Резултати от 1 до 5 от общо 5

Проблем с микровълнова LG

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    4
    #1

    Проблем с микровълнова LG

    Здравейте! От около година имам микровълнова LG MB 3724V. Като цяло печката работи. От известно време оба4е запо4на да загрява значително една малка област в предната част горе в дясно. Не където е самият излъчвател, а много по-навън, под самата врата. До такава степен се нагрява там, че боята изгоря и започна да се топи някаква пласмаса от рамката на вратата. Отворих я, но под мястото, което се нагрява няма нищо! Там се намира механизъмс няколко ключета, който следи за затварянето на вратата. Възможно ли е излъчвателя нещо да не е в ред и да не насочва правилно лъченето? имал ли е някой подобен проблем? Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #2

    Re: Проблем с микровълнова LG

    Може би контактите на тези блокировки са нагорели и самите те греят?

  4. Novice
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    4
    #3

    Re: Проблем с микровълнова LG

    не е от тях, сигурен съм. Те са тип краен изключвател и вратата ги притиска достатъчно добре, за да не им загряват контактите. А и ако загряваха до температура да стопят боята, самите те щяха да се разтопят. Прави ми впечатление, че нагряването става от външната страна, точно между вратата и тялото на печката - там боята е стопена, а от вътре не е....прилича на заварка между вратата и печката- все едно, че протича някакъв ток между тях. Пробвах да изолирам това място, да не се допират вратата и печката, но нагряването продължи...

  5. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #4

    Re: Проблем с микровълнова LG

    Това трябва да се види в сервиз.Ако захранващия кабел е изправен и инсталацията занулена правилно не би могло да текат токове.Не е от магнитрона.Може да е ръжда под боята,макар и да ми се струва малко вероятно на това място,а и обикновено при ръжда печката искри.ръждата е късо по високата честота

  6. Novice
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    4
    #5

    Re: Проблем с микровълнова LG

    благодаря, badr, ясно е, че ще го гледа спец, но все пак: трябва ли да има галванична връзка м/у металните части на вратата и корпуса? Според мен трябва, за да се ограничат вълните в обема на печката. Ако трябва, тя се осъществява само от пантите, което ми се струва ненадеждно и при наличие на контакт на мястото на загряването това да е причината...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Странен проблем с микровълнова
    От nikolayvarna във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 17
    Последно: 07-10-15, 10:16
  2. Проблем с микровълнова на Electrolux
    От Alex88 във форум Ремонт и сервиз - Малки домакински уреди
    Отговори: 2
    Последно: 08-10-14, 16:48
  3. Проблем с микровълнова Електролукс
    От evilzet във форум Бяла техника
    Отговори: 4
    Последно: 21-12-07, 10:00
  4. проблем с микровълнова
    От velmar във форум Друга битова техника
    Отговори: 1
    Последно: 29-11-07, 22:30
  5. Проблем с микровълнова Haier
    От trewa във форум Ремонт и сервиз - Малки домакински уреди
    Отговори: 0
    Последно: 20-06-07, 13:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе