Резултати от 1 до 7 от общо 7

Проблем с лаптоп...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    30
    #1

    Проблем с лаптоп...

    Здравейте,
    Имам поне според мен голям проблем и той е....Подариха ми Sony Vaio VGN-FW170J с Wndows Vista Home Premium реших да му сменя Win-а с Vista Ultimate 64 bit и като почнах да му инсталирам драйвери те се срешнах с проблема,че бутоните на панела за волуме +- плей стоп и още два изобщо не работиха инсталирах си Sony® Notebook Utilities 1.0 да видя какво ще стане сложих го и започна да ми показва следното съобщение http://pics.data.bg/zoom/shared/0e42...86f4a7fcb8766d и до там....сложих после Windows 7 пак след инсталацията на това почна пак изключване на лаптопа не ми разпознава бутоните освен по-горе изброените и Fn комбинацийте.Може ли някой да ми помогне как да си инсталирам драйверите така че всичко да върви нормало както беше отначало...?





  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #2

    Re:Проблем с лаптоп...

    Ако аз имах такъв подарък, първо бих си направил образ на диска и тогава бих вършял: първо с разделяне на диска на 2 дяла и тога инсталиране в новия дял на каквото и да е.
    Ако имаш restore/recovery диск, възстанови системата си от него, с Driver magician извлечи всички драйвери и оттам насетне инсталацията дали по твоя или по моя начин - изборът е твой. Ако имаш късмет, драйверите ще се възприемат от "по-яките" ОС!

  4. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #3

    Re:Проблем с лаптоп...

    Лаптопите вече не идват с диск, а възстановяването става от скрит дял на хард диска. Как се стартира пише в книжката на компютъра. За драйверите - влизаш в страницата на Сони за поддръжка с точния модел на лаптопа и от там си изтегляш драйверите за Виста. За ХП сигурно няма да има, но за Виста има. Другия вариянт е както ти е казал emos - да си ги извлечеш от вече възстановения уйндоус.

  5. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #4

    Re:Проблем с лаптоп...

    Аз само не мога да разбера каква е идеята от легална Vista Home Premium(която си е с работещо AERO дето толкова се кефят хората на него) да се минава на пиратска Ultimate, че и 64 битова. Айде ако е с 4 гигабайта памет машината ще се съглася.
    По темата ако не си затрил скритият партишън го направи да се вижда и бутни от него.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    30
    #5

    Re:Проблем с лаптоп...

    Аз драйверите ги намирам от сайта на Сони обаче незнайно защо всички драйвери за Windows Vista Home Premium 64 bit и няма за Ultimate.Повечето драйвери си пасват обаче Sony® Notebook Utilities 1.0 като сложа и почва да показва съобщението http://pics.data.bg/zoom/shared/0e42...86f4a7fcb8766d Колкото до Recovery изтрих си партишъна не го искам Home-а искам Ultimate или 7-цата .Та проблема е не че няма никакви драйвери,а че няма драйвери за Ultimate и за бутоните по лаптопа

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #6

    Re:Проблем с лаптоп...

    Цитат Първоначално публикувано от stenly
    Айде ако е с 4 гигабайта памет машината ще се съглася.
    @Stenly Vista SP1 прави да се видят и 4GB на 32-битовата Vista

  8.  
     
  9. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #7

    Re:Проблем с лаптоп...

    Цитат Първоначално публикувано от Muko
    Та проблема е не че няма никакви драйвери,а че няма драйвери за Ultimate и за бутоните по лаптопа
    Ами като нямя - няма - щом искаш операционна сиситема за която производителя не е предвидил драйвери ще трябва да си готов за компромиси.....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с лаптоп
    От force10 във форум Windows
    Отговори: 18
    Последно: 10-02-10, 10:33
  2. Проблем с CDR-W на лаптоп
    От Yavor Yankov във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 26-05-07, 19:35
  3. Проблем със лаптоп
    От Z*E*W*A във форум Windows
    Отговори: 26
    Последно: 20-01-07, 02:36
  4. Проблем с лаптоп
    От bestman във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 02-10-06, 09:24
  5. Проблем с Лаптоп
    От BatVez във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 17-07-04, 20:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе