Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

Странен проблем с микровълнова

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #1

    Странен проблем с микровълнова

    Имам микровълнова Gorenje Ora Ito - Gorenje Ora- .
    Купих я пролетта, след един месец я разпечатах и поставих.
    Докато не се ползва, се чува едно странно жужене, което особено вечер когато в стаята е тихо е адски дразнещо. За уред с такава цена, е абсурдно.
    Занесох я в сервиза, тъй като е гаранционна.
    След около седмица ми я върнаха, някакви кондензатори запоявали или нещо от тоя род.
    Връщам се вкъщи, пускам я, не жужи, обаче всичкото пиукане от управлението го няма - все едно gsm на тих режим. Връщам я в сервиза, след няколко дни ми я връщат - пиука, не жужи.
    Поставям я вкъщи, на втория ден.... пак жужи.
    Отивам в сервиза, техника само докато ме видя каза - платка.
    След три месеца ( миналата седмица ) частта дошла. Занесох печката, на другия ден я взех. Включих я, и не жужи. На другия ден след 3 стопляния на мляко отново жужи.
    Някой има ли си на идея от какво е това, защото точно по празниците да си развалям настроението е кофти.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #2

    Отговор: Странен проблем с микровълнова Горение

    рекламирай я докато ти я сменят с нова .. надявам се попълват коректно гаранционната карта ?

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #3

    Отговор: Странен проблем с микровълнова Горение

    На мен ми е интересно някой имал ли е такъв проблем, или някой знае ли от какво е - ако наистина са сменили платката (имам едно съмнение), от захранване ли... а иначе, както им писах на официалния представител за България, пускам всичките уреди в Продавалника, и си купувам друга марка. Но.... микровълновата.... нея ще я опаковам, и ще я пратя лично до завода им, с поздравителна картичка .
    Аз не съм дал толкова пари за дизайнерска серия, да си обзаведа цялата кухня с тяхната марка, и да бера ядове.

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #4

    Отговор: Странен проблем с микровълнова Горение

    подобни брумове обикновено са от некачествено захранване траф/импулсно каквото има вътре да и поддържа електрониката ( часовници таймери разни запаметени настройки и каквото има ) когато е на стенд бай .. доста телевизори страдат от подобни проблеми също

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #5

    Отговор: Странен проблем с микровълнова Горение

    Е да ама да ми жужи все едно 3 комара се гонят около главата ми
    И след три отваряния да не се оправя за повече от 2 дни и пак да се почва.....

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #6

    Отговор: Странен проблем с микровълнова Горение

    аз бих я отворил да видя какво точно бръмчи .. за да я чуваш на метри от нея явно е доста силно

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #7

    Отговор: Странен проблем с микровълнова Горение

    Не пипам такива неща, още повече гаранционни.
    Да видим какво ще отговорят в работните дни .

  10. PSL
    PSL е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    346
    #8

    Отговор: Странен проблем с микровълнова Горение

    Резонанс.Причината е механична, според мен.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #9

    Отговор: Странен проблем с микровълнова Горение

    Към момента от централата на Горение само обещание да проверят моя случай.
    Три ремонта на една и съща част, и проблема ако в сервиза е отстранен, след 1-2 дни или 10 минути ползване отново се появява.
    Уж щяха да ми сменят платката, три месеца чаках, жена ми звъни в София директно и пита какво става, казват й, още я няма платката, след 1 час ми звънят и ми казват носете печката да сменим платката. Сега ще ги накарам пред мен и пред камерата с която ще снимам, да отворят печката, и а има запоявания по платката на печката, тоест да са ме излъгали, че са я сменили, идея си нямат какъв скандал ще вдигна.
    Абсолютно несериозно отношение към клиент, отишъл в магазина, поръчал всичките си уреди на Горение - и то скъпички модели.
    Както им писах, вземам една камера, отивам в сервиза, снимам отношението и отговорите към клиента, снимам си кухнята и документите на уредите, после качвам клипа в youtube, изразявам възмущението си към мен като клиент, разпращам писма до няколко техни завода с цел всякакви шефове да видят антирекламата спрямо фирмата им, която правя, както и им пращам самата микровълнова в кашон с надписи "дефектен боклук"!
    Щом нашите в БГ си мислят, че могат да ме правят на глупак, да видим дали истинските бизнесмени ще останат безразлични.
    Този пост е редактиран от nikolayvarna; 10-01-14 в 18:36.

  12. Junior Member Аватара на PRACTIC
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    ех сvв
    Мнения
    127
    #10

    Отговор: Странен проблем с микровълнова Горение

    дай клипче,автора

  13. PSL
    PSL е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    346
    #11

    Отговор: Странен проблем с микровълнова Горение

    като сменят " платката " какво ще се случи ? Спилбърг, ще си докараш някоя болест с тая " реномирана " марка.
    ЗДРАВЕТО пред печката!горе главата още ще страдаш.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #12

    Отговор: Странен проблем с микровълнова Горение

    Печката ми ще бъде заменена с нова. Новата е дошла, остава да отида и да ги разменя.
    Но с това.... нерви, ядове, обещания, неизпълнение, мотане..... дали след още 2-3 години ако си сменя пак жилището ще си купя пак Горение?

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #13

    Отговор: Странен проблем с микровълнова Горение

    6967730s.jpg

    IMAG1540.jpg - Prikachi.com споделяне на снимки в Интернет

    Искам да се похваля.
    Днес ми смениха печката.
    Върнах се вкъщи, разопаковах я, включих я и...... се оказа, че не шуми като старата, но вентилатора й или не знам как се нарича не работи, топли, но много бучи, а звукът на въздух го няма. Пускам за по 10 сек, спирам, няколко пъти пусна и вентилатор.... на второто стопляне на вода в чаша.... изцяло изгасна, все едно съм изключил от контакта. След 3-4 минути, без никой да я пипа, изпиулка и светна.

    Та...Самсунга ще спасява положението, а в понеделник денят ще е .... скандален.


    Радваме се, че сте се свързали с оторизирания сервиз. Ако оплакванията Ви са основателни, ще се радваме да направим всичко във ваша полза. Ако оплакванията не са основателни, ще процедираме в съответствие с нашите правила и разпоредбите на контролни органи.

    Няма извинение.....

  17. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #14

    Отговор: Странен проблем с микровълнова Горение

    Цитат Първоначално публикувано от nikolayvarna Виж публикацията
    Печката ми ще бъде заменена с нова. Новата е дошла, остава да отида и да ги разменя.
    Но с това.... нерви, ядове, обещания, неизпълнение, мотане..... дали след още 2-3 години ако си сменя пак жилището ще си купя пак Горение?
    Има една поговорка. Голям залак лапни голяма дума не казвай.

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #15

    Отговор: Странен проблем с микровълнова Горение

    Горене не са това което бяха явно .. имам 2 техни техники едната подмина 10г другата ги наближава ,за сега бачкат без грешка ..

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Странен проблем с микровълнова AEG MCC-257 - грешка Е1
    От yro във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 29-12-08, 12:46
  2. Проблем с микровълнова Електролукс
    От evilzet във форум Бяла техника
    Отговори: 4
    Последно: 21-12-07, 10:00
  3. проблем с микровълнова
    От velmar във форум Друга битова техника
    Отговори: 1
    Последно: 29-11-07, 22:30
  4. Проблем с микровълнова Haier
    От trewa във форум Ремонт и сервиз - Малки домакински уреди
    Отговори: 0
    Последно: 20-06-07, 13:11
  5. Проблем с микровълнова LG
    От kkras във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 4
    Последно: 25-10-06, 14:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе