Резултати от 1 до 5 от общо 5

Лаптопи без драйвери за ХР !

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #1

    Лаптопи без драйвери за ХР !

    Отварям тази тема с цел всеки да сподели опита си с инсталирането на ХР върху лаптопи, които се предлагат без ОС или само с Виста и за които производителят не е осигурил официално драйвери за ХР.
    Вече няколко съфорумци подхвърлиха в различни теми някои свои главоболия по въпроса и мисля ще е полезно натрупания опит да се обобщи. Предлагам всеки преборил се с конкретна марка и модел да я съобщи точно, а също и триковете,които е приложил за да се инсталира ХР, заедно с необходимите линкове разбира се.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Re: Лаптопи без драйвери за ХР !

    Аз видях как @Stenly се бори с Toshiba която е само Vista support

    Само видеото му се опъна, ама не съм сигурен дали се справи със старите Омега Драйвери или softmod пакета!

    На други модели си слагам xp , без проблеми засега - драйвери намирам на сайта на производителите или от форумите на "Mother Russia"

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #3

    Re: Лаптопи без драйвери за ХР !

    Далаверата която прилагам ако не мога да намеря драйвери от сайта на производителите (например Плесио - Турбо Х) е програмката Everest...просто я слагаш и тя ти казва кое какво...

    едит: за по-новите лаптопи които идват с Виста, в ХР няма драйвери за САТА хардове или нещо от този род, не си спомням точно но имаше няква врътка...така че съвета ми е като си взимате играчка искайте пълните данни за конфигурацията...

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2005
    Мнения
    130
    #4

    Re: Лаптопи без драйвери за ХР !

    Здравейте
    Наскоро и аз борих с един Acer който дойде с Виста/Глиста и се наложи да му сложа XP. На официалния сайт нямаше драйвери за този лаптоп и ги изкопах от някакъв корейски сървър (дърпах с 10КБ/с при нормално 500Кб/с), но накрая всичко тръгна успешно. За тошиба драйверите за лаптопите можете да ги намерите на руския им сайт www.toshiba.ru мисля че беше. Браточките добре са се справили и всичко тръгна на една тошиба сателит про която преинсталирвах пак наскоро. Дано да съм бил полезен.

  6. Novice
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1
    #5

    Re: Лаптопи без драйвери за ХР !

    Здравейте!Аз искам да споделя опита си с инсталацията на XP на един Fujitsu-Siemens с VISTA HOME PREMIUM.На официалният сайт има драйвери само за XP HOME.Използвах ги за XP PROFESIONAL и стана от раз!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Лаптопи на части
    От AdmComp във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 24-02-14, 14:41
  2. Отговори: 5
    Последно: 03-03-12, 23:58
  3. Отговори: 6
    Последно: 17-10-11, 16:00
  4. Продавам части за лаптопи и лаптопи на части(IBM/Lenovo, Acer, FS)
    От Dangelo във форум Приключили продажби
    Отговори: 7
    Последно: 18-09-11, 20:09
  5. Продавам лаптопи
    От plamen22 във форум Продава
    Отговори: 4
    Последно: 02-02-10, 01:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе