Вижте резултатите от анкетата: Каква марка кана за пречистване на вода ползвате ?

Гласували
71. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Aquaphor

    27 38.03%
  • Brita

    42 59.15%
  • Electrolux

    1 1.41%
  • General Electric

    0 0%
  • Laika

    1 1.41%
  • Singer

    0 0%
  • Virgin Pure

    0 0%
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 60
Like Tree6Одобрявам

Кана (системи) за пречистване на вода / FAQ - мнения, обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #1

    Кана (системи) за пречистване на вода / FAQ - мнения, обсъждане

    Филтриращата кана е предназначена за допълнително пречистване на питейна водопроводна вода. Ефективно пречиства водата от активен хлор, органични и хлорорганични съединения, токсични метали и други вредни вещества. Остранява неприятните миризми и вкусове. За кулинария, приготвяне на чай и кафе, плодови напитки и лед. Високото качество на използваните компоненти и многократния технологичен контрол гарантира безупречната работа и високата ефективност на пречистването. Каната е комплектована със сменяем филтър.

    Филтриращите касети: са разработени на основата на последните постижения в технологията за пречистване на вода. В нея са използвани най-ефективните материали и компоненти. Освен това, ресурсът на касетата е ограничен и за да може каната да продължава да пречиства водата с предишната ефективност, касетата трябва своевременно да се замени. Календарния индикатор на времето ще ви напомни навреме за срока за сменяне на касетата.

    Водата преминава през касетата и се пречиства от вредните примеси.
    Висококачествения кокосов активен въглен пречиства водата от активен хлор, органични и хлороорганични съединения. Отстранява неприятните миризми и привкуси. Обработката на активирания въглен със сребро предотвратява възможността от разможаване на бактериите във филтъра.
    Ефективната гранулирана йоннообменна смола пречиства от йоните на токсичните метали.

    Филтъра трябва да е потопен постоянно. Не случайно при първо ползване се оставя филтъра известно време да се напои във вода. Така и водата винаги е в досег със сребърните нишки. Действително се усеща когато филтъра е за смяна - вкуса става идентичен с този на чешмяната, но без мириса на хлор.
    Познава се и по друго. При празна кана като се налее отгоре вода водата отдолу започва да тече много по-бързо. При нов филтър тече бавно.

    http://first.gorichka.bg/index.php?p=10&id=41

    http://www.aquaphor.bg/
    http://www.brita.net/bg/index.html?&L=38
    http://www.electrolux.hr/Products/Ma...4%8Devi/EWFLJ1
    http://www.geappliances.com/products/water/
    http://www.laica.com/en/1-HomePage.html
    http://www.virgin-pure.com/

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    56
    #3

    Re:Кана (системи) за пречистване на вода / FAQ - мнения, обсъждане

    Здравейте,
    аз си закупих някаква италиянска кана Laica, но един приятел има Брита и при него се получава същото.След филтрация на водата по дъното на каната има утайка (малки черни топчета) предполагам е активен въглен, но жена ми се притеснява и не иска да я ползва вече. Може ли да кажете нещо повече?

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    161
    #4

    Re:Кана (системи) за пречистване на вода / FAQ - мнения, обсъждане

    аз ползвам Брита от 10 години /в момента съм с по-новите филтри Maxtra/ но не съм забелязал такива топчета - първите две кани с новият филтър задължително се изхвърлят...

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #5

    Re:Кана (системи) за пречистване на вода / FAQ - мнения, обсъждане

    karicata
    Колегата bicubic ти го е казал - хвърля се водата от първате две кани.
    Сетих се за коя марка говориш
    http://www.laica.com/en/1-HomePage.html
    Добавил съм я в анкетата

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    56
    #6

    Re:Кана (системи) за пречистване на вода / FAQ - мнения, обсъждане

    Аз даже от първите три кани изхвърлям водата, но пак след това при филтрацията се получава като утайка на дъното (черни топченца), в смисъл не само в началото, когато филтъра е нов, но и след това. Брат ми си купи най-новата Брита (поне така са му казали в магазина) и при него има утайка , но е по-малка. Иначе като цяло каната ми харесва и си я ползвам, но гледам да не изсипвам напълно водата, но жена ми се притеснява.
    Един страничен въпрос: Постоянно ли трябва да е пълна каната до горе? (за да може филтъра да е под водата)

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    6
    #7

    Re:Кана (системи) за пречистване на вода / FAQ - мнения, обсъждане

    Ползвам кана на Аквофор модел Престиж с 300 литров филтър, излишно е да казвам, че съм адски доволен, до колкото зная филтрите не трябва да изпускат никакви черни точици, и продавача трябва да ви смени филтъра безплатно. Най-вероятно това са частици от активния въглен. https://www.youtube.com/watch?v=-OEqBsOIXDo#

  10. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #8

    Re:Кана (системи) за пречистване на вода / FAQ - мнения, обсъждане

    с макстра съм и аз не съм виждал на дъното на каната такива неща.
    има когато остарее филтъра черни много малки частици върху филтъра но на дъното на каната не.

    гледах в метро има някакви мися тяхната там марка - има ли някой идея читави ли са? бритата ми идват на цената на минерална вода и се оглеждам за нещо по-евтино.

  11. Junior Member Аватара на latzi
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    80
    #9

    Re:Кана (системи) за пречистване на вода / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от karicata
    Здравейте,
    аз си закупих някаква италиянска кана Laica, но един приятел има Брита и при него се получава същото.След филтрация на водата по дъното на каната има утайка (малки черни топчета) предполагам е активен въглен, но жена ми се притеснява и не иска да я ползва вече. Може ли да кажете нещо повече?
    Гълтайте спокойно. Нема да ве фане редкото! Не я знам тая вашта кана но май и при нея както при брита филтриращият елемент е активен филтър на гранули. За аквафора до колко знам филтъра е пресован или поне беше и затова няма на дъното отлагания от филтъра. Аз след като хвърля двете кани на дъното много редко имам частици от филтъра. С брита макстра съм!

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty
    с макстра съм и аз не съм виждал на дъното на каната такива неща.
    има когато остарее филтъра черни много малки частици върху филтъра но на дъното на каната не.

    гледах в метро има някакви мися тяхната там марка - има ли някой идея читави ли са? бритата ми идват на цената на минерална вода и се оглеждам за нещо по-евтино.
    Как бе човек ти идва същата цена. С един филтър от 10-11 лв на промоция филтрираш 150 литра ако водата ти е по-твърда. Ако е мека и повече!
    Ти колко литра филтрираш с един филтър? За 10-11 лв ще купиш три туби минерална от по 10 литра.

  12. Moderator Аватара на avenger
    Тук е от
    Mar 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    759
    #10

    Re:Кана (системи) за пречистване на вода / FAQ - мнения, обсъждане

    За 10-11 лв ще купи не 3,ами поне 6 десетлитрови туби мин.вода.

  13. Junior Member Аватара на latzi
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    80
    #11

    Re:Кана (системи) за пречистване на вода / FAQ - мнения, обсъждане

    Да си призная не знам точната цена на минералната вода но и шест туби да купи па са 60 литра!

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #12

    Re:Кана (системи) за пречистване на вода / FAQ - мнения, обсъждане

    средно 1 туба на седмица , някой път повече.
    филтри по един на месец, месец и половина.
    но филтъра не тежи да го мъкна по стълбите както минералната вода

  16. Junior Member Аватара на latzi
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    80
    #13

    Re:Кана (системи) за пречистване на вода / FAQ - мнения, обсъждане

    И на мен ми писна от мъкнене та затова сме на кана.

  17. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #14

    Re:Кана (системи) за пречистване на вода / FAQ - мнения, обсъждане

    точно така тия тела трябва да се пазят
    kokovox одобрява това.

  18. Member Аватара на p0ckata
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #15

    Re:Кана (системи) за пречистване на вода / FAQ - мнения, обсъждане

    Е вие вода не пиете бре през летния топъл сезон в Варна от по ефтиНиТи води една туба 10 л е 3 лв 2-ма в домакинството и свършва за 2-3 дни маакс. Аз си закупих брита от парична гледна точка и от това че давам пари да пия същото а може би и по гадно

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Сокоизтисквачки / FAQ - мнения, обсъждане
    От kod във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 71
    Последно: 06-04-24, 19:37
  2. Слушалки FAQ / мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Mp3 плеъри, слушалки
    Отговори: 14
    Последно: 24-01-22, 21:45
  3. Електрическа кана за вода / FAQ - мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 2
    Последно: 23-10-21, 15:44
  4. Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения
    От BURAN във форум Sony телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 27-12-18, 14:07
  5. Мнения и обсъждане на tv LG LCD 37LD420
    От pacho-gr във форум LG телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 08-07-10, 18:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе