и преди да упражня мисловна дейност, имах предвид, че автора не веднъж ни е радвал с чувството си за хумор.
    Така както е зададен въпроса: "Защо е лош Дявола...?" приех за подвеждащ, ако не знаем "Кой всъщност е Дявола?"

  11. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #9

    Отговор: Религиозна задача :)

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    бог е добър, дяволът е лош - това е неоспоримо
    Брей! Ако Бог е толкова милостив, вселюбящ и всепрощаващ, защо има Първороден грях?

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #10

    Отговор: Религиозна задача :)

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    много, ама МНОГО искам разяснения да ми даде някой иЗтински вярващ
    Ха - типично за теб да дразниш някои хора съжалявам ако ти разваля темата, но отговора е другаде...Не търси логика в нещо, което е измислено, развивано и надграждано от различчни хора през времето.
    Ще се учудиш когато научиш какво са представлявяли дяволите и ангелите в оригинал - в представата на хората от междуречието. Тоест сегашната представя за тях е пречупена и изкривена от вижданията на чужди народи...

    FearMe
    Като начало се поинтересувай от историята на еврейският народ и религия - от къде и от кого са взаимствали бога, дявола и ангелите. Не хуквай веднага при местният равин - ще те излъже.

    "Евреите" (хети ?, хиксози ?, хананци)../нарочно са в кавички, защото тогава все още не са нация и народ/ - при "бягството" си от Египет /1627/ преминават през Мидиам и народа Шасу, от които заимстват техният бог YHWE (яхве)

    В началото техният /и между другото на вярващите християни тук/ бог Яхве(Йехова), е имал собствено семейство - съпруга наречена Ашера
    Ашера — Уикипедия

    Има няколко важни периода в развитието на религията им, на които можем да я разделим
    " - бог EL
    A - JAHWEH - Аврам през 10 век пр.хр.
    B - ELOHIM - така е наричан през този период
    C - 6 век пр.хр. Вавилонският плен и взаимстването на дяволите и ангелите :rolleyes:
    D - 3 век пр.хр. - потвърждават споразумението между бог и евреите - край на Ашера - става наудобна за религиозните водачи. монотеизъм.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 18-08-13 в 11:54.

  13. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #11

    Отговор: Религиозна задача :)

    ице, хич те няма, мой човек

    аз изтъквам логическа несъстоятелност, ти ми говориш за история

    все едно да попитам "колко е часът?", а ти да ми отговориш "земята се върти около слънцето"

    независимо дали си цитирал някакъв източник или са си твои назубкани факти, в случая се търси нещо друго - МИСЛЕНЕ
    ако можеш да умозаключиш нещо, а не да повтаряш нещо, което може да се прочете наготово другаде - заповядай

    разделът е "Логически задачи", а не "история"
    тук трябва мислене, а не повтаряне на известни и недотам известни неща

    и що се отнася до историята на религията - да, винаги ме е интересувал пътят на човешката глупост, за да не се окаже, че и аз вървя по него

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #12

    Отговор: Религиозна задача :)

    Изтъкваш логическа несъстоятелност, но не търсиш причината да я има
    Така ще получиш само предположения...

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    бог е добър, дяволът е лош - това е неоспоримо
    Това мога да го оспоря

  16. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #13

    Отговор: Религиозна задача :)

    съгласно християнската догматика, в чиято среда се развива въпроса, не подлежи на съмнение

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #14

    Отговор: Религиозна задача :)

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Ще се учудиш когато научиш какво са представлявяли дяволите и ангелите в оригинал - в представата на хората от междуречието. Тоест сегашната представя за тях е пречупена и изкривена от вижданията на чужди народи...

    FearMe
    Като начало се поинтересувай от историята на еврейският народ и религия - от къде и от кого са взаимствали бога, дявола и ангелите. Не хуквай веднага при местният равин - ще те излъже.
    Това, че контрираш с митове, говори само за себе си.
    Нека си припомним как се създават те: "Делата се превърнаха в история, историята в легенда, легендата в мит" Цитирам по памет един много уважаван от нас автор - в случай, че ти се стори познато.
    Да ти е минавало през ум - тъй като сме в логическа задача, защо различни народи от древността, нямали никакви контакти помежду си, са имали сходни богове и демони, с имена започващи с една и съща буква?
    А често и с еднакво значение на имената, които са им дали.

    ...какво са представлявяли дяволите и ангелите в оригинал....
    Според мен, в оригинал всички са ангели. Наречете ги както искате - извънземни, пришълци, същества със свръх способности и техн. развитие .... логично възприети за богове от тогавашните хора, изпадащи в ужас дори и от най-естествени за нас сега природни явления. За да не секва вярата на марионетките - Бог е добър и дава блага. За да се държат в подчинение и страх- Бог назначава, както FearMe чудесно се изрази, "доверено лице" от приближените му ангели, което да има грижата за това!

    Ако до тук съм ви отегчил с "религиозни" размисли, ще ви препоръчам изданията на History Chanel за древността. Всичко е със снимков и видео материал.
    Как ще премине той през гънките на зрителя и читателя - това вече е отделен въпрос! :rolleyes:

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #15

    Отговор: Религиозна задача :)

    Fear Me - сори, че пак се намесвам и може би ти развалям темата, но има коментар насочен към мен.
    Цитат Първоначално публикувано от raziel66 Виж публикацията
    Това, че контрираш с митове, говори само за себе си.

    Да ти е минавало през ум - тъй като сме в логическа задача, защо различни народи от древността, нямали никакви контакти помежду си, са имали сходни богове и демони, с имена започващи с една и съща буква?
    А често и с еднакво значение на имената, които са им дали.
    1. Контрирам с история и факти
    2. Опитай пак - зле си с историята за контактите между народите....А History Channel не са нещо което бих цитирал...когато става въпрос за история

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Задача 270 (Следваща задача)
    От tricklys във форум Логически задачи
    Отговори: 18
    Последно: 22-06-05, 12:43
  2. Задача №183 (Нелогическа задача)
    От Cko във форум Логически задачи
    Отговори: 17
    Последно: 23-02-05, 17:16
  3. Задача №63
    От Star Warrior във форум Логически задачи
    Отговори: 30
    Последно: 01-11-04, 02:00
  4. Задача №62
    От dedis във форум Логически задачи
    Отговори: 3
    Последно: 29-10-04, 13:23
  5. Задача №61
    От Raid във форум Логически задачи
    Отговори: 6
    Последно: 28-10-04, 15:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе