Резултати от 1 до 5 от общо 5

Проблем с микровълнова Електролукс

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    80
    #1

    Проблем с микровълнова Електролукс

    Проблема е, че в редки случаи (2-3 пъти за 2-3 години) в момента на изключването(не на включването) прави нейде някакво късо и гърмят бушони. Ходила е 2 пъти в сервиза като техниците са писали веднъж смяна бушон ,втория път смяна таймер. Вече няма гаранция и проблема пак го има. Магнетрона и трафа са Самсунг.Изгорял е бушона на една платка която е някакво захранване, 15А. На платката пише 12А и предполагам, че в сервиза са сложили по-голям да се застраховат. В момента ако сменя бушона, тръгва,но не се знае кога пак ще изгърми. А тя буквално си гърми, освен това в същия разклонител има телевизор , радио, а токовия удар хич не е безобиден.
    Някой да има идея какво става, аз съм озадачен че това се случва при изключването....

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re: Проблем с микровълнова Електролукс

    И на мен ми се е случвало на старата микровълнова да изгори два пъти бушона. Сменям го и готово. Самоче аз не я нося по сервизи, а си я отварям и търся къде е проблема. Печката още си работи, а е на незнайни години и е по добра от сегашните нови защото степените на мощността са наистина по ниски, а не като сегашните да включва и изключва.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    80
    #3

    Re: Проблем с микровълнова Електролукс

    Ми то и аз не я нося по сервизи, ама е на един приятел, а и беше в гаранция. Вече няма гар-ия и ще трябва да викаме неволята.
    А това не ми се чини нормално да гърми бушона, може и нещо друго да изгърмим около нея, а и тръпката всеки път да я чакаш да изпатка е доста кофти.
    Мислех си за отговор от рода " тоя магнетрон е скапан, високоволтовия му кондензатор е дефектен...."
    Записах и точните модели на магнетрона, трафа... ако някой има нещо предвид, мога да ги напиша.

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    367
    #4

    Re: Проблем с микровълнова Електролукс

    Един приятел ми беше казал преди време, че на микровълновите печки бушоните са бавнодействащи.Така не горят при пиковите натоварвания, когато се включва/изключва печката. Та ако се сложи предпазител с нормално или голямо бързодействие е възможно да гори често, без на печката да и има нещо.

  6. DEF
    DEF е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    191
    #5

    Re: Проблем с микровълнова Електролукс

    И аз го имах този проблем да ми гори бушона и се оказаха микреците / микропревключвателите на вратата /.
    Ако си забелязал бушона гори когато отваряш вратата при работеща фурна.Накои от микреците е зацапан с разни мръсотии и изключва по-бавно от другите , а те имат последователност на включване и изключване.
    Свали ги , ако не ти се дават пари за други ги накисни / аз ги понакиснах в екстракционен бензин / и всичко се оправи , вече 1 година не са мръднали и не ми е горял бушон.
    Просто те си дават контакт като ги мериш но бавно щракат или понякога задържат .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с фурна Електролукс
    От adgj във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 7
    Последно: 20-05-13, 17:20
  2. проблем с пералня електролукс 10149
    От avand във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 11-11-09, 10:56
  3. Странен проблем с готварска печка Електролукс! Моля за помощ!
    От nako-bako във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 5
    Последно: 06-11-09, 13:11
  4. Проблем с пералня със сушилня Електролукс
    От lusi12 във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 26-10-09, 12:19
  5. проблем с микровълнова
    От velmar във форум Друга битова техника
    Отговори: 1
    Последно: 29-11-07, 22:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе