Резултати от 1 до 6 от общо 6

Проблем с кафе автомат Delonghi Magnifica

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #1

    Проблем с кафе автомат Delonghi Magnifica

    Здравейте, имам проблем с ето този кафе автомат http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09025743.
    Вчера сутринта като рекох да си направя кафе-смляно, почна да брумти и след около 5-6сек. започнаха да премигват в червено, последователно през един и същи интервал най-долните 4 светодиода. Изчаках малко и го изключих от захранване и пак вкл. - ефект нямаше, после изчаках във вкл. състояние около 30мин. и пак нищо, след което пак му изкл. захранването изчаках 30мин. пуснах го и нищо, свтодиодите си мигат по същия начин.
    След това реших да пробвам с едновременното натискане на бутоните за 1 и 2 кафета, започна да издава звук като все едно се стартира след малка пауза почна пак да брумти и мястото от където се изтича кафето беше в най-долно положение и изгаснаха всички светодиоди на машината. Извадих този подвижен механизъм, почистих го и го сложих на мястото му, пуснах наново кафе автомата, започна процеса на стартиране, но пак започна да брумти, само че по-малко, след което най-долните 4 светодиода мигаха в червено по същия начин, а механизма откъдето се излива кафето беше в най-горно положение и под ъгъл около 75* в дясно, а трябва да е почти изправен.

    Искам да знам какъв е проблема, какво да предприема и може ли да се отстрани без да се носи в специализиран сервиз, машината не е в гаранция.

  2.  
     
  3. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #2

    Re:Проблем с кафе автомат Delonghi Magnifica

    Никой ли няма кафе автомат, за да сподели на какво се дължи проблема и какво да правя

  4. Member Аватара на BaHko_goTuHoTo
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    252
    #3

    Re:Проблем с кафе автомат Delonghi Magnifica

    Имам една позната с същия проблем и същата машина. При нея е блокирана кафе групата. Мисля че и при теб е станало същото. Прекалено много кафе си сложил и се е блокирала. Единственото спасение за машината е да се разглоби на цяло и да се изкара кафето което е блокирало буталото и не може да се превърти. Аз опитах да раглобявам такава машина но се оказа че не е лесна работа. Ще отнеме много време а аз нямах такова като превех опит да я почистя. Най-добре е да се закара на сервиз защото механиката и е много сложна. Успех.

    Мисля че машината беше този модел http://www.espressocoffeeshop.com/st..._magnifica.jpg

  5. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #4

    Re:Проблем с кафе автомат Delonghi Magnifica

    Цитат Първоначално публикувано от BaHko_goTuHoTo
    Имам една позната с същия проблем и същата машина. При нея е блокирана кафе групата. Мисля че и при теб е станало същото. Прекалено много кафе си сложил и се е блокирала. Единственото спасение за машината е да се разглоби на цяло и да се изкара кафето което е блокирало буталото и не може да се превърти. Аз опитах да раглобявам такава машина но се оказа че не е лесна работа. Ще отнеме много време а аз нямах такова като превех опит да я почистя. Най-добре е да се закара на сервиз защото механиката и е много сложна. Успех.

    Мисля че машината беше този модел http://www.espressocoffeeshop.com/st..._magnifica.jpg
    Благодаря за отговора ти, все пак е имало някой, който се е сблъсквал с подобен проблем.
    След като го взех от ремонт ми казаха, че имало проблем с асансьора и са го смазали, и че самото разглобяване е било доста интересно, това ми струваше 18лв. Надявам се само да не са му разменили някой работещ чаркалък с ремонтиран такъв, но засега работи добре.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    57
    #5

    Re:Проблем с кафе автомат Delonghi Magnifica

    Извинявам се , че се намесвам в темата .
    Предстои ми закопуване на кафе автомат . Заслужава ли си инвестицията от 1000 - 1200 лева за кафе автомат делонги магнифика .
    Ако прави по 10 - 15 кафета на ден би ли изкарала 4 - 5 години .

  7. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #6

    Re:Проблем с кафе автомат Delonghi Magnifica

    Firefox само мога да кажа, че Delonghi-то от подписа ми прави страхотно кафе (лично аз харесвам Дон Кафе смляното в пакетче, пробвал съм 5-6 вида на зърна и смляно, но това на Дон Кафе най-много ми харесва засега) и е за мързеливи хора Също така ако нямаш излишни пари не си струва да ги даваш за кафе автомат, защото са с доста сложна механика и ако нещо даде дефект след време ще струва много скъпо самата подмяна. Но нека и други колеги споделят мнения и впечатления от кафе автоматите и дали си струват инвестицията.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. кафе автомат
    От Firefox във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 4
    Последно: 18-07-15, 16:12
  2. Кафе машина Delonghi EC190CD - проблем с крема-диска
    От Danri във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 14
    Последно: 23-12-14, 21:04
  3. Препоръчайте ми кафе автомат
    От vaskop във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 8
    Последно: 28-12-12, 14:13
  4. Продавам кафе-машина DeLonghi Magnifica
    От vinetu1974 във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 24-03-11, 11:07
  5. Отговори: 0
    Последно: 02-12-07, 13:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе