Резултати от 1 до 15 от общо 15
Like Tree2Одобрявам
  • 1 Post By kurdamon
  • 1 Post By SPSt

Въпроси за Delonghi Magnifica 3500

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    48
    #1

    Въпроси за Delonghi Magnifica 3500

    Здравеите колеги !
    Купих си въпросната машина втора употреба . Оправих и течовете и я обсложих сам Под обслужване имам предвид 3 промивки с висока концентрация на препарат за котлен какък , подмяна на уплътненията на групата и буталото. Промивка на групата . Гресиране с грес за ХВП на групата и буталото . Почистване и смазване на винта на асансьора .Почистване и смазване на мелачката . Общо взето цялата бе прегледана . Имам два проблема на който не намирам отговор сам .
    1. Мелачката има регулиране на едрината . Проблема ми там е , че регулирането е в много малък интервал - от 5 до 7 . При по ниска степен на смилане от 5 кафето тече на капки , което не е ок според документацията , но и помпата се чува как ръмжи . Ако едрината е над 5 кафето тече нормално но няма каймак колкото ми се иска . Кафето е наситено на вкус и доста силно . Смених марката кафе ... пак същото . Колеги с делонгита казват че рефулират в пълни граници мелачката и ори смилане 1 зяапочва да им тече на какпи. С едно и също кафе сме . Машината е на 6000 кафета и ръбовете на ножовете на мелачката са остри . Та какво не и е наред на тази мелачка според вас ?
    2. Мащината капеше и от буталото . Подмених само 2 повредени о пръстена в буталото , преди да ми пристигне пълният комплект оригинални уплатнения за буталото . От сервиза ми споменаха ,че ако буталото е със скапани о пръстени кафето няма да има достатъчно каймак . Също ми обясниха и колко сложно било да си сменя пръстените на буталото и да им пратя бойлера с буталото да ни го обслужат срещу доста сериозна сума за тази работа .Според мен останалите пръстени са здрави и уплътняват добре . Въпроса ми тук е дали да подменя всичко в буталото при условие че нямам течове и буталото е сухо от вътрешната страна където обикновенно се събира гняс при скапани пръстени . Вярно ли е това за каймака и пръстените на буталото или са ме подвели ?

    Кафето което ползвам е Meseta Oro Bar с директен внос от италия (прекалено силно за моя вкус) и другото е от Лидл 100% Арабика крема . Като сила и аромат даже и Лидълското каже ми е леко силно. Преди това ползвах машина на Долче густо и с капсула 100% арабика правище кажи речи кафе и каимак като Делонгито .

    Краиният резултат който търся е по добър каймак . Не че няма каймак но съм убеден че може и още.

    Благодаря !

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #2

    Отговор: Въпроси за Delonghi Magnifica 3500

    Естествено,че сменяш всички о-пръстени.
    Такива кърпежи с един и два правят само в сервиз.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    48
    #3

    Отговор: Въпроси за Delonghi Magnifica 3500

    Това имах налично към момента.Въпроса е дали реално ще се подобри каймака на кафето ако сменя всички о пръстени на буталото. Трябва ми мнение от практиката.

  5. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #4

    Отговор: Въпроси за Delonghi Magnifica 3500

    Едно уплътнение щом е изкарало курса в определен детайл/модул,възел/ другите са готови.
    Поръчвай само оригинални части,щом имаш начин и възможност.
    Абсолютно се подобрява цялата работа на машината,когато е почистена както трябва,с нови уплътнения и гресирана.
    За каймак,не знам какво разбираш -още по-добър?

    Точно това означава обслужване на машина и продажба.
    Но за пореден път се убеждавам,че кърпят и продават.Важното е да идват кинти.
    Този пост е редактиран от Viking72; 19-04-18 в 04:52.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    48
    #5

    Отговор: Въпроси за Delonghi Magnifica 3500

    Сглобих я и на другия ден пристигнаха комплект уплатнения . На групата се сменят лесно , но на буталото си е занимавка. Затова реших да попитам за опит от практиката преди да разглобя всичко.
    Интересно ми е за мелачката какво ще излезе .

  7. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #6

    Отговор: Въпроси за Delonghi Magnifica 3500

    Аз бих ги сменил.
    За мелачката,можеби колега със същата машина,който се е занимавал с настройките.
    Тази машина от търгаш ли я купи или..?

    Те и хората,затова вече сменят масово техника.Частите скъпи,сервизи свалят по две кожи.Но и много се справят с ремонти,особено механика.
    Този пост е редактиран от Viking72; 19-04-18 в 05:09.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    48
    #7

    Отговор: Въпроси за Delonghi Magnifica 3500

    Машината я купих от "вносител" а не от сервиз . Трябваше да се почисти и обслужи. Знаех на колко кафета е преди да ми я изпрати . Приех ,че колкото и да е зле за тази цена с каната за мляко и почти идеален външен вид си заслужава. Платих я след пазарлък 180 лева. Към момента работи много добре , но знам че може и още . За кило химия за миене на бойлера , пълен комплект о пръстени и 100 грама сертифицирана грес за ХВП съм дал не повече от 50 лева .От капсули съм спестил до тук около 40 лева чисто а изпитите кафета са доста повече. Мисля че добре се движа с разходите. Машината с кана за мляко се продава по 390 лева в олх.

  10. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #8

    Отговор: Въпроси за Delonghi Magnifica 3500

    Към повечето търгаши има майстор на повикване за обслужване и ремонт.
    Това имах предвид.
    На старата ми кола,когато правих ремонт на ГНП-то,началникът ми каза:
    -Караш не караш на десета година заминават о-пръстени,уплътнения и лопатки.
    Смених ги карах още три години и я продадох.
    Та мисълта ми беше,че годините също си оказват влияние,а не само работата.

    Прав си,но ти се справяш с обслужване и ремонт.Ако трябваше да я дадеш в сервиз?
    Щеше да си разочарован от покупката,най-вече от крайната цена.
    Този пост е редактиран от Viking72; 19-04-18 в 05:43.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #9

    Отговор: Въпроси за Delonghi Magnifica 3500

    Може да пробваш и изчистване на цедката с игла. Моята я разглобих и киснах в разни препарати, но като я сложа срещу фенер не се виждаха всички дупки. При мен имаше подобрение. Преди процедурата помпата се мъчеше и връщаше вода при отпадъците за кафе, които не бяха сухи а направо като каша.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    48
    #10

    Отговор: Въпроси за Delonghi Magnifica 3500

    Viking72
    Не бих купил машината втора употреба ако нямах възможност да се оправям сам с нея. Въпреки това проверих как са цените на частите. На фона на цените на автоматите с автоматично капучино към онзи момент , цената на машината и резервните части , разхода за кафе на капсули към онзи момент прецених че риска е напълно приемлив

    Цедката е почистена още като я профилактирах.Крема клапана под цедката също е почистен . Отпадното кафе е в прекрасна консистенция според мен .
    Viking72 одобрява това.

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    905
    #11

    Отговор: Въпроси за Delonghi Magnifica 3500

    Еми то арабиката каймак не прави, пробвай някакво мешано кафе с повече робуста. Щом цедката е ок (не зная тази как е, на моя крупс имаше и някаква дюзичка, която смениха с нова и дойде каймака) остава температурата на водата да видиш как е.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jun 2018
    Мнения
    2
    #12

    Отговор: Въпроси за Delonghi Magnifica 3500

    Здравейте моят проблем с кафеавтомата делонги е че мелничката не иска да мели кафе преди 15 дни беше на ремонт върнаха я работи до днес и сега пак не мели кафе някой може ли да ми даде някакъв съвет какво да предприема

  16. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #13

    Отговор: Въпроси за Delonghi Magnifica 3500

    Да направите рекламация на ремонта.
    tanatos одобрява това.

  17. Novice
    Тук е от
    Jun 2018
    Мнения
    2
    #14

    Отговор: Въпроси за Delonghi Magnifica 3500

    някой няма ли представа каква може да е причината

  18. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #15

    Отговор: Въпроси за Delonghi Magnifica 3500

    ...............

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам кафе-машина DeLonghi Magnifica
    От vinetu1974 във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 24-03-11, 10:07
  2. Проблем с кафе автомат Delonghi Magnifica
    От gnf във форум Ремонт и сервиз - Малки домакински уреди
    Отговори: 5
    Последно: 20-10-10, 18:21
  3. Отговори: 0
    Последно: 02-12-07, 12:07
  4. Продавам RAM DDR-256/400;3500+S939
    От ilko във форум Продава
    Отговори: 10
    Последно: 24-04-07, 20:25
  5. Ъпдейт за Philips HTS3300/3500
    От bobybc във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 1
    Последно: 27-06-06, 01:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе