Вижте резултатите от анкетата: Каква марка кана за пречистване на вода ползвате ?

Гласували
71. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Aquaphor

    27 38.03%
  • Brita

    42 59.15%
  • Electrolux

    1 1.41%
  • General Electric

    0 0%
  • Laika

    1 1.41%
  • Singer

    0 0%
  • Virgin Pure

    0 0%
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 60
Like Tree6Одобрявам

Кана (системи) за пречистване на вода / FAQ - мнения, обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #16

    Re:Кана (системи) за пречистване на вода / FAQ - мнения, обсъждане

    лятото бирата няма защо да я филтрираме

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #17

    Отговор: Кана (системи) за пречистване на вода / FAQ - мнения, обсъждане

    днес като нямах работа отворих да видя какво има във филтъра на брита макстрата. имах два стари ползвани и вече изсъхнали филтъра.

    Brita Maxtra Filter Open | aircon.digdice.com

    има черни неща , ръбести предполагам активен въглен. или само въглен не знам какво му е активното.
    бели кръгли топченца - предполагам зеолит или някаква подобна химия но определено точета.
    много малко кафяви топчета с неправилна форма - почти 0% предполагам са там по погрешка. напоследък съм фен на най простите обяснения.
    след някой друг изхабен филтър може да отворя още един да видя дали ги има и там.

  4. KTT
    KTT е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    531
    #18

    Отговор: Кана (системи) за пречистване на вода / FAQ - мнения, обсъждане

    Да попитам - трябва ли филтъра да е постоянно под вода, т.е. каната да е винаги пълна с вода? Направи ми впечатление, че за някои модели филтри е написано на сайта на Аквафор изрично да не се оставят сухи, а за моята кана "Лайн" - филтър В100-15 нищо не пише. Дори и в упътването на каната. Споменато е, че ако не се ползва много дълъг период да се отлеят първите две кани и само това.
    Благодаря.
    Този пост е редактиран от avenger; 06-11-13 в 16:35.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    19
    #19

    Отговор: Кана (системи) за пречистване на вода / FAQ - мнения, обсъждане

    Преди време и аз ползвах кана за пречистване. Сега имам монтирана система за обратна осмоза и съм много по-доволна. По каната постоянно се е събирал варовик, освен това филтрите за кана излизат по-скъпо от консумативи за обратна осмоза. Имам предвид, когато сметна колко излиза литър вода пречистена с кана и със системата.

    Според мене капацитетът на пречистване на каните е много нисък, филтрите им са много малки за да могат да пречистват добре. На пазара има много модели филтърни системи за питейна вода на добри цени. Те включват няколко филтъра, които пречистват водата в пъти по-добре от малкия филтър на кана.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    105
    #20

    Отговор: Кана (системи) за пречистване на вода / FAQ - мнения, обсъждане

    Здравейте,
    Най-вероятно ще ми се наложи да купувам кана за пречистване на вода. Разбрах, че филтрите Maxtra и Maxfor са взаимозаменяеми.
    1.Има ли разлика в технологията на изработка между филтрите на Aquaphor и тези на Brita?
    2.Каква е разликата между двата типа филтри Аквафор B100-25 и В100-6, и аналогичните при Brita, освен литрите?
    3.Кана, с кой от двата типа филтри е препоръчително да се закупи?
    4.Кана Brita или Aquaphor да избера?
    5.Имат ли съществени разлики?

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Живее в
    pleven
    Мнения
    855
    #21

    Отговор: Кана (системи) за пречистване на вода / FAQ - мнения, обсъждане

    Ползувам Aquaphor,имал съм и Брита...Все тая....Принципа е един и същ,цените също,купувай тази за която ще вземаш по лесно филтри!Не се подлъгвай по разни "датчици"указващи ,кога да се сменя филтъра!Те са с батерийка и обикновенно тя сдава бързо багажа,вода е на близо все пак.....Като остарее пластмасата,просто я хвърляш,не е някакъв сериозен уред....А написаното по горе за "обратна осмоза" и тем подобни....Хайде холан ,четири стотака за вода.......

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    19
    #22

    Отговор: Кана (системи) за пречистване на вода / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от prismehulnik Виж публикацията
    ..А написаното по горе за "обратна осмоза" и тем подобни....Хайде холан ,четири стотака за вода.......
    Въпрос на приоритет дали да се дадат четири стотака за сериозна система за пречистване на вода с обратна осмоза или например за цигари.

    Не разбирам защо се захващаш само с обратна осмоза. Има системи от 4-5 филтъра, пречистващи водата много по-добре от каните, на цена 100-150 лв. Всеки сам да преценя, има достатъчно информация. А за каната, наистина не е някакъв сериозен уред.

  10. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #23

    Отговор: Кана (системи) за пречистване на вода / FAQ - мнения, обсъждане

    Случайно някой да е пробвал да побългарява филтрите за тези кани, както има и обяснителни филмчета в нетя? Например с подмяна на мат'рияла само с активен въглен? Или да знае от къде или изобщо има ли по-евтини филтри. Нещо ми се свидят по 12-13 кинта на месец за Аквафор. Пише 350 л на филтъра, ама друг път.

  11. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    960
    #24

    Отговор: Кана (системи) за пречистване на вода / FAQ - мнения, обсъждане

    В Метро имаше филтри с вид на този, които по едно време купувах за 10 лв 3 броя (може и да е било без ДДС, ама не бяха скъпи). АRO, разбира се.

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #25

    Отговор: Кана (системи) за пречистване на вода / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от kalcheff1 Виж публикацията
    Случайно някой да е пробвал да побългарява филтрите за тези кани, както има и обяснителни филмчета в нетя? Например с подмяна на мат'рияла само с активен въглен? Или да знае от къде или изобщо има ли по-евтини филтри. Нещо ми се свидят по 12-13 кинта на месец за Аквафор. Пише 350 л на филтъра, ама друг път.
    Защо не помислиш за такава система:

    Филтър за вода Bravo DP

    а ако искаш да минеш съвсем евтино:
    едно такова тяло + патрон с активен въглен монтирани на студената вода на мивката:

    Филтър комплект 9"3/4 RLA 80 микрона

    Фирмата е съвсем примерна. Моите съм ги вземал от бриколаж.

    Негатива на подобно филтриране е, че поради липса на хлор водата много лесно развива бактерии и ако оставиш такава вода в чаша след едно денонощие като излееш водата чашата от вътре е лигава на пипане. До сега до болести не ни е докарвало това.

    Предполагам с каната резултата е същият. В нейния филтър е сложена смеска от активен въглен и химикал за омекотяване на водата. Реално в патронните системи има отделни патрони за тази цел. Един 9" патрон го дават за 3 кубика вода.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #26

    Отговор: Кана (системи) за пречистване на вода / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от kalcheff1 Виж публикацията
    Случайно някой да е пробвал да побългарява филтрите за тези кани, както има и обяснителни филмчета в нетя? Например с подмяна на мат'рияла само с активен въглен? Или да знае от къде или изобщо има ли по-евтини филтри. Нещо ми се свидят по 12-13 кинта на месец за Аквафор. Пише 350 л на филтъра, ама друг път.
    В Кауфлант сега май на промоция някакви филтри за кани са тази седмица.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    21
    #27

    Отговор: Кана (системи) за пречистване на вода / FAQ - мнения, обсъждане

    Да, има и аз ги гледах, че са намалени.

  16. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #28

    Отговор: Кана (системи) за пречистване на вода / FAQ - мнения, обсъждане

    Намалени са малките филтърчета, големите Аквафори с размери колкото юмрук си стоят на 13 кинта навсякъде.
    Скоро ще дам отзиви за заместване на оригиналното съдържание само с активен въглен. Струва само 5 лв за 0,5 кг и ако жената не се усети, значи всичко е О.К. Има някои технологични проблеми за разрешаване, например, въгленът е едрогранулиран, а оригиналният от филтъра е много ситен, нищо непреодолимо
    Този пост е редактиран от avenger; 14-08-16 в 13:17.

  17. Moderator Аватара на avenger
    Тук е от
    Mar 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    759
    #29

    Отговор: Кана (системи) за пречистване на вода / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от kalcheff1 Виж публикацията
    Има някои технологични проблеми за разрешаване, например, въгленът е едрогранулиран, а оригиналният от филтъра е много ситен, нищо непреодолимо
    Смели го или го натроши,първото е по-добре май.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,171
    #30

    Отговор: Кана (системи) за пречистване на вода / FAQ - мнения, обсъждане

    По-добре да не се мели , става прекалена фино и ще задръства.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Сокоизтисквачки / FAQ - мнения, обсъждане
    От kod във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 71
    Последно: 06-04-24, 19:37
  2. Слушалки FAQ / мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Mp3 плеъри, слушалки
    Отговори: 14
    Последно: 24-01-22, 21:45
  3. Електрическа кана за вода / FAQ - мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 2
    Последно: 23-10-21, 15:44
  4. Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения
    От BURAN във форум Sony телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 27-12-18, 14:07
  5. Мнения и обсъждане на tv LG LCD 37LD420
    От pacho-gr във форум LG телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 08-07-10, 18:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе