Резултати от 1 до 12 от общо 12

Интересна случка

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #1

    Интересна случка

    Значи имам си аз лаптопче, което НЯМА вграден микрофон. Днес по някое време един приятел звънка на Скайпа и почваме да си лафим, по едно време той вика : "Абе брато какво си направил с микрофона чувамте все едно ми говориш от друга планета." Ъх-викам аз и поглеждам жака и какво да видя микрофона на слушалките въобще не е включен. Та, как така се получава че има сигнал/звук, макар и с много лошо качество.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #2

    Re: Интересна случка

    Вероятно владееш иноземни сили Обяснението е, че си използвал слушалките за микрофон, тоест включил си слушалките в буксата за микрофон...

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #3

    Re: Интересна случка

    Не, не слушалките са с микрофон...имат си две чинчета за звука и за микрофона...просто бях забравил да включа микрофона...аз си мисля че нещо изолацията на кабелите е куца и за това се меша сигнала...ама кофтито сега е че и без мик пак ме чуват какво говоря ...

  5. Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    212
    #4

    Re: Интересна случка

    сигурен ли си, че не си включил жакчето на слушалките във входа за микрофона и така да си го чувал него на тонколонките на лаптопа, а той да те е чувал теб през слушалките? Динамичният микрофон с подвижна мембрана е принципно еднакъв с говорителя, но работи на обратно, така че ако включиш слушалките на мястото на микрофона те започват да работят като динамичен микрофон.

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #5

    Re: Интересна случка

    Сигурен съм, защото просто включих микрофона и всичко се оправи... със сигурност слушалките си работиха както трябва... по-вероятно е връзката на жаковете да 'еФтина'

  7. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #6

    Re: Интересна случка

    А дали лаптопа е нямал вграден микрофон и като си изключил твоя , просто да си ползвал вградения?

    П.С. ама , че съм ...., не съм видял ,че няма микрофон

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    538
    #7

    Re: Интересна случка

    вероятно има вграден, щом казва "Абе брато какво си направил с микрофона чувамте все едно ми говориш от друга планета."

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #8

    Re: Интересна случка

    Не видях никъде, къде ли не погледнах...100% съм сигурен че няма...баси работата ...
    add: Значи направих няколко проби...ситуацията е такава каквато я описах...чува се, интересното е че като включих първия път слушалките компа се рестартира...

  11. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #9

    Re: Интересна случка

    Опитай с други слушалки може нещо те да са бъгави, другият вариант е да има кофти спойки и да прехвърлят сигнал

  12. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #10

    Re: Интересна случка

    Това ми се случи вчера. Изгледах тъпо и някой ме подсети че има вграден микрофон

    Сигурен ли си че при теб няма?

    Цитат Първоначално публикувано от glarus
    Опитай с други слушалки може нещо те да са бъгави, другият вариант е да има кофти спойки и да прехвърлят сигнал
    Доста нереално ...
    И дори да беше така какво? Микрофона ще е вързан към жака на слушалките? И какво, след като лаптопа на там само ПРЕДАВА?


  13. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #11

    Re: Интересна случка

    Кофти спойки...защото качеството на сигнала е страшно лошо. НЯМА ДРУГ МИКРОФОН в това съм сигурен...няй-вероято проблема е в комп-а не слушалките...

  14.  
     
  15. djm
    djm е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    36
    #12

    Re: Интересна случка

    ако всеки знае какво говори за него отсрещния , в света няма да останат дори и двама приятели, така чееееееее внимавайте

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 16
    Последно: 27-03-15, 10:18
  2. Много странна случка с Recicle bin ?????
    От pif4o във форум Мобилни устройства
    Отговори: 2
    Последно: 08-12-13, 08:56
  3. Странна случка
    От nen4oo във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 04-07-12, 10:36
  4. Gmail - странна случка
    От sclera_bg във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 4
    Последно: 24-07-10, 00:44
  5. Случка с LAN карта
    От glarus във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 15-03-05, 09:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе