Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 24

Notebooks - DELL vs HP vs Toshiba

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    82
    #1

    Notebooks - DELL vs HP vs Toshiba

    Здравейте, Заглавието е красноречиво - кое е за предпочитане като марка. Става дума за поддръжка/сервиз и качество. Dell явно у нас не се купува лесно, докато HP и Toshiba може да се закупят доста по-лесно, а има и по-голямо разнообразие от модели. Замислил съм се за някой 12" модел, но май 14" е добър компромис. После пък си казвам "То като ще е 14 , може да е и 15" и така. Искам да съчетая мобилност с приемлива производителност на разумна цена. Няма да се стрелям на него или пък да шофирам, нито пък ще ритам топка или ще играя тенис. Удачен ли е варианта на новата интелска видеокарта Х3100 в съчетание примерно с Т7300? Не е ли прекомерна мощта на процесора на фона на видеото?
    Гледам коментари няма. Това: http://stemo.bg/jsp/bg.do?a=cHJvZHVj...OTI=#n.1.4.6.5 как изглежда ?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #2

    Re: Notebooks - DELL vs HP vs Toshiba

    1. Dell
    2. HP
    3. Toshiba ...

    Good luck

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #3

    Re: Notebooks - DELL vs HP vs Toshiba

    Аз бих поставил Тошиба преди НР, а и наравно с ДЕЛЛ.

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    247
    #4

    Re: Notebooks - DELL vs HP vs Toshiba

    Съгласен с stekyman

    В сервизите който посещавам Тошиба почти не съм виждал.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #5

    Re: Notebooks - DELL vs HP vs Toshiba

    това ми звучи като FORD, OPEL, WV
    Има си модели, разновидности и какво ли още не. Ако имаше идеалната марка лаптопи или коли или цигари, щяхме да ползваме само тях.
    За всеки джоб, за всяко приложение си има и съответния модел компютър който му подхожда.
    Същото важи и за сервиза, щото дефекти разни и разнообразни.
    / не че първият ми лаптоп в колекцията не е Тошиба от 87-та година/

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    122
    #6

    Re: Notebooks - DELL vs HP vs Toshiba

    Цитат Първоначално публикувано от Black Adder
    това ми звучи като FORD, OPEL, WV
    Има си модели, разновидности и какво ли още не. Ако имаше идеалната марка лаптопи или коли или цигари, щяхме да ползваме само тях.
    За всеки джоб, за всяко приложение си има и съответния модел компютър който му подхожда.
    ...
    Амин!!!

    Единствено по отношение на сервиза наблюденията ми са, че Toshiba (от изброените марки) се справят най-добре. При Dell е по-трудно (най-вече бавно) сервизирането. С НР ситуацията е аналогична. Брал съм много ядове със сервизите им и затова спрях да ги предлагам.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    82
    #7

    Re: Notebooks - DELL vs HP vs Toshiba

    А по англоезичните сайтове и по-конкретно щатските , много критикуват Тошиба точно за сервизното обслужване. Но може би там влияе и противопоставянето САЩ<->Япония.

  10. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #8

    Re: Notebooks - DELL vs HP vs Toshiba

    Ейч Пи, Дел и най-накрая ТоШиба

  11. Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    553
    #9

    Re: Notebooks - DELL vs HP vs Toshiba

    В грешка си чадо .Аз не препоръчвам НР поради факта, че няма сервиз в БГ.Ако нещо му се случи на горкото пц требе да ходи в официален сервиз извън България което не е хубаво.Аз лично съм фен на тошиба, поне от мойте наблюдения досега е сравнително здрава машина.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    122
    #10

    Re: Notebooks - DELL vs HP vs Toshiba

    Цитат Първоначално публикувано от BAD_BOBIK
    В грешка си чадо .Аз не препоръчвам НР поради факта, че няма сервиз в БГ.Ако нещо му се случи на горкото пц требе да ходи в официален сервиз извън България което не е хубаво.
    Май ти си в по-голяма грешка... Убеди се тук: http://h40071.www4.hp.com/support/su...panies_sf.html

    @shell - нямам представа как е сервиза на Toshiba отвъд океана, но в България със сигурност е един от най-адекватните и бързи. Възможно е по щатско да не са добре представени, но в Европа се държат
    Разбира се, избора си остава твой, но аз определено бих се спрял на Toshiba.

    Успех!!

  13. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #11

    Re: Notebooks - DELL vs HP vs Toshiba

    Наистина и HP имат сервиз. Нашия сервизен техник отиде там(имаме нов разбира се). Сервиза на "Toshiba" е при нас , на 5 м. от мен. Има трима специалиста които ходят редовно на обучения в Германия , където е представителството за Европа. Най-често машините идват "почерпени" на първо място с кафе , след това с кола , бира , вода и т.н. Естествено не липсват и такива които дефектират (най-често масовите модели) , но общо взето , имайки предвид , че тук идват всякакви хора от цял свят , защото е оторизиран сервиз.
    Имам наблюдения , че някои хора държат на Японско изпълнение и плащат понякога по 500 евро отгоре (естествено за скъпите модели). Имахме внос и на SONY , само японско производство , и по думите на сервиза дефекирането било изключително малко , но пък за сметка на това ние нямаме оторизирани права за внасяне на части и ъпгрейди за машините.
    Относно Toshiba имаме изключителни права за внос на резервни части директно от Toshiba Germany имаме достъп до база данни на техния сървар (естествено данни относно резервните части) и поръчката става веднага след откриване на повредата , което от своя страна води до доставка на съответната част в интервал от 12 до 24 часа експресно по куриер.
    Относно това кои са по-добри (не знам защо не е включен SONY в класацията) мисля , че трябва собственици на съответните марки да дадат мнение.
    Бях писал в друга тема относно Fujitsu Simens - имах случай на 8 ремонта с такъв лаптоп. Не знам може да е било инцидентно , но все пак 8 пъти .

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    82
    #12

    Re: Notebooks - DELL vs HP vs Toshiba

    Като се сравнят тези два модела :
    http://stemo.bg/jsp/bg.do?a=cHJvZHVj...NzY=#n.1.4.5.2
    http://www.intelinet.bg/shopping/product.php?p=1547
    които са на еднаква цена, НР е с далеч по-добри параметри, че и ОС има. А пък Tecra A9-51F от http://toshiba-bg.com/prods.php?par1=4 e далеч по-джиджав и скъп от тях.

  16. Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    270
    #13

    Re: Notebooks - DELL vs HP vs Toshiba

    Разгледай моделите на dell тук:
    http://www.progress.bg/catalog/produ...14&selection=0

    Смятам че като качество и цена са доста уравновесени, това са най-новите серии на dell, всички са с 3години гаранция. Другият голям плюс е че можеш ти да си определиш параметрите в границите на серията на която си се спрял, които можеш да видиш тук:
    http://www1.euro.dell.com/content/pr...=bg&l=en&s=bsd

    Единствения минус е че доставката е в рамките на 20 работни дни.
    Преди 4 дни поръчах за един приятел Latitude D830 (трябва му за cad/cam).
    Тошиба и HP също не са лоши, но смятам че Dell са най-качествните лаптопи на добра цена.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #14

    Re: Notebooks - DELL vs HP vs Toshiba

    Към това, което @G_R_U е казал ще допълня само, че ЦАПК "Прогрес" не са единствените дилъри на DELL в България, така че си струва да разгледаш например и http://www.index-bulgaria.com, и www.intelinet.bg, и други... знае кои

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    82
    #15

    Re: Notebooks - DELL vs HP vs Toshiba

    Абе то Dell много им високи цените. Засега не са по моя джоб и ги Dell-нах от wish list-ата си
    НР предлагат добри моделчета на добри пари и то със Santa Rosa-та, но не четох добри работи за Х3100 и Linux. Затова отидох на модел с nVidia. Там поне драйверите си работят като хората. И понеже не намерих модели на НР с nVidia, отидох на Toshiba. Бях се засилил към Tecra A9-51F, но интелското видео ме отказа. Не искам да дам 2500+ лева, а след време дасе чудя дали видеокартата ще подкара нещо като хората. И засега моделът е TOSHIBA Satellite A100-011 http://eu.computers.toshiba-europe.c...CT_ID=124494#0
    Много дълъг тоя линк
    Да видим какви мисли ще ми минат още през главата.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продавам: 15" Dell, 15.4" Acer, 15.4" Toshiba, 17" Advent
    От laptops във форум Приключили продажби
    Отговори: 8
    Последно: 30-11-12, 18:43
  2. Отговори: 1
    Последно: 15-10-12, 08:51
  3. Продавам лаптопи DELL 1501 & Toshiba L40
    От hellrell във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 07-12-11, 22:12
  4. Има те ли инфо за notebooks C-Star от Ресет
    От Yavor във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 02-12-03, 18:45
  5. Notebooks...
    От Mr.Meth във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 20-03-02, 11:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе