Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 51

без заглавие

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #1

    без заглавие

    1. Отстранете правописната грешка ако има такава и кажете какъв е пола на УинУан ?

    2. Кое е любимото море на един от най-известните членове на Дийп Пърпъл ? (подсказка: най-известния)
    2а. И кой е любимия му български отбор по футбол ?

  2.  
     
  3. Member Аватара на Krusteva
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    514
    #2

    Отговор: без заглавие

    2. Черно море?

  4. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #3

    Отговор: без заглавие

    Ха !!!
    Каква приятна изненада.
    Откъде така се появи изневиделица ?
    Още ли си с онзи благ характер и с онази главозамайваща дългокрака осанка ?
    При мен по Y съм си същия, ама по X съм понапреднал. (ПП. !!! за осанка става въпрос, не за хромозоми !!!)

    Отговора ти е верен. Благодаря че се включи , за да не изглеждам много изперкал с шантави условия. Т.е. поне един човек е видял някаква загатка и я е решил.
    Този пост е редактиран от MitkoS; 27-06-21 в 01:20.

  5. Member Аватара на Krusteva
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    514
    #4

    Отговор: без заглавие

    Същата. От много години не съм Кръстева, а ДоЦент Маркова, но тук остана единственото място, където не ми дават да си сменя името.
    Липсваш ми, Мите, и се радвам, че си жив и здрав.
    Докато дишам не може да знаеш къде ще поникна, за после шефа не дава да разказвам, че да не плаша хората.
    Всички хубави хора сме изперкали, другите са скучни. Благ характер, чакай, че се задавих. Мда, краката са със същата имплементация
    Жалко, че не мога да кажа нищо по другите точки. Все пак изперкала не значи непременно поумняла

  6. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #5

    Отговор: без заглавие

    3. Къде е голямото предимство на циклопите ?

    4. (медицинска задача, на която докторите по правило се дънят ... за разлика от учениците, които отнякъде знаят какво е мелена)
    Кои хора имат постоянна мелена ?
    Този пост е редактиран от MitkoS; 08-05-21 в 00:00.

  7. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #6

    Отговор: без заглавие

    4. (медицинска задача)
    Отговор: вампирите

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #7

    Отговор: без заглавие

    Някоя задачка за простосмъртните, ако може.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #8

    Отговор: без заглавие

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    4. (медицинска задача)
    Отговор: вампирите
    Аз съм лекар, но точно за такъв отговор се бях приготвил. Но не ми изглеждаше сериозно на фона на опитите за сложни логически задачи. Има и една условност. Ако усвояват погълнатата кръв изцяло или дори в някаква степен, няма да се счита за типична мелена - кръв в изпражненията. Отделен е въпросът дали отделят изпражнения, за да е възможна и хипотетична мелена.

  11. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #9

    Отговор: без заглавие

    Докторе, да пишеш по-често тук !

    А иначе, сещам се за това:

    - Познай как се казвам !
    - Красимир ?
    - Не !
    - Владислав ?
    - Не !
    - Магдален ?
    - Не !
    - Баурджан ?
    - Не !
    - Предавам се.
    - Казвам се Иван.
    - Че то било много просто !
    - Просто е, ама щото ти го казах

  12. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #10

    Отговор: без заглавие

    А иначе за циклопите - всички сме чували твърдението/поговорката, което само по себе си е интуитивно ясно, че "в царството на слепите едноокия е цар".

    3.
    И отговора е:
    "в царството на слепите".

  13. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #11

    Отговор: без заглавие

    5. В космоса може ли да се изтегли със спринцовка течност от ампула ?

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #12

    Отговор: без заглавие

    Не би трябвало да може. По спомен изтегляйки буталото създаваме вакуум (намаляване на налягането) и се появява смукателна сила. В "открития" космос няма атмосферно налягане, което да действа. Има вариант в ампулата да има "затворено" някакво налягане, което да избута течността ако иглата на спринцовката влиза в ампулата без да нарушава херметичността.

  16. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #13

    Отговор: без заглавие

    Напълно съгласен.
    Би трябвало същото да важи и на Земята, за случая теглене на вода с вакуумна помпа от херметично затворен варел. Водата няма да тръгне в посока помпата, щото отвсякъде вакуум във варела.
    И изобщо, ако нямаше атмосфера на Земята вакуумните помпи нямаше да могат да работят. За вакуумните помпи атмосферата се явява нещо като универсален скачен съд, създаващ нужното налягане от другата страна, избутващо нещото в посока смученето
    Този пост е редактиран от MitkoS; 01-07-21 в 12:12.

  17. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #14

    Отговор: без заглавие

    6. Какъв е цвета на учението за Колт ? (избройте поне два цвята, които да имат нещо общо)

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    704
    #15

    Отговор: без заглавие

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    1. Отстранете правописната грешка, ако има такава, и кажете какъв е полът на УинУан?
    Нямам представа кой или какво е УинУан, но "пол" в случая е подлог. Между другото, същата грешка я има и в подписа ти...

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Не би трябвало да може. По спомен изтегляйки буталото създаваме вакуум (намаляване на налягането) и се появява смукателна сила. В "открития" космос няма атмосферно налягане, което да действа. Има вариант в ампулата да има "затворено" някакво налягане, което да избута течността ако иглата на спринцовката влиза в ампулата без да нарушава херметичността.
    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    Напълно съгласен.
    Би трябвало същото да важи и на Земята, за случая теглене на вода с вакуумна помпа от херметично затворен варел. Водата няма да тръгне в посока помпата, щото отвсякъде вакуум във варела.
    И изобщо, ако нямаше атмосфера на Земята вакуумните помпи нямаше да могат да работят. За вакуумните помпи атмосферата се явява нещо като универсален скачен съд, създаващ нужното налягане от другата страна, избутващо нещото в посока смученето
    Всъщност, може и да може. В космоса освен вакуум, т.е. липса на налягане, има и безтегловност, т.е. липсва на гравитация. При което течностите заемат сферична форма заради повърхностното напрежение. Това напрежение се стреми да "събере" течността във възможно най-малка и компактна форма - именно сфера. Ако иглата на спринцовката се вкара във вътрешността на сферата, оформена от течността, мисля, че ще може да се изтегли част от нея точно защото това повърхностно напрежение не би оставило празни области вътре в сферата. Т.е. мисля, че повърхностното напрежение би играло ролята на атмосферното налягане на Земята.
    Отделно има допълнителни усложнения, свързани с размера и формата на ампулата, на иглата, както обема и характеристиките на течността. При определени условия (цилиндрична ампула с малък диаметър) ще започнат да влияят капилярните сили. При което течността вече не би била в сферична форма, а може да е във формата на капка (или капки) на вътрешната страна на ампулата. Но отново, ако иглата се държи в средата на капката, мисля, че пак ще може да се изтегли.
    Последно, в самата игла също действат капилярни сили. Те самите също биха придвижили течността в посока спринцовката, което може да се счете за "изтегляне".

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Интересно заглавие в 7 дни спорт
    От ops5 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 3
    Последно: 25-01-12, 10:40
  2. Що за заглавие?!?
    От stfn във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 8
    Последно: 23-11-09, 10:06
  3. Отговори: 0
    Последно: 29-04-06, 12:42
  4. Няма заглавие!
    От Ljancho във форум Коментирай новина
    Отговори: 2
    Последно: 24-07-03, 15:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе