Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 40

Eлектрическо одеяло / мнения, обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    546
    #16

    Re: Опасно ли е електрическото одеяло?

    С Иво не сме се познавали, когато използвах одеалото.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #17

    Re: Опасно ли е електрическото одеяло?

    Използването на електрическо одяло е увеличава вероятността за поява на рак на гърдата.

    Иначе Иво може да си го ползва...

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #18

    Re: Опасно ли е електрическото одеяло?

    Ако се ползва директно под чаршафа и на по-силната степен - вероятно не е много здравословно поради прекомерното затопляне. За рак на гърдата - девойката сигурно трябва все да си лежи по корем?

    Чувал съм и за причиняване на разширени вени при ползване ел. одеало. Последвайте примера ми - ел. одеалото под друга завивка (одеало, дюшек и т.н.) и включено на слабата степен, поне половин час преди лягане. Така топлината му е слаба но достатъчна, равномерна и индиректна. Има и ефект на акумулиране на топлината - при изключване топлото се запазва доста дълго време под завивките, защото се затопля самото легло, матрака.

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    546
    #19

    Re: Опасно ли е електрическото одеяло?

    А най-добре е да те топли батко/кака.

  6. Member Аватара на zhelko
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    300
    #20

    Re: Опасно ли е електрическото одеяло?

    Ако говорим за вредата от ел.магнитното поле, то не трябва да ползваме нищо с електричество

    Ето част от списък на уреди и места с опасно ел.магнитно поле:


    * компютрите
    * ел.инсталацията вкъщи
    * електронните часовници
    * флуоресцентните лампи
    * радарите
    * микровълновите печки
    * обикновенните телефони
    * GSM
    * електрическа самобръсначка
    * сешоар
    * жп и трамвайните ел.кабели
    * трансформаторите
    * електрическите подстанции

    Така че, който иска да живее здравословно да си спре тока

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #21

    Re: Опасно ли е електрическото одеяло?

    Цитат Първоначално публикувано от Silviya
    А най-добре е да те топли батко/кака.
    Да-да!
    Баткото може и да стопля каката, ама нали каките винаги имат студени крачета и имат навика да си ги лепват по горките батковци, за да си ги стоплят
    Така че от баткова гледна точка е най-добре кака + eл. одеало

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #22

    Re: Опасно ли е електрическото одеяло?

    Цитат Първоначално публикувано от roumen68
    ...
    Така че от баткова гледна точка е най-добре кака + eл. одеало
    ...и нещо против изпотяване...

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #23

    Re: Опасно ли е електрическото одеяло?

    Цитат Първоначално публикувано от IvO™
    ...и нещо против изпотяване...
    При класиката в жанра - каката да му мисли - тя ще е потърпевшата...освен ако не си сложи нещо латексово и ботушки като средство за изолация

  11. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #24

    Re: Опасно ли е електрическото одеяло?

    Румене, не се прави на ударен - явно много добре ги разбираш "тия три неща".

    Но ако искаш да доизясним ситуациите - предлагам да го направим чрез ЛС (няма да ти пиша любовни ЛС, обещавам ти публично!!! ), иначе рискуваме Вълчо да ни помете и двамата със секирата, а пък аз не съм играл "WarCraft III" наскоро...

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    98
    #25

    Re: Опасно ли е електрическото одеяло?

    Като цяло всичко, което излъчва ел.магнитни вълни е вредно (малко или много). Друг е въпроса как ги възприема отделния организъм. Например сестра ми и зет ми спят цяла вечер на ел. одеало включено на 2-ра степен. За мен това е немислимо (пробвал съм) на сутринта бях като парцал - боляха ме бъбреците, виеше ми се свят. Аз го ползвам само за загряване на леглото преди лягане и след това го изключвам. Според един познат не е хубаво да се прави секс в/у такова одеало защото вече на три такива е накъсал жиците и му идва много скъпо удоволствието от сношението

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    133
    #26

    Re: Опасно ли е електрическото одеяло?

    Преди няколко месеца имаше лекция на някакъв си професор за вредата от неправилно ориентираното магнитно поле.
    Главата трябва да е на север, а краката на юг (според магнитните полета), ако те се разменят - кофти тръпка.
    А сега си представете 50 пъти в секундата смяна на посоката на полето - а така, не е гот, нали?
    А да не говорим за това свръхгадно усещане - непоносима жега в леглото. Айде за жената - супер, ама аз нали трябва да се събудя отпочинал, готов за много работа.

    А за сигурността - твърде много производители, с цел да намалят разходите дори и с 0.1Евро са готови на известни компромиси със сигурността.

  14.  
     
  15. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #27

    Re: Опасно ли е електрическото одеяло?

    айдееее..... бабите и дядовците си все на север-юг са спяли!

    вредата от ел.одеало е една-единствена - организмът се изнежва като цяло, а в частност високата температура пречи на отпускането на организма по време на съня

    десетина години съм спал в северна спалня, без никакво отопление, при температура около 0 градуса (имах термометър до главата си). не знам дали е заради това или не, но като цяло боледувам 1 път в годината от сливици (слабото ми място), разхождам се почти спокойно сред грипозни и не ме свалят настинки и студове.

    с електрическо одеало съм спал само една вечер. през нощта имах чувството, че в стомаха ми нещо се вари и бълбука, на сутринта бях като смлян

  16. Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    796
    #28

    Re: Опасно ли е електрическото одеяло?

    //off-topic
    Попитали радио Ереван:
    - Опасно ли е електрическото одеяло?
    - Напълно е безобидно в сравнение с електрическия стол.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #29

    Re: Опасно ли е електрическото одеяло?

    Както бях писал по-рано, ако ел. одеалото е под някаква плътна постелка - например одеало, дюшек и включено на най-слабата степен - тогава се чувства лека топлина, приятна за спане и ги няма гърчовете за които спомена FearMe.

    С ел. одеалото се икономисва от сметката за ток, защото поставено по този начин може да си работи цяла нощ, комфортно да ти топли при консумация 25W и при изключено всякакво друго отопление.

    Друг вариант да не е е включено през цялата нощ е да се използва електронен таймер с програмиране на час на включване и изключване. Така може многократно през нощтта да се включва примерно за 10 минути, де се изключи и след половин час - отново. Въпрос на вкус колко пъти и за колко време. Такива таймери се намират за по 15-20 лв и в Метро.

  18. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #30

    Re: Опасно ли е електрическото одеяло?

    Цитат Първоначално публикувано от roumen68
    Такива таймери се намират за по 15-20 лв и в Метро.
    а има и механични с минимален период на включване/изключване от 15 минути, които са по 6-7лв (6лв за 3kW, 7 за 3.5kW), каквито използвам от години за акумулиращата си печка. невероятно удобство, а и по сметката за тока си личи изгодата от използването им

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Слушалки FAQ / мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Mp3 плеъри, слушалки
    Отговори: 14
    Последно: 24-01-22, 21:45
  2. LCD матрици /FAQ - мнения , обсъждане
    От hristoslav2 във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 23
    Последно: 06-04-18, 18:32
  3. Мнения и обсъждане на tv LG LCD 37LD420
    От pacho-gr във форум LG телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 08-07-10, 18:52
  4. PIONEER LCD-PDP / Faq, обсъждане, мнения
    От tattoo777 във форум Други телевизори
    Отговори: 19
    Последно: 21-03-10, 09:21
  5. Samsung LCD-PDP / Faq , обсъждане , мнения
    От Ivan444o във форум Samsung телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 17-04-09, 19:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе