Резултати от 1 до 13 от общо 13
Like Tree2Одобрявам
  • 2 Post By kod

Избор на кафе машина автомат

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    76
    #1

    Избор на кафе машина автомат

    Здравейте,

    Имам нужда от съвет за избор на кафе машина. Не пия много кафета на ден- две и едно за жената, но ми писна да чистя паднало кафе около ръковхатката или натъпквачката. Та се замислих за кафе автомат, зьащото там нещата са по-чисти
    бюджетът ми е до 900 лв. Много важно е да прави добър каймак, да не се бърка с пяна!

    Има доста варианти на саеко, но досега никога не съм бил очарован от кафе от тях, вероятно защото са били в офиси , където кафето се взима евтино

    Това ме блазни доста, но е не-малко пари:
    Unica - Gaggia България

    как е надеждността на Гаджия, и как е поддръжката като пари?

    А ако само гледам да е автомат, за да не чистя

    SAECO HD-8743 :: Кафемашини :: Кафемашини :: Уреди за кухнята :: Дребна техника :: Technomarket Bulgaria,

    И последното , което ме грабна е това делонги, което има и контейнер за мляно кафе

    http://www.technopolis.bg/b2c/catalo...-ECAM-22.110.B

    Нямам идея какви машини са Крупс, не ги изключвам като опция

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2

    Отговор: Избор на кафе машина автомат

    Истината е, че колкото и добро кафе да прави един автомат, машината с ръкохватка е ненадмината.
    Можеш да обърнеш внимание на тази Jura. С малко надвишава бюджета ти.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    76
    #3

    Re: Избор на кафе машина автомат

    А защо с ръкохватката да е по-добра? има логика, защото големите машини по разни заведения в чужбина са само с ръковхатки, ама каква е логиката?

    Иначе предполагам, че ако намеря машина с професионалните тип ръковхатки - широките може би ще отпадне цапането, защото сега я тъпча повече

    Та има ли такива машини да се прдават и да не са луди пари?

    Имам едно делонги, което е на 3 години с крема диск, ама беше към 220 лв , но прави прилично кафе, ама време за ъпгрейд

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #4

    Отговор: Избор на кафе машина автомат

    От тия трите само Gaggia става.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    76
    #5

    Re: Избор на кафе машина автомат

    До тея пари има ли друго дето да става или е прекалено ниско за автомат тип?

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #6

    Отговор: Избор на кафе машина автомат

    Е то Gaggia-та си е добро. За 1500лв автоматите пак кафе правят, само дето са наблъскани с дисплейчета, лампички, таймерчета и др. търговски номерца.

  8.  
     
  9. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #7

    Отговор: Избор на кафе машина автомат

    Gaggia като марка е поне за мен върхът на сладоледа. Неслучайно съм с такава вкъщи (евтин модел с ръкохватка) В интерес на истината, не съм пробвал лично Jura, към която насочва Kasap, чувал съм добри неща и за тази марка.
    За конкретния посочен модел нямам наблюдения.
    Личното ми мнение е, че автомат за домашна употреба е безполезна глезотия. Кафето твърдо не е по-хубаво, просто работата е по-малко. А колкото и много да пие едно домакинство кафе... не са чак толкова много задълженията по обслужване на конвенционалната машина.
    Комбинацията от добра машина с ръкохватка и добра кафемелачка е чук.
    Kasap и jonov харесват това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #8

    Отговор: Избор на кафе машина автомат

    От около половин година ползвам такава Amazon.com: Saeco Odea Giro Plus Fully Automatic Espresso Machine: Kitchen & Dining Глезотия е,и кафето става с добър каймак.Единственото неудобство е че като започне за свети червената удивителна започваш да ровиш дали има нужда от кафе,контейнера за отпадна вода и кафе дали е пълен или няма кафе.Кефи ме че на всяко пускане си прави промивка да не би за ти сипе кафе с неприятен вкус.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #9

    Отговор: Избор на кафе машина автомат

    Аз съм с ОДЕА само че по стар модел у нас ... кафето е доста прилично с каймак и т.н. единственото което дразни е че няма възможност за регулация на количество кафе и съм я настроил на минимално количество вода за да ми е достатъчно силно... Купих си я преди около 2 години за 400 лв от един магазин на сточна гара.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    76
    #10

    Re: Избор на кафе машина автомат

    Това е и моя спомен от Saeco- някой път като почнеше с тея лампи и ме побъркваше, а на друго с дисплейите - някакви от типа на ventilating, decalcify И т.н.

    А почнах да се замислям, че наистина 900 лв за три кафета на ден не е много удачно

    та какво против тея по-евтините варианти на Saeco-то за около 600 лв?

    Важното е да не прави по-лошо кафе, а не да е по-хубаво

  13. Novice
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    1
    #11

    Отговор: Избор на кафе машина автомат

    Цитат Първоначално публикувано от yavorvm Виж публикацията
    Здравейте,

    Имам нужда от съвет за избор на кафе машина. Не пия много кафета на ден- две и едно за жената, но ми писна да чистя паднало кафе около ръковхатката или натъпквачката. Та се замислих за кафе автомат, зьащото там нещата са по-чисти
    бюджетът ми е до 900 лв. Много важно е да прави добър каймак, да не се бърка с пяна!

    Има доста варианти на саеко, но досега никога не съм бил очарован от кафе от тях, вероятно защото са били в офиси , където кафето се взима евтино

    Това ме блазни доста, но е не-малко пари:
    Unica - Gaggia България

    как е надеждността на Гаджия, и как е поддръжката като пари?

    А ако само гледам да е автомат, за да не чистя

    SAECO HD-8743 :: Кафемашини :: Кафемашини :: Уреди за кухнята :: Дребна техника :: Technomarket Bulgaria,

    И последното , което ме грабна е това делонги, което има и контейнер за мляно кафе

    http://www.technopolis.bg/b2c/catalo...-ECAM-22.110.B

    Нямам идея какви машини са Крупс, не ги изключвам като опция

    Здравей Yavorvm,

    Ако все още не си се срял на подходящо решение, бих ти препоръчал да погледнеш машините на Saeco и Lavazza с капсули. При машината с капсули, качеството не се променя и както ти каза, не се налага да чистиш ръкохватката всеки път. Пускаш 4-5 кафета и само изпразваш ваничката, а еспресото е ароматно и силно, а и ще спестиш някой лев

  14.  
     
  15. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #12

    Отговор: Избор на кафе машина автомат

    Как ме радват рекламни постове с линкчета и пълна липса на смисъл
    Що за абсурд е да убеждаваш някого как ще спести някой лев като си купува капсулки с 5-6 грама кафе на цена от 70-90 стотинки
    Опитай нещо по-смислено за реклама на неадекватни решения с капсули...

  16. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #13

    Отговор: Избор на кафе машина автомат

    Саеко Одеа Джиро е автомата ,който ползвам в къщи.Купен е преди 2 години от гаражна разпродажба в Англия.Моя колега си направи коледен подарък същия автомат втора употреба с 6 месеца гаранция за около 220лв.Просто не смятам ,че е нужно да се дават повече пари за 3-5кафета на ден както бе написал някой по горе.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. кафе автомат
    От Firefox във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 4
    Последно: 18-07-15, 15:12
  2. Избор На Добра Кафе Машина С Капсули
    От strashnia123 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 1
    Последно: 06-08-14, 22:55
  3. Избор на кафе машина автомат около 2000 лв.
    От apenevm във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 2
    Последно: 04-11-13, 22:23
  4. Препоръчайте ми кафе автомат
    От vaskop във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 8
    Последно: 28-12-12, 13:13
  5. Избор на кафе машина
    От freelander във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 47
    Последно: 23-06-10, 14:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе