Резултати от 1 до 5 от общо 5

Ремонт на клавиатура на лаптоп

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    31
    #1

    Ремонт на клавиатура на лаптоп

    Здравейте,

    Покрай празниците се случи неприятност с един лаптоп - падна тежко нещо отгоре му и бяха му счупени няколко клавиша. Лаптопа е Sony Vaio VGN-N325E, купуван е от България отдавна, мисля, че вече няма гаранция. Днес ходих в Сони Център, но не работеха в почивния ден. Затова реших да използвам времето до понеделник за да се опитам да събера повече информация.

    Питането ми е - най-добрия ли вариант е да нося лаптопа в Сони, при положение, че вече не е в гаранция, или някой ще може да ми препоръча по-добър сервиз? Познати ми препоръчаха сервиза на Риск. Най-важно ми е бързият ремонт - засега ще се работи с външна клавиатура, но не мога да си позволя да стои n-брой дни в сервиза. И дали ще мина само със смяната на клавишите, или ще трябва цяла клавиатура?

    Става въпрос за София.

    Благодаря предварително на отзовалите се.

    P.S. Честита Нова Година! Здраве и успехи на всички

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #2

    Re: Ремонт на клавиатура на лаптоп

    Зависи как е счупена и какво разбираш под счупена. Но да приемем, че наистина е счупена следва замяна с нова или друга такава втора ръка. За нова си приготви трицифрена сума в лева, като първото число може и да не е единица. Ако обаче клавишите просто са се измъкнали от щифтовете, това се оправя лесно.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    31
    #3

    Re: Ремонт на клавиатура на лаптоп

    Счупени са щифтовете на няколко клавиша, които са вече неизползваеми.

    По останалите части под тях - платка и т.н. няма поражения.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #4

    Re: Ремонт на клавиатура на лаптоп

    секундно лепило на гумичката и така докато се разлепи , после пак

  6. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #5

    Re: Ремонт на клавиатура на лаптоп

    Това което ти предложи Mr.TECHNO е най-бързият и евтин вариант. За нищо на света не го карай в сервиз с табела SONY около него. Причините - ще ти одерат кожата, ще ти окепазят техниката и няма да свършат работа освен ако не ти поръчат от някъде клавиатура - доставка поне 20 дена. Сони нямат оторизиран сервиз за ремонт на преносими компютри в България. Ако звъннеш на 0700-1-sony, ще ти препоръчат доста от тези с табелата. Ако не ти се занимава да правиш това което Mr.TECHNO каза по-горе, търси от някъде на старо.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Ремонт на захранване на лаптоп
    От glarus във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 15-09-06, 21:55
  2. ремонт на лаптоп acer
    От stevebg във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 22-05-06, 18:18
  3. Ремонт на лаптоп
    От black howk във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 18-04-06, 11:05
  4. клавиатура на Лаптоп
    От BatVez във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 31-03-04, 16:40
  5. Дайте съвет за ремонт на лаптоп
    От nicos във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 13-02-04, 05:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе