Резултати от 1 до 5 от общо 5

Gmail - странна случка

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на sclera_bg
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    475
    #1

    Gmail - странна случка

    Ползвам Gmail от самото му създаване и доега не съм имал никакви проблеми. В последния месец обаче се случи нещо много странно , което ме кара да поставям под съмнение надеждността на Google.

    Освен пощата ползвам само Picasa Web Albums и Gtalk (през meebo.com). От едно известно време Пикасата започна да ми праща съобщения от вида "XXXXXXX added you as a favorite" - в което в края на краищата няма нищо странно, ако на някой са му харесали снимките ми нека да си ме адва като фаворит . И така до един хубав ден (28 юни) когато месинджъра не можа да се стартира. Реших че е някакъв локален проблем (пощата ми се пренасочва към служебния ми адрес и реално не влизам ежедневно в самия gmail), но на другия ден същото се повтори и реших да видя какво става. Оказа се че не мога да си вляза в акаунта - грешен username или password. Преминах през процедурата за възстановяване на паролите, при която получаваш код за потвърждение на резервен e-mail адрес (моя такъв е в mail.yahoo.com) и успях да си вляза в акаунта. Учудих се доста, защото всичко беше променено на немски език. Успях някак си да се върна към предишния вид на услугата, смених паролата с доста по сигурна (в интерес на истината старата ми парола беше от вида ABABCCCC ) и в допълнение зададох като опция да ми изпраща код за възстановяване на паролите и като SMS освен в Yahoo.

    Още на другия ден ( през нощта ) получих такъв SMS - на немски. Стана очевидно че някой (или нещо) много държи да има контрол върху пощата ми. Подчертавам че username-ма ми е от вида Ivan.Ivanov@gmail.com (а не sclera_bg, както е тук ), така че не вярвам някой германец да си е направил такъв и да се опитва да си възстанови паролата. Имаше и съобщение в yahoo-то също. Оставих ги без последствие. Обаче продължиха да ме адват като фаворити от Пикасата - странното е че ако преди все пак имаше някакви (сравнително) смислени имена (например john_smith2604), за последните ми "почитатели" получавах такива (цитирам) "103491208196953787213 added you as a favorite" съобщения. И имаше още два опита - все на немски език, последния снощи - да ми се превземе акаунта.

    Нямам нищо ценно в тази поща - просто това е активния ми частен адрес. Не знам какво се случва с акаунта ми и защо са тези опити за проникване, но си мисля че са някакви "роботизирани" атаки свързани по някакъв начин с активността в Picasa-та. Което както казах ме кара да се замисля доколко Google могат да ми опазят пощенската кутия....

    Ще ми е интересно да споделите какво мислите по този въпрос.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #2

    Re:Gmail - странна случка

    Много интересно...аз също ползвам пикаса, но съм заключил албумите и общо взето само наши хора виждат снимките. Пробвай да си изпозаключиш акаунта от достъп на непоканени и кажи какво става. Но ако наистина има възможен пробив, ситуацията няма да е никък весела

  4. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #3

    Re:Gmail - странна случка

    Аз ползвам gmail, без да ползвам Пикаса. Само пощата и рсс-рийдър. Взякакви услуги като бъз, глог, валериан, съм ги спряла напълно.
    Въпреки това напоследък започнах да получавам съобщения, че някой ме е аднал като приятел, което при мен няма никакво основание.
    Репортвам ги като спам.
    Получих и съобщение, че някой иска да добави към гугъл-акаунта ми друга от моите пощи. Не в gmail, а в нея.
    Смятам, че след поредната конференция по сигурността хакерите са си увеличили арсенала.

    Но го казвам, понеже ако има пробив, изглежда той не е задължително през Пикаса.

  5. Member Аватара на sclera_bg
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    475
    #4

    Re:Gmail - странна случка

    Цитат Първоначално публикувано от Bibi
    .....
    Смятам, че след поредната конференция по сигурността хакерите са си увеличили арсенала.
    ...
    Мда, явно има нещо. А птичовете от Google предпочитат да се занимават с мобилни операционни системи ...

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #5

    Re:Gmail - странна случка

    аз покзвам gmail от самото му начало и такива проблеми нямам, но само през аутлук ползвам пощата.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 16
    Последно: 27-03-15, 09:18
  2. Много странна случка с Recicle bin ?????
    От pif4o във форум Мобилни устройства
    Отговори: 2
    Последно: 08-12-13, 07:56
  3. Странна случка
    От nen4oo във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 04-07-12, 09:36
  4. Интересна случка
    От Smurfa във форум Мобилни устройства
    Отговори: 11
    Последно: 18-11-07, 19:15
  5. Случка с LAN карта
    От glarus във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 15-03-05, 08:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе